Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Piazza Venezia, Rzym > WłOCHY


longin1974 longin1974 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Lazio / Rzym / Piazza Venezia, RzymU podnóża Kapitolu znajduje się Plac Wenecki. Schodami zaprojektowanymi przez Michała Anioła Buonarrotiego dostajemy się tam pełni ciekawości. Wita nas noc, która spowiła to urokliwe miejsce. Dawniej była to część starożytnego miasta. Jednak dzisiejsza zabudowa sięga swoimi korzeniami XV wieku.

Obiektem, który dominuje ponad PiazzaVenezia jest ołtarz ojczyzny. Został tam postawiony jako pamiątka zjednoczenia Włoch. Pełni on także funkcję grobu nieznanego żołnierza. Jednak to, co szumnie nazywa się zjednoczeniem Włoch dla wielu jego mieszkańców jest początkiem okupacji i podbojem dokonanym przez Viktora Emanuela II wraz z Garibaldim pod czujnym okiem Masonerii.
Mafia, którą nazywamy organizacją przestępczą pierwotnie miała chronić lokalnych mieszkańców przed aparatem państwowym. Pierwszy pełny podręcznik języka Włoskiego został wydany w latach 70 ubiegłego wieku. I mimo to w wielu regionach jest to dopiero drugi język, zaraz po języku lokalnym. Są też silne dążenia separatystyczne, myśl o ponownym podziale Włoch.
Znajdujemy na placu również Pałac Wenecki, który był pierwotnie siedzibą papieży, następnie ambasadą Wenecji, potem Austro Węgier, by na końcu stać się rezydencją Benito Mussoliniego- twórcy faszyzmu we Włoszech.
Na placu mamy także barokowy kościół św. Marka i budynek Towarzystwa ubezpieczeniowego, w który dokonał swoich dni Michał Anioł.
Następnie szybkim krokiem, przy ciężkich kroplach deszczu kierujemy się do metra w okolicach Coloseum. Musimy jeszcze odebrać samochód z parkingu, aby wrócić na nocleg do cichego zakątka Lazio.

Gdy zwiedza się Rzym, trzeba mieć oczy i uszy otwarte, bo ciągle potyka się człowiek o historię...

Zdjęcia

WłOCHY / Lazio / Rzym / Piazza Venezia, RzymWłOCHY / Lazio / Rzym / Piazza Venezia, RzymWłOCHY / Lazio / Rzym / Piazza Venezia,Rzym

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
29.01.2012

[konto usuniete] 2013-09-01 21:25:50

Proponuję robić relacje trzy, albo czterozdaniowe. Kurcze, ale chyba nie o to chodzi. W ramach protestu zawieszam swą działalność w tym idiotycznym wyścigu o punkty.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl