Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Forum Romanum > WłOCHY


longin1974 longin1974 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Lazio / Rzym / Forum RomanumForum Romanum, czyli serce starożytnego Rzymu. Z jednej strony zamknięte Koloseum, z drugiej Circus Maximus, z trzeciej zaś wodami Tybru. Pamiątki architektury, monumentalne budowle, jeszcze nie tak bardzo dawno przysypane 22 metrami gruzu...

A przecież było to piękne miasto tętniące życiem, ze świątyniami, pałacami, straganami, patrycjuszami i plepsem wymieszanymi ze sobą. Stolica ówczesnego świata, gdzie przewijały się różne kultury, języki, kolory skóry. Wielkie marsze zwycięskiej armi i dramaty prostych ludzi będących niewolnikami lub nędzarzami. Śmiech dzieci na ulicach, wielka polityka i szarość życia przeplatały się w tych murach. Dzisiaj nieme i zimne kamienie czasami zaczarują życiem chyłkiem uciekającym z przedstawień rzeźbiarskich.
Wielkie wrażenie, wielkie emocje...
Jednak nie warto przyjeżdżać na zwiedzanie koloseum i Forum Romanum 1 maja. O ile otwarte jest koloseum, o tyle Forum Romanum wraz z Kapitolem jest zamknięte. Z biletu można skorzystać dopiero na drugi dzień.
Zachęcam do dotknięcia tej wielkiej tajemnicy zaklętej w kamieniu, porusza ona wyobraźnię i pokazuje też, jak niewiele może po nas pozostać.

Po zwiedzaniu Forum Romanum i Koloseum (ok. 4-5 godzin, jeżeli chce się to zrobić dogłębnie) warto powędrować na Zatybrze, gdzie serwują rewelacyjną Carbonarę.

Zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Forum RomanumWłOCHY / Lazio / Rzym / Forum RomanumWłOCHY / Lazio / Rzym / Forum RomanumWłOCHY / Lazio / Rzym / Forum RomanumWłOCHY / Lazio / Rzym / Koloseum

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl