Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

podsumowanie trasy - Bułgaria i Grecja > BUłGARIA, GRECJA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie BUłGARIA / - / Jaskinia Devetashka / Jaskinia DevetashkaPora na dalszy ciąg podsumowania naszej ostatniej wyprawy – przedstawiamy trasę wiodącą przez Bułgarię i Grecję.

Z Bukaresztu udajemy się w kierunku przejścia granicznego z Bułgarią w okolicach miasta Ruse. Późnym popołudniem docieramy do Iwanowa i odnajdujemy znajdujące się tu skalne klasztory. Następnie udajemy się na nocleg do miejscowości Byala, która na mapie przedstawiona jest jako największe miasto w okolicy. W rzeczywistości okazuje się, że działa tu jeden hotel, jedna knajpa (która z powodu imprezy jest zamknięta), a z okna jednego z domów spogląda na nas kura :)

Kolejnym punktem na naszej trasie jest niesamowita Jaskinia Devetashka.
Ostatnim miejscem, jakie zwiedzamy w Bułgarii jest opuszczona świątynia komunizmu – Buzludja.

Z Bułgarii udajemy się w kierunku greckich Salonik. Stąd wybieramy się w poszukiwaniu spiczastej plaży i zatopionego wraku w okolicach miejscowości Epanomi, gdzie nasze auto zapadło się na grząskim piasku plaży.
Na naszej greckiej liście nie mogło zabraknąć słynnych klasztorów w Meteorach koło Kalampaki.

Z drogiej Grecji dość szybko uciekamy w kierunku znacznie tańszej, a równie pięknej Albanii.

Zdjęcia

BUłGARIA / - / Jaskinia Devetashka / Jaskinia DevetashkaBUłGARIA / Buzludja / Buzludja - Pomnik Partii Komunistycznej / Buzludja - Pomnik Partii KomunistycznejBUłGARIA / Byala / Byala / ByalaBUłGARIA / Bułgaria / Bułgaria / Krajobrazy BułgariiBUłGARIA / Iwanowo / Iwanowo / Przyroda IwanowaGRECJA / Kalampaka / Meteory / Klasztory w MeteorachGRECJA / Saloniki / Epanomi / Droga do spiczastej plaży koło EpanomiGRECJA / Saloniki / Epanomi / kościółek przy plażyGRECJA / Saloniki / Epanomi / wrak statkuGRECJA / Kalampaka / Meteory / Klasztory w Meteorach

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl