Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Zapowiedź wyprawy: Włóczylinki dookoła świata na motocyklach > POLSKA


WłóczyLinki dookoła świata motocyklami WłóczyLinki dookoła świata motocyklami Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie NORWEGIA / Zachód / Kjerag / Motocykle BMWMałżeństwo z Poznania jedzie dookoła świata na motocyklach - ruszają w połowie czerwca 2015

Podróż dookoła świata to marzenie wielu osób. U nas zawsze gdzieś w tyle głowy kołatała ta myśl, jednak nigdy niewypowiedziana na głos. Wyjeżdżaliśmy w różne miejsca na dłuższe i krótsze wycieczki na własną rękę, aż któregoś dnia po tygodniu rozłąki w związku z podróżą firmową, Łukasz zaproponował - wybierzmy się w podróż dookoła świata! Ania z niedowierzaniem, ale i radością przyjęła taką propozycję.

Zrobiliśmy małą burzę mózgów i ustaliliśmy plan oszczędzania na najbliższe kilkanaście miesięcy. W międzyczasie oboje zrobiliśmy prawo jazdy na motocykle. Początkowo z myślą o możliwości wypożyczenia motorów w odległych miejscach, by objechać egzotyczną wyspę dookoła, czy dostać się do trudno dostępnych mniejszych miejscowości. Ale z czasem pomysł jak będziemy się przemieszczać ewoluował by ostatecznie wyprawa została zmieniona na motocyklową.

Kupiliśmy nasz pierwszy motocykl by nieco się rozjeździć i przekonać się jak to jest mieć wiatr we włosach. To był strzał w dziesiątkę! Następnie kupiliśmy już typowo turystyczne starsze motocykle BMW, które zostały gruntownie wyremontowane i przygotowane do dalekiej podróży. Nadaliśmy im imiona Szerszeń i Wilk i odtąd zostały naszymi zwierzakami :)

Podczas gdy motocykle były rozkładane na części pierwsze, my rozpoczęliśmy przygotowania do wyprawy. Ustalenie wymarzonej trasy nie było trudne. Ania była zdecydowana na tajemniczy i gościnny Iran, Łukasz koniecznie chciał zobaczyć dżunglę w Laosie. Problemy pojawiły się, gdy należało wyeliminować część krajów z uwagi na ograniczenia czasowe, budżetowe, bądź trudności formalne. Na początku skreśliliśmy Europę Zachodnią, Skandynawię i kraje Afryki, potem zimną Syberię. I tak doszliśmy do ostatecznej wersji, że w pierwszej połowie 2015 wyruszymy z Polski, by jadąc przez Bałkany i Turcję, Azję Środkową dotrzeć przez Chiny do Azji Południowo - Wschodniej, następnie Australii i Ameryki Południowej oraz być może Północnej.

Nadal kompletujemy ostatnie szczepienia i sprzęt turystyczny. Wyprawa rusza w połowie czerwca i zaplanowana jest na około półtora roku.


Zainteresowanych wyprawą serdecznie zapraszamy na bloga http://wloczylinki.pl/ i stronę na Fb https://www.facebook.com/wloczylinki

Zdjęcia

NORWEGIA / Zachód / Kjerag / Motocykle BMWPOLSKA / Wielkopolska / Poznań / WłóczyLinki

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-30
Z emigracji do Hiszpanii, czyli gdzie zamieszkać na emeryturze

Każdy pracujący człowiek, przynajmniej raz w roku potrzebuje dłuższego urlopu, by zregenerować siły, odpocząć psychicznie od codziennych zajęć i w miarę możliwości zrealizować marzenia. Może to być wycieczka do egzotycznego kraju, wyjazd do rodziny lub remont w domu. Tak czy inaczej, chodzi o to, by dzień urlopu nie przypominał dnia codziennego i przynosił zadowolenie. Z reguły urlop planuje się z wyprzedzeniem, śledząc oferty biur turystycznych, sprawdzając ceny biletów lub wolne terminy fachowców od remontów.

06-01
Urlop na Ukrainie, tak, nie?

Ile osób słysząc propozycje urlopowe dotyczące tego kraju tylko się uśmiechnie? Czy słusznie? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie opisując relacje z mojego pobytu u naszych sąsiadów.

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe...
05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?...
05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl