Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:ŁOTWA

Liczba wyszukanych artykułów: 23

Globtroter.pl Kierunek – Ventspils! Atrakcje i nadmorski klimat tego portowego miasta na Łotwie, potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających turystów. Tu coś dla siebie znajdą i miłośnicy architektury, i poszukiwacze śladów historii, i spragnieni aktywności, i fani odpoczynku na nadbałtyckich plażach. Podpowiadamy, co zobaczyć w Ventspils. Zamek Kawalerów Mieczowych w Ventspils

macciej Wyprawa do Skandynawii w 2019 to już mój piąty samochodowy wyjazd w ten piękny rejon. Naszym celem w tym roku jest przejechanie całego półwyspu - od najdalej wysuniętych na północ i wschód miejsc, aż po sam południowo-zachodni kraniec Norwegii.

macciej Wyprawa do Skandynawii w 2019 to już mój piąty samochodowy wyjazd w ten piękny rejon. Naszym celem w tym roku jest przejechanie całego półwyspu - od najdalej wysuniętych na północ i wschód miejsc, aż po sam południowo-zachodni kraniec Norwegii.

NORWEGIA / Lofoty / Hamnoy / Hamnoy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5209

macciej 12 - dniowa trasa objazdowa wokół Bałtyku, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Lofoty, lodowiec Svartisen, Droga Atlantycka, Droga Trolli, droga nr 13, fiordy, Język Trolla, Ambona i inne norweskie wspaniałości.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ŁOTWA / Ryga / Ryga / Getto w Rydze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1918

[fb] Igor Cipek Sobczak Ryga. Największe miasto Łotwy.Zakochałem się to zbyt dużo powiedziane. Jednak z czystym sumieniem mogę rzec To miasto mnie zauroczyło! Zapraszam was do relacji z mej podróży, która została opublikowana na www.mplustravel.pl

zdjęcia, linki

FINLANDIA / Laponia / okolice Rovaniemi / Lapońska tajga
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2900

macciej Opis wyjazdu z lipca 2015 r. Kraje Pribałtiki i Finlandia samochodem. Bardzo polecam te rejony osobom, które poszukują przyrody, ciszy i spokoju. 4,5 tysiąca kilometrów z pięciolatką na tylnym fotelu ;)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NORWEGIA / Finmark / Nordkapp / Nordkapp
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16667

macciej Samochodowa wyprawa na Nordkapp i wokół Bałtyku z lipca 2016. 7 tysięcy kilometrów z sześciolatką na tylnym fotelu. Trasa ta była planowana od zeszłego roku, gdy odwiedziliśmy Finlandię.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

LITWA / miasto / Kowno / Pierwszy posiłek na obczyźnie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7946

Sypialny w podróży Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Tym razem Wyprawa do Nordkap, czyli w skrócie: 3 państwa, 5 osób, 8763 km, 28 dni i 27-letni bus.

inf.praktczne, zdjęcia

ŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / Kuldiga
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6903

addicted2travel Zapraszamy na ciąg dalszy wyprawy po krajach nadbałtyckich.

ŁOTWA / Lipawa / lipawa / Lipawa
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4456

addicted2travel Jednym z ciekawszych miejsc jakie zwiedziliśmy na Łotwie jest Lipawa. Łotewska stolica muzyki – w szczególności rocka, leżąca nad Bałtykiem, mimo swej niepozorności ma bardzo wiele do zaoferowania, nawet nam, którzy za zwiedzaniem miast zdecydowanie nie przepadają…

inf.praktczne, zdjęcia

ŁOTWA / - / Jezioro Pape / Jezioro Pape
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2192

addicted2travel Zapraszamy na ciąg dalszy relacji z jesiennej wyprawy po krajach nadbałtyckich

LITWA / - / - / Bliny
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2817

addicted2travel Ciąg dalszy relacji wyprawy po Litwie, Łotwie i Estonii - dziś od kuchni

inf.praktczne, zdjęcia

FINLANDIA / południe / - / fińskie domki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4498

naFiordy Z niecierpliwością czekałam na tak dużą wyprawę i przeszła ona moje najśmielsze oczekiwania: -trasę zrobiłam szybciej niż myślałam 5836 km w 41 dni, -rower okazał się bezawaryjny ( 2 dętki na sam koniec mogę mu wybaczyć ;) - spotkani ludzie okazywali życzliwość - brak jakichkolwiek przykrych doświadczeń (za to wiele pozytywnych sytuacji) - pogodę miałam rewelacyjną (tylko 5 dni miałam porządnie deszczowych).

NORWEGIA /   /   / na fiordy (trasa)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6801

naFiordy Wakacyjna wyprawa rowerowa po Skandynawii. W 2 miesiące sama na rowerze zrobię około 6 tysięcy km. Start: Mazury, przez Pribalticę, Finlandię, aż po norweskie fiordy, do Kopenhagi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ŁOTWA / Ryga / Narodowy romantyzm w Rydze / Alberta 12
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5766

Antoni Art Nouveau na Łotwie jest ściśle związany z architekturą narodowego romantyzmu, dlatego część budynków Rygi nie posiada dekoracji typowej dla Europy, lecz wiąże się z łotewskimi wartościami duchowymi. Dlatego projektanci łotewscy: Eižens Laube i Jānis Frīdrihs Baumanis - są postrzegani jako pionierzy kultury narodowej. Ryga posiada około 800 secesyjnych budynków, z których większość znajduje się w centralnej części miasta, zwłaszcza ulice: Alberta, Audeju i dzielnica ambasad, gdzie każdy budynek zasługuje na szczególną uwagę.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

ŁOTWA / Łatgalia / Rzeczyca(Rezekne) / Góra zamkowa w Rzeczycy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8753

Antoni Łotwa to kraj godny poznania przez szacunek do ludzi, przez naszą wspólną historię, sięgającą XVI wieku. Takie nazwiska jak: Stefan Batory, Piotr Skarga, który nauczał w katedrze łotewskiej - łączą, jak i zwycięska Batalia Łatgalska w styczniu 1920 roku, w której wojska polsko-łotewskie pod dowództwem Edwarda Rydza-Śmigłego walczące w trzydziestostopniowym mrozie, spowodowały usunięcie bolszewików z ziem łotewskich. Za odniesione zwycięstwo Rydz-Śmigły oraz pełniący obowiązki naczelnika państwa Józef Piłsudski, który odbierał defiladę zwycięską na ulicy, którą dzisiaj określa się mianem Warszawskiej, otrzymali najwyższe łotewskie odznaczenia wojskowe - Order Wojskowy Lāčplēsisa. Wspólne mogiły polskich legionistów, monumentalny krzyż, który po dziś dzień stoi, jest oznaką wspólnej walki i braterstwa.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7362

ancilka Do Skandynawii chcę pojechać od dawna. Nie miałam sprecyzowanych planów odnosnie srodka lokomocji dopóki nie przeczytałam ksiażki "Z Miskiem w Norwegii". Mam nadzieję, że kiedys uda mi się ten plan zrealizować...

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ŁOTWA / brak / Ryga / Kłódki i kłódeczki na mostku
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4460

tkos Łotwa to najbardziej rusofilski kraj z całej trójki "bałtyckich tygrysów". W Jurmale - znanym kompleksie kurortów koło Rygi na co dzień mieszka 50 % Rosjan! Reszta rdzennych Łotyszy tez nie kryje sympatii do tego narodu i chyba w dobie kruzysu nawet tęsknoty do dawnych radzieckich czasów.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Pomorski / Sopot / Czas ruszać
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5821

skoczekyang Chciałem pojechać na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu nie mając pieniędzy i biletów. Więc wymyśliłem sobie, że pojadę rowerem. Rok przygotowywałem się i zbierałem pieniądze. 8 kwietnia 2008 roku wyruszyłem samotnie rowerem do Chin, na Igrzyska...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ESTONIA / brak / Tallin / opustoszałe uliczki tallina wczesnym rankiem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 14094

magdagorajka fragment podroży po krajach Batyckich - sierpień 2008; dwa całkowicie odmienne miasta: nowoczesne Helsinki oraz romantyczny i nastrojowy Tallin

zdjęcia, linki

zielonooka Na początku były schody. Strome, ciemne i wyślizgane stopnie prowadzące na bocheński peron, z którego miał odjechać pociąg zabierając nas i nasze rowery w trzytygodniową podróż po nadbałtyckich krajach. Tak rozpoczyna się nasza relacja z rowerowej eskapady po najciekawszych zakątkach Litwy, Łotwy i Estonii. Pomysł odnośnie trasy i sposobu podróżowania powstał spontanicznie wskutek połączenia pomysłów i zainteresowań osób z naszej ekpiy – trójki studentek z różnych uczelni.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2683

podróżnik Wąskie uliczki Starego Miasta pełne letnich kawiarenek, spokojna muzyka, ludzie leniwie sączący piwo przy wiklinowych stolikach to obraz Rygi miasta północy zawierającego symptomy południa. Dzielnica secesyjna niczym z teatralnych dekoracji zamieszkała przez nierealne postacie stworzone rękami artystów zdumiewa niespotykaną urodą.

Pacyfa Tygodnie, a nawet miesiące snucia planów, klikania po internecie, studiowania map i przewodników. Kilka (?) spotkań przy kilku (?) browarkach. Potem dokładne sprawdzenie stanu autka, duuuuuuuże zakupy i ... zgodnie z planem wyjazd. Jedziemy !

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2672, Łączna liczba odwiedzin: 12815019Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl