Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Zapowiedź wyprawy: Włóczylinki dookoła świata na motocyklach > POLSKA


WłóczyLinki dookoła świata motocyklami WłóczyLinki dookoła świata motocyklami Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie NORWEGIA / Zachód / Kjerag / Motocykle BMWMałżeństwo z Poznania jedzie dookoła świata na motocyklach - ruszają w połowie czerwca 2015

Podróż dookoła świata to marzenie wielu osób. U nas zawsze gdzieś w tyle głowy kołatała ta myśl, jednak nigdy niewypowiedziana na głos. Wyjeżdżaliśmy w różne miejsca na dłuższe i krótsze wycieczki na własną rękę, aż któregoś dnia po tygodniu rozłąki w związku z podróżą firmową, Łukasz zaproponował - wybierzmy się w podróż dookoła świata! Ania z niedowierzaniem, ale i radością przyjęła taką propozycję.

Zrobiliśmy małą burzę mózgów i ustaliliśmy plan oszczędzania na najbliższe kilkanaście miesięcy. W międzyczasie oboje zrobiliśmy prawo jazdy na motocykle. Początkowo z myślą o możliwości wypożyczenia motorów w odległych miejscach, by objechać egzotyczną wyspę dookoła, czy dostać się do trudno dostępnych mniejszych miejscowości. Ale z czasem pomysł jak będziemy się przemieszczać ewoluował by ostatecznie wyprawa została zmieniona na motocyklową.

Kupiliśmy nasz pierwszy motocykl by nieco się rozjeździć i przekonać się jak to jest mieć wiatr we włosach. To był strzał w dziesiątkę! Następnie kupiliśmy już typowo turystyczne starsze motocykle BMW, które zostały gruntownie wyremontowane i przygotowane do dalekiej podróży. Nadaliśmy im imiona Szerszeń i Wilk i odtąd zostały naszymi zwierzakami :)

Podczas gdy motocykle były rozkładane na części pierwsze, my rozpoczęliśmy przygotowania do wyprawy. Ustalenie wymarzonej trasy nie było trudne. Ania była zdecydowana na tajemniczy i gościnny Iran, Łukasz koniecznie chciał zobaczyć dżunglę w Laosie. Problemy pojawiły się, gdy należało wyeliminować część krajów z uwagi na ograniczenia czasowe, budżetowe, bądź trudności formalne. Na początku skreśliliśmy Europę Zachodnią, Skandynawię i kraje Afryki, potem zimną Syberię. I tak doszliśmy do ostatecznej wersji, że w pierwszej połowie 2015 wyruszymy z Polski, by jadąc przez Bałkany i Turcję, Azję Środkową dotrzeć przez Chiny do Azji Południowo - Wschodniej, następnie Australii i Ameryki Południowej oraz być może Północnej.

Nadal kompletujemy ostatnie szczepienia i sprzęt turystyczny. Wyprawa rusza w połowie czerwca i zaplanowana jest na około półtora roku.


Zainteresowanych wyprawą serdecznie zapraszamy na bloga http://wloczylinki.pl/ i stronę na Fb https://www.facebook.com/wloczylinki

Zdjęcia

NORWEGIA / Zachód / Kjerag / Motocykle BMWPOLSKA / Wielkopolska / Poznań / WłóczyLinki

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

02-03
Wymarzone Filipiny

El Nido położone w północnej części filipińskiej wyspy Palawan, od dawna było jednym z moich podróżniczych marzeń. Czy wyobrażenia znalazły potwierdzenie w świecie rzeczywistym? Jeśli chcesz znać odpowiedź na tak postawione pytanie, to poświęć kilka chwil na przeczytanie tego artykułu.

02-02
Dotknąć przyrody Afryki

Są miejsca na świecie, gdzie główną atrakcję stanowią zabytkowe budowle, ale są też takie, gdzie największą atrakcją jest przyroda. Bez wątpienia do tych drugich należy Republika Południowej Afryki.

02-01
Znikająca Wenecja...
12-28
Promuj swojego bloga na Globtrote...
12-23
Boże Narodzenie w Betlejem...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>