Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:BUłGARIA

Liczba wyszukanych artykułów: 40

BUłGARIA / Obwód Burgas  / Primorsko / Stoyko Gagamov podczas pracy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 172

Antoni Primorsko - miasto i spokojny kurort w południowo-wschodniej Bułgarii, położone jest na półwyspie nad Morzem Czarnym, w obwodzie Burgas. Znajdują się tu piękne, rozległe i często otoczone wydmami plaże. Spacerując nadmorską promenadą w kierunku portu, po lewej stronie zauważyłem zbudowany z dużych kamieni falochron, a na kamieniach niezwykłe portrety, które zdecydowałem się sfotografować.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

GlobAdmin Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany sezon urlopowy. Po dwóch latach ograniczeń podróżowanie wraca do normalności. Europejskie kraje znoszą obostrzenia, linie lotnicze przywracają siatkę połączeń sprzed pandemii, a my z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Pojawia się więc pytanie... gdzie spędzić tegoroczne wakacje?

inf.praktczne, zdjęcia

TURCJA / kapadocja / Goreme / Magiczny poranek
liczba komentarzy: 11

liczba odsłon: 3343

rafcio16111992 Rok 2020 był najlepszym rokiem w moim życiu. W 195 dni odwiedziłem 7 krajów i przemierzyłem ponad 33 tysiące kilometrów. Przeżyłem setki przygód. Zapraszam na relację.

BUłGARIA / Stara Płanina / Bełogradczik / Bełogradcziski Skali
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1278

s.borkowski.83 Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, może Sofia? Ci którzy interesują się piłką nożną wymienią jeszcze Razgrad. Czy wiecie więcej o jednym z najstarszych europejskich krajów? Czy kogoś to w ogóle interesuje? A może jednak? Njama problem! Bułgarska przygoda to tegoroczny debiut pisarski Marty Gajęckiej. Góry, jaskinie, bezdroża, podróże auto stopem, nauka, praktyka i praca. Wszystko zawarte w jednej książce napisanej czasem poważnie, czasem ze sporą dozą poczucia humoru, a czasem z gorzką refleksją.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

RUMUNIA / Bukareszt / Bukareszt / Ateneum
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2391

igebski Relacja z przejazdu na trasie Warna - Bukareszt - Bran - Braszów - Jassy. Po drodze zwiedzanie m.in. monumentalnego rumuńskiego parlamentu, klasztoru Agapia, Jeziora Czerwonego, najstarszej szkoły rumuńskiej i Wąwozu Bicaz.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

BUłGARIA / Morze Czarne / Złote Piaski / Wypoczynek w Bułgarii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 14001

Globtroter.pl Piękne plaże, wspaniała pogoda, pokazy delfinów, malownicze wydmy, aquaparki i liczne zabytki – Bułgaria, zwłaszcza słynny region Złotych Piasków, ma wiele do zaoferowania młodym ludziom szukającym rozrywki, parom, które marzą o romantycznej podróży, a także rodzinom z dziećmi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

BUłGARIA / Południe / Okolice Melnika / Bułgaria południowa - niektóre drogi wykute są w litej skale
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6217

Awa Awa tym razem zaprasza do Bułgarii, ale nie szlakiem zabytków czy znanych miejsc. Pokaże Wam południowy skrawek tej krainy przez pryzmat potraw i smaków, które ją urzekły.

CZARNOGÓRA / Park Narodowy Durmitor / Droga na przeł. Samar / TOYOTA KOBOS ADVENTURE 2014
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2712

Ulek w podróży Kolejny projekt, który objeliśmy patronatem medialnym, to półroczna wyprawę do Gruzji - ponad 15 000 km, 16 krajów. Trzymamy kciuki za TOYOTA KOBOS ADVENTURE 2014!

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2486

GlobAdmin Tym razem Wiktor w ramach projektu MOTOVBLOG 2014 odwiedził Rumunię i Bułgarię. Jeśli mu kibicujecie, to zapraszamy do lektury kolejnej relacji!

TURCJA / Kapadocja / Nevsehir / Minarety wśród ruin
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2503

Leoncjo Polecamy trzecią część dziennika z podróży. Tym razem poczytacie o powrocie do kraju przez Turcję (Kapadocja, Istambuł), Bułgarię (Burgas, Czernomorec, Sofia), Serbię, Węgry, Słowację.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

BUłGARIA / Polłudniowe wybrzeże  / Poda / Rezerwat ptaków Poda - panorama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5769

jbbiskup Informacje na temat unikalnego rezerwatu ptaków migrujących w Poda koło Burgas - w Bułgarii

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

BUłGARIA / Polłudniowe wybrzeże  / Carewo / Szopska sałatka
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4645

jbbiskup Refleksje na temat bułgarskiej kuchni.

inf.praktczne, zdjęcia

BUłGARIA / - / Jaskinia Devetashka / Jaskinia Devetashka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5497

addicted2travel Pora na dalszy ciąg podsumowania naszej ostatniej wyprawy – przedstawiamy trasę wiodącą przez Bułgarię i Grecję.

BUłGARIA / Buzludja / Buzludja - Pomnik Partii Komunistycznej / Buzludja - Pomnik Partii Komunistycznej
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5449

addicted2travel Zapraszamy na ostatnią część relacji po Bułgarii.

2013-10-12

addicted2travel Bułgaria

BUłGARIA / - / Jaskinia Devetashka / Jaskinia Devetashka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2522

addicted2travel Ekipa addicted2travel dzieli się z nami dalszymi wrażeniami z podróżu, czyli ciąg dalszy relacji z Bułgarii.

BUłGARIA / Bułgaria / Bułgaria / Krajobrazy Bułgarii
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3080

addicted2travel Po Rumunii pora na Bułgarię :-) Polecamy dalszy ciąg relacji addicted2travel z trasy wiodącej przez Bułgarię.

inf.praktczne, zdjęcia

RUMUNIA / - / - / przez rumunie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4165

meru1981 Relacja z wyjazdu dwoma fiatami 126p nad morze Czarne w Bułgari

zdjęcia, mapy, linki

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Całość relacji z podróży jak i mnóstwo zdjęć, filmów i przydatnych informacji znajdziecie na moim blogu: http://kolemsietoczy.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

ROSJA / - / plany / Logo wyprawy
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3001

Archeolodzy_i_Sztuka Jak zorganizować wyprawę przez pół świata? Można tworzyć miliony planów i projektów, a ostatecznie i tak wyjdzie inaczej. Ale chyba nie najgorzej. Oto krótka relacja o naszych przygotowaniach.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WĘGRY / Węgry / Węgry / Węgry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2077

benbm Kolejna, szósta już, część relacji z podróży- Azerbejdżan.

GRUZJA / polnoc / U stop Monastyru / jeden z symboli Gruzji
liczba komentarzy: 11

liczba odsłon: 4519

piotrmas Nie mam w zwyczaju epatować czytelników skrajnymi poglądami na temat miejsc mniej lub bardziej znanych. Gruzja..jaka jest kazdy odwiedzajacy widzi na swoj sposob. Ze mna nie było inaczej...a jak było..mozna przeczytac w tej krotkiej relacji bez zbędnych przymiotnikow.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

BalkanTrip2012 Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza. Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.

Bałkany na motocyklu Plan na wakacje: Bałkany na motocyklu. Może to nie koniec świata, ale na naszą pierwszą wyprawę motocyklową zupełnie wystarczy.

zdjęcia, mapy, linki

SkuBany Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Muszę w pełnić zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo po zeszłorocznych wojażach starym golfem teraz przyszła pora na podróż motorowerem na Bałkany.

zdjęcia, linki

BUłGARIA / - / Sofia / Cerkiew św. Aleksandra Newskiego
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8693

tkos Rozpoczęliśmy kolejny etap naszej podróży, zwany długim powrotem do domu. Zanim dotrzemy do Polski przed nami jeszcze kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia w Bułgarii, potem Macedonia, Albania, Kosowo i Serbia oraz tranzyt przez Węgry i Słowację. Daliśmy sobie na to 7 dni. Podczas naszej bałkańskiej wyprawy poznaliśmy już rumuńską Transylwanię, turecki Stambuł i całe bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego od północy na południe. Najwyższy czas zajrzeć w głąb kraju. Po drodze do Macedonii planowaliśmy zwiedzić przede wszystkim Wielkie Tarnowo, Sofię i Monastyr Rylski.

inf.praktczne, zdjęcia

BUłGARIA / - / Nesebar / Krzyż Nesebaru
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7441

tkos Komfort posiadania własnego auta na wakacjach nie tylko umożliwia, ale wręcz zachęca do wypadów w teren i poznawania okolicy. Oczywiście zawsze można też wypożyczyć auto na miejscu, skorzystać z publicznego czy prywatnego transportu, ale nie ma to jak wycieczka własnym samochodem. Niestety czasem nasze auto może nam sprawić niemiłą niespodziankę, zacznie charczeć, coś się w nim zepsuje i nie chce jechać dalej. Wtedy już mniej jesteśmy zadowoleni z tego rodzaju podróżowania, ale kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi. Tak też było z naszą wycieczką objazdową po południowym wybrzeżu Bułgarii.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

BUłGARIA / - / Przylądek Kaliakra / Kaliakra
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 20186

tkos Lato 2010 roku postanowiliśmy spędzić na Bałkanach. W naszych planach było odwiedzenie 9 krajów i przejechanie własnym autem ponad 6000 kilometrów. Najwięcej czasu na relaks i wypoczynek po całorocznej pracy i drodze dojazdowej mieliśmy spędzić na złotych piaskach Bułgarii, poznając przy tej okazji ten kraj także z innej strony niż jedynie jako wakacyjny cel dla poszukujących słońca plażowiczów.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

piautre Kto pamięta czasy siermiężnego PRL-u, ten wie że o wyjazdach turystycznych na Zgniły Zachód można było tylko pomarzyć. Korowody z paszportem, przydziałem dewiz, czarnorynkowy kurs dolara, etc skutecznie odstraszały amatorów słonecznej Sycylii, Prowansji, czy Costa Del Sol. Za to Morze Czarne ze wszystkimi swymi atrakcjami stało otworem i pamiętam jak to w latach 60’, po zakończeniu obowiązkowego Studium Wojskowego na Politechnice, wybraliśmy się pociągiem na wypoczynek do Varny. Podróż tę udało nam się powtórzyć (w Czechosłowacji przez którą jechaliśmy mówią: opakować) za 10 lat, tym razem już własnym maluchem, w okolice Burgas. Po wielu latach, przewróceniu porządku nie tylko w Europie do góry nogami, postanowiliśmy przypomnieć sobie te klimaty. Klimaty dziurawych dróg, cudownego morza Czarnego, kisłego mleka z kebabczetami, tamtejszego wina, i przecudnej urody widoków po drodze. Opracowanie marszruty i rezerwacja noclegów nie nastręczała specjalnych trudności i tak oto w połowie czerwca spakowaliśmy auto, i zaopatrzeni w 2 zgrzewki wody- wyruszyliśmy. Przygodo, ahoj!

BUłGARIA / - / Sofia / Cerkiew Aleksandra Newskiego
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 14836

Przemek83 Opis mojej podróży na początku maja tego roku do Bułgarii (Sofia i Varna), Macedonii (Skopje), Kosowa (Prisztina) i Rumunii (Bukareszt i Braszów) zapoczątkowana lotem do Sofii, a skończona autostopem.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ALBANIA / brak / Drymades / albania
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 40133

szkot Niskobudżetowa podróż samochodem po Bałkanach i nie tylko

zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 10767

m83mariusz Był maj, kiedy do głowy wpadł mi pomysł na kolejną wyprawę rowerową. Celem głównym okazała się Bułgaria a tak właściwie to dwa najwyższe szczyty gór Riła i Pirin. Jeśli starczyłoby pieniędzy to miałbym dojechać do Stambułu. Zaczęło się szukanie towarzyszy podróży, sponsorów, przygotowywanie sprzętu a przede wszystkim formy fizycznej. Tygodniowo przejeżdżałem około 250km 3 razy w tygodniu. Tereny dookoła świetnie nadają się na treningi wytrzymałościowe i siłowe. Dwa tygodnie przed wyjazdem zachorowałem na anginę. Na szczęście wystarczył tydzień abym z tego wyszedł, ale niestety byłem osłabiony. Tydzień przed wyjazdem nie miałem ekipy, więc rozważałem samotną podróż. Zdecydowałem jednak, że zamieszczę ogłoszenie na serwisie internetowym globtroter.pl ogłoszenie o poszukiwaniu współtowarzysza podróży. I otrzymałem wiadomość od Joli, która była doświadczoną podróżniczką jednak nigdy nie wyruszyła na rowerze w dalsze rejony niż okolice miasta Świecie czy Toruń. Po wymianie maili umówiliśmy się na starcie wyprawy, czyli 23 lipca na Rynku Głównym w Krakowie o godzinie 7 rano.

Cyprian Opis I części wyprawy na Bliski Wschód. Więcej na www.cypis.pl

BUłGARIA / Wybrzeże Morza Czarnego / Tjulmenowo / Tjulmenowo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 12676

podroznicy W ostatnim tygodniu czerwca wyruszyliśmy w kolejną wyprawę. Znów my, znów Cinquecento i znów Azja. Tym razem naszym celem był Afganistan. Wielu nas pytało: ale po co?! Po co jechać do państwa gdzie przez ostatnie 23 lata trwała wojna. Pewnie wielu z was to rozbawi, inni pomyślą ze jesteśmy chorzy albo „stuknięci” ale dla nas odpowiedź jest prosta. My tak naprawdę nie potrafimy odnaleźć się w świecie arogancji, do którego należymy. W świecie zaawansowanej techniki ale niskiej jakości życia, zbytniego samolubstwa, zbytniej pogoni za zyskiem i bezsensowną władzą.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

grzewor prezentujemy dalszy ciąg relacji Grzegorza Worony z podróży po Europie Środkowo-Wschodniej

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

grzewor Będąc dzieckiem wymyśliłem niesamowitą podróż. Nie znając problemów z wizami, zamkniętymi granicami i przede wszystkim kosztami chciałem przejechać autostopem przez Europę do Maroka, dalej brzegiem morza Śródziemnego przez Egipt do Turcji i z powrotem do domu, do Polski. Trasą, przez kraje wtedy dla mnie dzikie i tajemnicze, z innymi kulturami, religiami czy nawet kolorem skóry mieszkańców. Miałem atlas i mapy więc plan był gotowy. Wiedziałem ile kilometrów mam do przejechania w każdym z państw. Miałem też namiot i karimatę a przede wszystkim dużo wolnego czasu w okresie wakacji.
Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Nie wszystkie granice były otwarte, do wielu potrzeba kosztownych wiz i raczej autostopem trudno by było je przejechać a na pociągi czy autobusy nie było mnie stać. Plan został odroczony.
Wyprawa którą odbyłem latem 2004 roku jest drugą częścią (pierwsza część to kawałek Afryki - Egipt) realizacji trasy z młodzieńczych lat, kolejne etapy czekają .........
........marzenia o ile są silne wcześniej czy później się spełniają ............

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TURCJA / brak / Płn.-wsch. Turcja / Asia i wielkość Turcji
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13563

Transalp Przeczytaj drugą część artykułu o wyprawie motorem do Turcji. Pomysł, jak pomysł. Dopóki nie zrealizowany, wydawał się ani dobry, ani zły. Ogólnie Turcja wschodnia to kraina raczej niezbyt często odwiedzana ze względu na tzw. "bezpieczeństwo" (bo Arabowie, bo muzułmanie, bo Kurdowie, bo wojna, etc.). Jednak wszystkie te głosy z zewnątrz utwierdzały nas tylko w podjęciu jedynie słusznej decyzji. Jedziemy tam! Wygospodarowane z trudem 25 wolnych dni postanowiliśmy w pełni poświęcić na tę wyprawę. Jak się okazało, była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu. Ale, po kolei...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TURCJA / brak / Płn.-wsch. Turcja / Asia i wielkość Turcji
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 11523

Transalp Pomysł, jak pomysł. Dopóki nie zrealizowany, wydawał się ani dobry, ani zły. Ogólnie Turcja wschodnia to kraina raczej niezbyt często odwiedzana ze względu na tzw. "bezpieczeństwo" (bo Arabowie, bo muzułmanie, bo Kurdowie, bo wojna, etc.). Jednak wszystkie te głosy z zewnątrz utwierdzały nas tylko w podjęciu jedynie słusznej decyzji. Jedziemy tam! Wygospodarowane z trudem 25 wolnych dni postanowiliśmy w pełni poświęcić na tę wyprawę. Jak się okazało, była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu. Ale, po kolei...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14394687Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl