Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Armenia > ARMENIA


Natural Born Vagabond Natural Born Vagabond Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ARMENIA / Noravank / Klasztor Noravank  / Klasztor Noravank Armenia to kraj położony w Małym Kaukazie, pełen historii i nieskażonej natury. Chociaż jako pierwszy kraj na świecie Armenia przyjęła oficjalnie Chrześcijaństwo.

Armenia to kraj położony w Małym Kaukazie, pełen historii i nieskażonej natury. Chociaż jako pierwszy kraj na świecie Armenia przyjęła oficjalnie Chrześcijaństwo już w 301, roku do tej pory znajdziemy tu ludy wyznające kult Słońca i Księżyca. Pomimo długotrwałych konfliktów z ościennymi krajami mieszkańcy kraju są bardzo pogodni i gościnni. Warto wybrać się na wycieczkę w te strony jeśli cenimy sobie przyrodę, piękne krajobrazy i historię.

Erywań, czyli co zobaczyć w stolicy:
- Muzeum manuskryptów: Matenadaran – http://www.matenadaran.am
- Fabryka brandy: NOY – http://www.noy1877.am
- Opera – http://www.opera.am

Gdzie zjeść?
Letnie noce w stolicy kraju są pełne życia i biesiad. W mieście znajdziemy wiele restauracji i barów pod gołym niebem. Warto zajrzeć do tradycyjnej restauracji Afrikyanneri Pandok. Może nawet uda się tam zobaczyć tradycyjny zespół folkowy. http://www.afrikyanpandok.info.am

Na zakupy:
- Jeśli interesuje nas sztuka i tradycyjne rękodzieło artystyczne warto wybrać się do Dalan Art Gallery http://www.dalangallery.com. Znajduje się tam sklepik z ręcznie wykonanymi pamiątkami i biżuterią, kawiarnia oraz galeria artystów plastyków.
- Nie można też pominąć pchlego targu w samym centrum stolicy: Yerevan Vernissage Flea Market. Znajdziemy tam wszelkiego rodzaju antyki, biżuterię, dywany, i wiele innych różności. Nawet jeśli nie planujemy zakupów warto tu zajrzeć.

Kilka przydatnych zwrotów w języku armeńskim:
[Anusz lini] – Na zdrowie!
[Baali luus] – Dzień dobry
[Sznola galucu] – Dziękuję
[Hadżok] – Cześć

Jeśli mamy ochotę na zorganizowaną wycieczkę do Armenii polecamy lokalną firmę turystyczną http://www.hyurservice.com

Pełna relacja z podróży w języku angielskim oraz więcej zdjęć znajduje się na naszym blogu Natural Born Vagabond™: http://naturalbornvagabond.com/amazing-armenia-anoosh-lini/

Zdjęcia

ARMENIA / Noravank / Klasztor Noravank  / Klasztor Noravank ARMENIA / Noravank / Noravank / Chmury w ArmeniiARMENIA / Noravank / Noravank / Chmury w ArmeniiARMENIA / Noravank / Noravank / Armenia chmury

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl