Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Cepeliny, bliny i świńskie uczy – czyli kuchnia nadbałtycka > ŁOTWA, LITWA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie LITWA / - / - / BlinyCiąg dalszy relacji wyprawy po Litwie, Łotwie i Estonii - dziś od kuchni

Kuchnia krajów nadbałtyckich, w szczególności Litwy i Łotwy, składa się z prostych i bardzo sytych, często smażonych na głębokim tłuszczu dań.
Kuchnia smaczna, choć musimy przyznać, że ciężko byłoby nam stołować się tu przez dłuższy czas. Dania są tak tłuste, że zazwyczaj wystarczał nam jeden posiłek dziennie (nie licząc śniadania). Nam bardzo smakowały bliny – placki ziemniaczane, często z nadzieniem mięsnym lub serowym. Michał zajadał się cepelinami, czyli ziemniaczanymi “pierogami” z nadzieniem mięsnym, Paulina z kolei preferowała naleśniki z mięsnym lub serowym nadzieniem. Spróbowaliśmy także czeburki, kiszkę ziemniaczaną oraz kołduny – czyli małe pierogi z mięsnym nadzieniem. Michał jako jedyny zamówił wędzone świńskie uszy. Smakowały jak mocno słone chipsy o tak intensywnym zapachu, że nikt więcej nie odważył się spróbować.
Każdy z nas znalazł coś dla siebie w kuchni nadbałtyckiej, wszyscy natomiast zgodzili się co do jednego – lepszego piwa niż na Litwie nie piliśmy nigdzie indziej. I choćby dla tego piwa, warto jeszcze na Litwę wrócić. Warto też spróbować bardzo popularnego w tej części Europy napoju jakim jest kwas chlebowy – nas smak nie powalił na kolana, ale zdecydowanie trzeba go skosztować.

Zdjęcia

LITWA / - / - / BlinyLITWA / - / - / Cepeliny

Dodane komentarze

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 2013-12-03 14:46:07

Nie no uszu bym chyba nie zjadała... choć jadłam prażone robaki, więc... hm, może jednak mały gryz ;P

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl