Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku :) > POLSKA


wyprawybusem.pl wyprawybusem.pl Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / podkarpacie / Rzeszów / 9 przyjaciół i jeden bus :)Artykuł opisuje początki projektu podróżniczego wyprawybusem.pl.

Zastanawiałeś się kiedyś, czy jedna podjęta spontanicznie decyzja może całkowicie odmienić Twoje życie? Czasem tak jest, że jedno spotkanie, jeden telefon czy – jak to było w naszym przypadku e-mail – może wywołać totalną i niespodziewaną rewolucję w życiu.

Był grudzień 2010 roku, kiedy w mojej skrzynce mailowej wylądował filmik z wyprawy pięciu studentów starym busem na Giblartar i jedno zdanie: zróbmy to samo! Pomysł w pierwszej chwili wydawał się wręcz nierealny – ja, spokojna studentka drugiego roku farmacji mam nagle rzucić wszystko i pojechać gdzieś w nieznane i to jeszcze samochodem, którego póki co nie mam? No chyba musiałabym zwariować! Lecz podświadomie coś mi podpowiadało, że może warto zaryzykować,a wraz z kolejnymi odtworzeniami wspomnianego filmiku coraz bardziej utwierdzałam się
w przekonaniu, że to może się udać! Jak się szybko okazało wspomniany mail trafił nie tylko do mnie. Każdy z naszej paczki (a było nas w sumie dziewięcioro – siedem dziewczyn i dwóch chłopaków) otrzymał od Klaudii tą samą wiadomość. I każdy odpisał: „Jestem na TAK!”.Za sprawą pewnego ponad 20-letniego pojazdu marzenia w końcu przekształciliśmy w czyn, a dotychczasowe niedowierzania ze strony naszych rodziców i znajomych zostały definitywnie rozwiane. W marcu 2011 roku, po trzech miesiącach ślęczenia na chyba wszystkich forach motoryzacyjnych i codziennym przeglądaniu setek ogłoszeń w końcu udało się znaleźć auto idealne. Był nim Volkswagen Caravelle z 1988 roku, który – jak się potem dowiedzieliśmy –podobno traktowany był przez swojego właściciela lepiej niż jego własna żona :D Miejsce zakupu auta też jakby spadło nam z nieba – mała podrzeszowska miejscowość. Czego chcieć więcej? Oczywiście kasy: 4000 tysiące złotych ;) Nasze skromne studenckie budżety na szczęście podołały temu wyzwaniu, bo kiedy podzieliliśmy koszty zakupu na 9 osób to cena była zdecydowanie przystępna :) Do dziś każdy z nas twierdzi, że było to najlepiej zainwestowane 500 zł w jego dotychczasowym życiu ;)Mieliśmy już busa, więc cała machina przygotowań ruszyła pełną parą. Wszyscy z ogromnym zapałem zabraliśmy się do pracy, a było jej do wykonania całkiem sporo. Zaczęliśmy od wymyślenia nazwy, założenia fanpage (https://www.facebook.com/wyprawybusempl ), potem należało pozyskać patronów medialnych, by móc starać się o wsparcie ze strony potencjalnych partnerów. Jak się okazało, my – świeżo początkujący miłośnicy podróży – zdołaliśmy przekonać do współpracy kilka większych i mniejszych firm. Oczywiście w międzyczasie przeprowadziliśmy tez renowację naszego busika, zajmując się miedzy innymi jego karoserią, skrzynią biegów, oraz odświeżając trochę wnętrze. Przy pomocy naszych rodziców wykonaliśmy też bagażnik dachowy, a Rzeszowska Agencja Reklamy B3Studio okleiła nam auto nie chcąc za to ani grosza! :) Jak się okazało: „chcieć to znaczy móc!”.
Od tamtej pory hasło to jest naszym wyprawowym mottem, sprawdzającym się naprawdę w każdej sytuacji :) Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko czegoś naprawdę chcemy, na 100% staramy się to osiągnąć – to nie ma bata, MUSI SIĘ UDAĆ! :)

cdn… :)

Agnieszka Zakonek
wyprawybusem.pl

Zdjęcia

POLSKA / podkarpacie / Rzeszów / 9 przyjaciół i jeden bus :)POLSKA / podkarpacie / Rzeszów / Hippie style!

Dodane komentarze

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 2019-08-25 17:56:47

Ani ciągu dalszego, ani reakcji na komentarz...

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 2019-07-17 21:48:41

Artykuł kończy się: "cdn..." - gdzie ów ciąg dalszy?

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl