Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Tybet solidarny"- przewodnik > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Tybet solidarny- przewodnikWszystkich, którym bliski jest Tybet, którzy podróżowali do Tybetu albo marzą by tam pojechać, zapraszamy do wsparcia Przewodnika turystyki solidarnej po Tybecie.

PIERWSZY POLSKO-TYBETAŃSKI PROJEKT CROWDFUNDINGOWY

Program Tybetański Fundacji Inna Przestrzeń wraz z zespołem Mintu.me z przyjemnością informuje o rozpoczynającym się w dniu dzisiejszym ogólnopolskim projekcie zbierania funduszy w celu wydania pierwszego w Polsce przewodnika turystyki solidarnej, poświęconego Tybetowi.

Zbiórka potrwa 2 i pół miesiąca. Prowadzić ją będziemy poprzez platformę Mintu.me. Zakończą ją obchody urodzin XIV Dalajlamy w dniu 6.07.2014.

Wśród autorów przewodnika są podróżnicy, tybetolodzy, piloci wycieczek, aktywiści.
„Tybet solidarny” to przewodnik, jakiego jeszcze nie było. Wymyśliliśmy go, napisaliśmy go, a teraz potrzebujemy pomocy osób przychylnych Tybetowi, aby go wydać.

Zdjęcia: ---, ---, Tybet solidarny- przewodnik, POLSKA
---, ---, Tybet solidarny- przewodnik, POLSKA
Tybet stał się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Azji. Nasza książka przybliża historię Tybetu, ale też doradza jak przygotować się do podróży. Piszemy o tym, co robić, aby nie tylko patrzeć, ale też zobaczyć. Napisaliśmy ją z myślą o turystach, podróżnikach, reporterach, o wszystkich, którzy marzą o podróży do Tybetu, ale nie wiedzą jak to zrobić, kiedy i za ile. To w końcu pierwsza na polskim rynku pozycja, która otwiera dyskusję o świadomej turystyce w Tybecie.

Liczymy na pomoc i wsparcie przy promocji przewodnika i jego idei.

Kto: Fundacja Inna Przestrzeń, Program Tybetański (www.przestrzen.art.pl i www.ratujtybet.org)
Fundacja jest nie nastawioną na zysk organizacją pozarządową realizującą zadania sfery pożytku publicznego związane z promowaniem otwartości, demokracji, praw człowieka i wielokulturowości.
Fundacja stawia sobie za cel otwieranie nowych przestrzeni dla wypowiedzi artystycznej i społecznej. Realizuje niekonwencjonalne przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne oraz nastawione na realną zmianę projekty społeczne w Polsce i w różnych regionach świata.
Fundacja Inna Przestrzeń powstała w czerwcu 2006 roku jako kontynuacja działań zespołu osób, które inicjowały i z sukcesem realizowały różne projekty o charakterze społecznym i artystycznym, dotyczące praw człowieka, w ramach innych organizacji pozarządowych (w tym, m.in. warszawskiej grupie Amnesty International, Polskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Tybetu).

Autorzy projektu: Iwona Bartoszcze (pilotka wycieczek po Tybecie, autorka bloga dachswiata.blogspot.com, podróżniczka), Piotr Cykowski (twórca i koordynator Programu Tybetańskiego i wielu projektów tybetańskich w Polsce, realizator projektów z zakresu edukacji rozwojowej oraz praw człowieka), Ewa Gajewska (orientalistka, autorka programów wyjazdów do Tybetu, pilotka wycieczek po Tybecie, podróżniczka), Marcel Kwaśniak (antropolog kultury, podróżnik, publicysta, współautor przewodnika po Lhasie), Filip Majkowski (tybetolog, podróżnik, pilot wycieczek), Adam Sanocki (podróżnik, współautor przewodnika po Lhasie, współzałożyciel Students For Free Tibet Poland i Fundacji Nyatri).

Projekt: ruszamy już w kwietniu dzięki pomocy Mintu.me – pierwszej w Polsce platformy integrującej rynek produktów i usług ekologicznych, promującej świadome wybory konsumenckie, zdrowy styl życia oraz etyczny i odpowiedzialny biznes.


Fundacja Inna Przestrzeń | The Other Space Foundation
Program Tybetański | Tibetan Programmee
www.facebook.com/ratujTybet
www.facebook.com/TybetSolidarny

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Tybet solidarny- przewodnik

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl