Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Hayastan Adventure > ARMENIA, GRUZJA, TURCJA


Hayastan Adventure Hayastan Adventure Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Lublin / Lublin / Hayastan Adventure201310 000 km, pięć osób, cztery koła, jeden cel: przeżyć niezapomnianą przygodę.

29 Lipiec 2013

Wraz ze wschodem Słońca rozpostarte zostaną skrzydła drzemiących pod maską 90 koni.
To czemu stawić czoła spróbują, to zaprowadzenie piątki młodych ludzi do kolebki chrześcijaństwa- Hayastanu- kraju Ormian, miejsca, ludzkiej otwartości, koniaku, oraz biblijnej góry Ararat.

Życie to chwile, marzenia i ulotne emocje.
W jednej z nich w Lubelskiej studenckiej głowie zrodziła się myśl, skromna, nieśmiała: A gdyby tak spakować plecak wrzucić go do bagażnika i pojechać przed siebie? I choć na początku niepozorna stłamszona rzeczywistością, to karmiona marzeniami idea z czasem urosła tak bardzo, że zatrzymanie jej stało się niemożliwe. Nadać jej wystarczyło odpowiedni wektor. Oto on.29 Lipca z Lublina piątka ludzi w wieku akademickim. na pokładzie Volvo 440 napędzanego silnikiem diesel'a o pojemności 1.9 litra wyruszy trwająca 44 dni podróż.
Uroku całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że samochód, którym będziemy się poruszać, rok temu został uratowany przed kasacją i siłą własnych rąk przywrócony do świata żywych.

Cel, który, jeżeli Bóg pozwoli, karma dopiszę, los okaże się łaskawy, a silnik długowieczny, zostanie osiągnięty, to przejechanie trasy o długości 10 000 km zahaczając o Stambuł, Ankarę, Tbilisi i Erywań.

Jednak to nie miasta będą celem tej wyprawy. Myśl przewodnia to życie i ludzie, fascynacja prostym człowiekiem, szczęściem, które dotarło tam, gdzie nie dała rady cywilizacja: w niedostępne zakątki Kaukazu, okolice jeziora Van, do podnóża góry Aragac.

To także fascynacja własnym życiem, chęć wykorzystania wolności do czegoś więcej niż scrollowania stron internetowych. Jest to swego rodzaju bunt na. tak często słyszane słowa o braku perspektyw, oraz beznadziejności miasta Lublin. Szczęście i spełnienie można odnaleźć zawsze. Jedyne ograniczenie to wyobraźnia, a ta w tym wypadku jest nieograniczona.
A więc w drogę!


W końcu żyjemy tylko raz.

Wypada zrobić to porządnie

Przynajmniej spróbować

Trzymajcie kciuki


Ekipa Dżemu Truskawkowego
dzemtruskawkowy.blogspot.com
fb.com/hayastanadventure

Trzymajcie kciuki

Zdjęcia

POLSKA / Lublin / Lublin / Hayastan Adventure2013

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Dżem Truskawkowy 130 Blog o naszym małym wielkim swiecie
Hayastan Adventure 31 Strona wyprawy

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl