Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nad wodami Tybru > WłOCHY


longin1974 longin1974 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Lazio / Rzym / Tybr, rzeka RzymuTyber, rzeka przepływająca przez Rzym, mająca 405 km długości. Jej wstęga rozpoczyna się w Apeninie Etruskim, biegnie przez Umbrię i Lazio, aby potem oddać swe wody Morzu Tyrreńskiemu. Dwa ramiona- Ostia i Fiumicino- to ostatni uścisk włoskiej ziemi przed rozpłynięciem się w morskich odmętach.

Woda, to bez czego życie człowieka jest nie możliwe, sprawia, że ludzie osiedlają się nad rzekami, jeziorami, strumykami... Mieszkańcy Rzymu wybrali Tyber. Był on dla nich źródłem wody, środkiem przemieszczania się, być może w pewnym momęcie pełnił również funkcje obronne. Z czaem miasto obrosło jego brzegi. Burzono io budowano przeprawy, gdzieniegdzie korygowano brzegi, wykorzystywano wysepki i łachy, by miasto stawało się coraz piękniejsze. Spacerując bulwarami, Zatybrzem, Gettem, Patrząc z kopuły Bazyliki św. Piotra, czy też stając na moście obok zamku Anioła możemy cieszyć się widokiem rzeki.

A jeszcze ciekawiej jest na drugim brzegu. Ale o tym później...

Zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Tybr, rzeka RzymuWłOCHY / Lazio / Rzym / Tybr, rzeka Rzymu

Dodane komentarze

addicted2travel dołączył
17.06.2013

addicted2travel 2013-11-26 13:47:12

"Kolejna niezwykle długa i treściwa relacja"

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl