Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem 2013 > GRUZJA, ARMENIA, IRAN, IRAK, TURCJA


Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie IRAN / Cały kraj / kaukaz i bliski wschód / Kaukaz i Bliski Wschód rowerem 2013Artykuł dotyczy przygotowań do tegorocznej wakacyjnej wyprawy rowerowej. Startujemy w Gruzji dalej jedziemy przez Armenię, Iran, Kurdystan Iracki oraz Turcję, aby wrócić z powrotem do Gruzji. Całość będzie trwała niespełna 50dni.

Przygotowania do wakacyjnej wyprawy trwają pełną parą. Mapy są już nabyte, a trasa jest opracowana praktycznie w całości. Pozostaje jedynie załatwienie wiz i złapanie jakiegoś sponsora (:D). Nastawieni jesteśmy głównie na poznanie kultury odwiedzanych kolejno krajów jak i ludzi. Planujemy zobaczyć jak najwięcej widoków i ciekawych miejsc i jak najmniej dużych miast, muzeów i kościołów tudzież innych meczetów.

Samolotem z Katowic dotrzemy wraz z kolegą Piotrkiem do Gruzji - Kutaisi 16 lipca. Tutaj robiąc sporą pętlę przejeżdżając min. drogą wojenną docierając do Tbilisi skąd dalej już do Armenii. Przez obydwa niewielkie kraje mamy zamiar przejechać w jakieś 2 tygodnie po czym na dłużej wjechać do Iranu gdzie chcemy dotrzeć aż do środkowej części kraju w celu zobaczenia miasta Jazd - uważanego za najstarsze na świecie. Jako, że komunikacja miedzy miastowa w Iranie jest bardzo tania, a dystanse są ogromne będziemy się posiłkować 2 razy autobusami. Pierwszym dotrzemy z Tebriz do Teheranu, a kolejnym już w drodze powrotnej z Isfahan gdzieś na północ kraju bliżej granicy z Irakiem. Dalej przez część Kurdystanu Irańskiego udamy się rowerami do części Irackiej. Na koniec już w drodze powrotnej na samolot do Gruzji pojedziemy wschodnią częścią Turcji zamykając wyprawę 31 sierpnia po 47 dniach podróży.

Oby szczęście dopisywało, a słońce mocno nie paliło...

mapa
http://www.bikemap.net/route/2006287#lat=37.848030735443&lng=47.387545000001&zoom=5&maptype=ts_terrain

Jeśli jest ktoś zainteresowany to podaję link do bloga oraz strony na facebooku gdzie już są relacje z poprzednich wypraw jak i będą pojawiać się oczywiście z tej wakacyjnej.

http://kolemsietoczy.pl/

https://www.facebook.com/blogpodrozniczy

Zdjęcia

IRAN / Cały kraj / kaukaz i bliski wschód / Kaukaz i Bliski Wschód rowerem 2013

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl