Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Plac Hiszpański- Rzym > WłOCHY


longin1974 longin1974 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Lazio / Rzym / Rzym-Plac HiszpańskiPlac Hiszpański nigdy nie zasypia. Mimo, że nie jest najstarszą częścią Rzymu (Barok 1723-1726), to jednak przyciąga wielu ludzi. W ostatnim dniu kwietnia było tak samo. Kompozycja placu jest bardzo ciekawa. Na jego głównej powierzchni stoi fontanna Berniniego "La Barcaccia", która symbolizuje łódź przyniesioną aż tutaj przez potężne wody Tybru. Następnie olbrzymie schody zwieńczone budowlą kościoła fundacji króla Ludwika XI, monarchy francuskiego. Kościół nosi wezwanie św. Trójcy i jest starszy od schodów o dwa wieki.

Po zwiedzeniu Watykanu i posiłku nieopodal zamku Aniołów udaliśmy się w kierunku placu Hiszpańskiego. Zaletom Rzymu jest to, że wiele pięknych obiektów znajduje się w niewielkiej odległości od siebie. Mimo, że na mapie są to nieraz 2,3 stacje metra, to łatwo jest się przemieszczać uliczkami miasta i docierać do wybranych miejsc delektując się jednocześnie pięknem stolicy Włoch. Mijamy nieznane z przewodnika domy, kościoły, pałace ( w jednym z nich od wieków mieści się ambasada Hiszpanii), aby ostatecznie dotrzeć do placu. Trudno powiedzieć co przyciąga turystów do tego miejsca. Pewnie wielu dociera tutaj po prostu dlatego, że przychodzą tu wszyscy, bo jest taka moda. W dobrym tonie jest posiedzieć na schodach hiszpańskich, popatrzeć na fontannę Berniniego ojca, zerknąć z tarasu na panoramę... Czy jest to może miejsce wytchnienia wędrujących między Watykanem a fontannami Trytona i Di Trevi? A jednak całość kompozycji, kwiaty, tłum ludzi sprawiają, że człowiek czuje się inaczej.

Dlatego warto zatrzymać się na odpoczynek na Placu Hiszpańskim, by pełnym sił ruszyć dalej na podbój Wiecznego Miasta.

Zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Rzym-Plac HiszpańskiWłOCHY / Lazio / Rzym / Plac HiszpańskiWłOCHY / Lazio / Rzym / Plac HiszpańskiWłOCHY / Lazio / Rzym / Plac HiszpańskiWłOCHY / Lazio / Rzym / Plac Hiszpański- widok z balustrady kościoła

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl