Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

RUSZA REKRUTACJA DO PEOPLE’S JURY - Festiwal Pięć Smaków > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Festiwal Pięć Smaków 7 edycjaZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o miejsce wśród jurorów siódmej edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków – jedynego w Polsce corocznego przeglądu kina azjatyckiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-11 listopada. Czekamy na zgłoszenia koneserów kina azjatyckiego, amatorsko lub półprofesjonalnie eksplorujących twórczość pochodzącą z tych rejonów i pragnących rozwijać swoją pasję. Rekrutacja trwa do poniedziałku, 9 września.

Siódma edycja Pięciu Smaków będzie drugą, podczas której sekcja Nowe Kino Azji będzie konkursową częścią programu, ocenianą przez People's Jury. Idea projektu jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę.

People's Jury wykracza jednak poza standardowy schemat projekcji filmów konkursowych i obrad jurorów. Uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne.

Formuła sprawdzona w roku ubiegłym zostanie powtórzona podczas tej edycji. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz patrona medialnego i partnera projektu – portalu Stopklatka.pl. Teksty powstałe w ramach People’s Jury 2012 można znaleźć na stronie festiwalu >. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami i pasjonatami kultur Azji.

Opiekę merytoryczną nad pracą People's Jury już po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni od kilku lat publikująca w mediach drukowanych i elektronicznych (FILM, Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Portalfilmowy.pl). Współtworzyła redakcję elektronicznego magazynu Portalfilmowy.pl od początku jego powstawania. Współpracowała również z mediami międzynarodowymi: Hollywood Reporter, Dazed and Confused. Pisze scenariusze filmowe i realizuje krótkie formy dokumentalne.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, dostępnych na stronie www.piecsmakow.pl, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl.

Konkurs jest skierowany wyłącznie do amatorów i półprofesjonalistów – w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest na www.piecsmakow.pl

Kontakt oraz dodatkowe informacje: jury@piecsmakow.pl


Organizator: Fundacja Sztuki Arteria


Patroni: Stopklatka, TVP Kultura, Gazeta Co Jest Grane, TOK FM, Kino, Ekrany, AMS, Exklusiv, Filmaster, Hatak, Hiro, IRKA, Kontynenty, Peron4, Popmoderna, Globtroter, Magazyn Portal Kulturalny, 5kilo kultury.
Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Japan Foundation, Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej w Polsce, Ambasada Japonii w Polsce, Konsulat Generalny RP w Hongkongu, Kinoplex, Kino Luna, Kino Muranów, Południk Zero.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Festiwal Pięć Smaków 7 edycja

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl