Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pierwsze spotkanie z Łotwą > ŁOTWA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ŁOTWA / - / Jezioro Pape / Jezioro PapeZapraszamy na ciąg dalszy relacji z jesiennej wyprawy po krajach nadbałtyckich

Trzeciego dnia naszej wyprawy docieramy na Łotwę…
Od razu zauważamy znaczące pogorszenie się stanu dróg. Na Łotwie utwardzone są tylko główne drogi. Wszystkie drogi boczne i dojazdowe do mniejszych miejscowości to drogi polne albo szutrowe. Mijamy wiele drewnianych chatek, z których część wygląda na opuszczone. A może po prostu zbyt ciężko jest sobie wyobrazić, że ktoś może tam mieszkać? Przy niektórych znajdują się wyrzeźbione drewnie tablice z nazwiskami zamieszkałych w nich rodzin.
Zaskakuje nas dość wysoki poziom cen w sklepach. Są one około 20% wyższe niż w Polsce. Ze względu na to, że od stycznia Łotwa wchodzi do strefy euro, we wszystkich sklepach ceny są podane zarówno w walucie narodowej (1 łat= około 6 zł) jak i w euro. Mimo to w większości sklepów płatności dokonywać możemy tylko w łatach. Wejścia do wielu atrakcji turystycznych są odpłatne. Dodatkowo w większych miejscowościach trzeba płacić kosmiczne pieniądze za parking (1-2 LVL/h)
Ruszamy w kierunku Lipawy. Po drodze zatrzymujemy się w małej wiosce przy jeziorze Pape.
W okolicy miasteczka Jurmalciem robimy kolejny postój i udajemy się na poszukiwanie najwyższej wydmy na Łotwie. Trzeba przyznać, że atrakcje turystyczne na Łotwie są bardzo źle oznaczone. Ruszamy przez las, co kawałek układając z patyków, lub rysując na piasku strzałki, które doprowadzą nas do parkingu na którym pozostawiliśmy samochód. W końcu szum morza doprowadza nas do brzegu. Rozkoszujemy się spacerem po długiej, piaszczystej plaży, którą mamy tylko dla siebie. Fale z hukiem rozbijają się o brzeg. Na parking wracamy podążając za uprzednio zrobionymi oznaczeniami. Robimy przerwę na krótki piknik i ruszamy dalej w kierunku Lipawy.

Zdjęcia

ŁOTWA / - / Jezioro Pape / Jezioro PapeŁOTWA / - / - / łotewskie drogiŁOTWA / - / - / łotewskie drogi

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl