Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

I Festiwal Podróżniczy "SlajdoMania" > POLSKA


SlajdoMania SlajdoMania Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Lubelszczyzna / Szczebrzeszyn / I Festiwal Podróżniczy Zamojski Klub Podróżników „Śródziemie"
22-460 Szczebrzeszyn, ul. Słodka 1, Restauracja "Klemens"
Festiwal Podróżniczy "SlajdoMania"
http://www.klubpodroznikow.com/zamosc-slajdowiska/1643-ifestiwalpodrozniczyqslajdomania

I Festiwal Podróżniczy „SlajdoMania” organizowany jest dniach 20-22.09.2013r. przez Zamojski Klub Podróżników „ŚRÓDZIEMIE” i Restaurację „Klemens”. Festiwal został objęty Patronatem Honorowym przez Starostę Zamojskiego – Pana Henryka Mateja, Patronatem Medialnym przez portale podróżnicze takie jak: Globtroter i Fabryka Podróżnika oraz Tygodnik Zamojski i Radio Lublin. Partnerem Festiwalu została Księgarnia „Chrząszcz” ze Szczebrzeszyna. Miejscem prelekcji podczas festiwalu będzie Restauracja „Klemens” w Szczebrzeszynie, gdzie o swoich podróżach opowiedzą m. in. Stefan Czerniecki, Marek Jawor, Artur Labudda, Marek Marcola, Sebastian Greszta, Magda i Marcin Musiałowie, Marta Owczarek i Bartek Skowroński, Magdalena i Mirosław Osip - Pokrywka, Iwona Szumacher i Andrzej Piątek, Dominik Szmajda, Jarosław Herbert i Maciej Śliż. Podczas festiwalu odbędą się również Targi Książki Podróżniczej oraz Wystawa „Maski Całego Świata” prezentująca zbiór około 20 masek przywiezionych z podróży przez Marka Marcola – podróżnika ze Zwierzyńca na Roztoczu.

Serdecznie zapraszamy do Restauracji "Klemens"( 22-460 Szczebrzeszyn, ul. Słodka1) na,

I Festiwal Podróżniczy „SlajdoMania” który organizowany jest w dniach 20-22.09.2013r. przez Zamojski Klub Podróżników „ŚRÓDZIEMIE” i Restaurację „Klemens”.

Będzie to niezwykłe wydarzenia na którym zagoszczą i zaprezentują slajdowiska podróżnicy znani zarówno na arenie ogólnopolskiej jak również światowej, opowiedzą o swoich podróżach mniej i bardziej ekstremalnych, bliskich i dalekich, krótkich oraz długich a każda z nich wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Będzie to niepowtarzalne okazja do poznania historii ludzi niezwykłych, ludzi którzy swą pasją odkrywają piękno świata i są inspiracja dla innych, którzy udowadniają, że chcieć to znaczy móc, że każda podróż jest jak nowe życie, życie które nieustannie się toczy i wkracza w nowe tereny.

W ramach festiwalu zostanie zaprezentowanych 11 slajdowisk podróżniczych, naszymi Gośćmi specjalnymi będą tacy podróżnicy jak:

Stefan Czerniecki, Artur Labudda, Marek Marcola, Sebastian Greszta, Magda i Marcin Musiałowie, Magdalena i Mirosław Osip - Pokrywka, Iwona Szumacher i Andrzej Piątek, Jarosław Herbert i Maciej Śliż, Marek Jawor, Marta Owczarek i Bartek Skowroński ( połączenie na żywo z Tadżykistanem i najświeższe wieści z ciągle trwającej podróży ).

Festiwal jest nowatorskim przedsięwzięciem, a zarazem kontynuacją slajdowisk podróżniczych realizowanych przez Klub od 2012r. Mamy nadzieję, że będzie to wydarzenie mające, przede wszystkim na celu stworzenie wspólnej przestrzeni dla miłośników podróży zarówno z regionu Lubelszczyzny jak i całej Polski a nawet Świata. Głównym celem festiwalu jest propagowanie szeroko pojętego podróżowania poprzez pokazywanie niezwykłości Świata oraz radości i satysfakcji jaką można z tego czerpać. Mamy nadzieję, że będzie to świetna okazja do wspólnego poznawania Świata, gdzie Wielcy i Mali Podróżnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami, poglądami, marzeniami, zarówno tymi zrealizowanymi jak i tymi, które nadal są w sferze marzeń. Być może dla niektórych będzie to pierwszy krok do własnej podróży i poszukiwania własnej drogi.

Festiwal będzie również promocją dla miasta Szczebrzeszyna, regionu Roztocza oraz całej Lubelszczyzny na arenie ogólnopolskiej i światowej. Chcielibyśmy pokazać Szczebrzeszyn jako miasto otwarte na ludzi, podróże i nowe inicjatywy. Poprzez organizację festiwalu chcielibyśmy zachęcić innych, nie tylko podróżników, do odwiedzenia okolic, poznania niezwykłej przyrody, kultury, obyczajów oraz mieszkańców Roztocza.

Tegoroczny festiwal, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem mającym na celu wpisanie się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych odbywających się w Szczebrzeszynie. Podczas festiwalu swoje slajdowiska zaprezentują podróżnicy znani zarówno na arenie ogólnopolskiej jak również światowej, opowiedzą o swoich podróżach mniej i bardziej ekstremalnych, bliskich i dalekich, krótkich oraz długich, wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju. Mamy nadzieję, że będzie to niepowtarzalna okazja do poznania historii ludzi niezwykłych, którzy swą pasją odkrywają piękno świata i są inspiracja dla innych, którzy udowadniają, że chcieć to znaczy móc, że każda podróż jest jak nowe życie, życie które nieustannie się toczy i wkracza w nowe tereny.

Tegoroczny festiwal, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem mającym na celu wpisanie się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych odbywających się w Szczebrzeszynie.

Festiwal to także;

1. Targi Książki Podróżniczej, na których będą wystawiane książki o tematyce podróżniczej, niekiedy bezpośrednio przez autora/ podróżnika, w promocyjnych cenach.

2. Wystawa: „Maski Całego Świata” ( zbiór masek w skład którego wchodzi 20 eksponatów ).

3. Projekcja filmu: Wazari Team Polska "Przez śniegi Zielonego Lądu - Grenlandia 2008"

http://www.klubpodroznikow.com/zamosc-slajdowiska/1643-ifestiwalpodrozniczyqslajdomania

Festiwal zostanie zakończony wręczeniem statuetki "Chrząszcza" w kategorii najlepsze slajdowisko.

Zdjęcia

POLSKA / Lubelszczyzna / Szczebrzeszyn / I Festiwal Podróżniczy

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl