Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Fontanna Di Trevi, Rzym > WłOCHY


longin1974 longin1974 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Lazio / Rzym / Fontanna Di Trevi, RzymMimo, że plac niewielki, to znajduje się na nim przepiękna fontanna. Tłok wokół tego dzieła sztuki jest tak wielki, że trudno sobie wyobrazić, że jest to jeden z młodszych, bo liczących zaledwie 250 lat, zabytków.

Fontanna Di Trevi powstała w latach 1735-1776 na miejscu wcześniejszej takiej budowli. Wodę doprowadzał stary akwedukt powstały za czasów cesarza Agrypy w 19 roku przed Chrystusem. Jej pomysłodawcą był papież Klemens XII. Jej dekoracja nawiązuje do mitologii. Centralne miejsce zajmuje figura Neptuna z trytonami.
Tłok na placu jest niesamowity, różne kolory skóry, języki, pochodzenie. Nikt nie patrzy na to. Wszystkich łączy piękno fontanny. Codziennie z fontanny wyławia się ok. 1500 euro. Są one przeznaczane przez miasto na pomoc ubogim. Woda uchodzi zaś za najlepszą do parzenia kawy. Niektórzy ekscentryczni lordowie angielscy mieli ponoć przysyłać swoich służących z Londynu, by zaczerpnęli z fontanny wody na herbatę.
Wokół placu można nabyć pyszne lody, produkty regionalne, wino, albo zjeść nieopodal Rzymskiego cudu lunch.


Czy warto tu zawitać? Choć wielkość placu rozczarowuje i nie ma miejsca by przy filiżance kawy nacieszyć oko fontanną, to ewidentnie tak. Warto, bardzo warto. I tego widoku nie zapomni się już nigdy...

Zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Fontanna Di Trevi, RzymWłOCHY / Lazio / Rzym / Fontanna Di Trevi, Rzym

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl