Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Biało-czerwona na bezdrożach" czyli dlaczego warto podążać śladem wielkich podróżników > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Biało-czerwona na bezdrożachOd 2 maja do 3 czerwca na Krakowskim Przedmieściu będzie można oglądać plenerową wystawę "Biało-czerwona na bezdrożach". Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

„Ja jestem Polak, a Polak jest wariat, a wariat to lepszy gość”.- słowa Gałczyńskiego są aktualne do dziś – wystawa „Biało-czerwona na bezdrożach” to doskonały obraz tych słów.

„Biało-czerwona na bezdrożach” – czyli dlaczego warto podążać śladem wielkich podróżników

Do obejrzenia wystawy zapraszamy całe rodziny. Warto skorzystać z ładnej pogody i wybrać się na spotkanie z Bohaterami wystawy.

Otwarcie wystawy w dniu 2 maja będzie kulminacją akcji ,,Biało-czerwona”- uroczystego otwarcia dokona Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Tegoroczna edycja podąża śladem wielkich podróżników, badaczy, odkrywców i dziennikarzy. Bohaterowie to Wielcy Polacy, którzy nie tylko przecierali nowe szlaki, lecz z pasją dzielili się opowieściami z dalekich miejsc. Opowiemy historie takich bohaterów jak: Tony Halik i Elżbieta Dzikowska, Ryszard Badowski, Piotr Chmieliński, Ryszard Czajkowski, Witold Gliński, Paweł Edmund Strzelecki, Ernest Malinowski i wielu innych.

Wybitne osiągnięcia Polaków, nowoczesny patriotyzm oraz pozytywne nastawienie do wartości narodowych- idea akcji pokazuje młodym ludziom, gościom zagranicznym, biznesowi i całemu światu, że polskie osiągnięcia są nietuzinkowe i mamy się czym szczycić.

Przykładowo pierwsze zimowe wyprawy w Himalaje, pierwsze kobiece opłynięcie świata, spektakularne rekordy lotnicze i szybownicze, osiągnięcia naukowe, nazwy szczytów, wąwozów, lodowców, gór i kanionów oraz niezwykłe historie- to dorobek Polaków.

Do tej pory na rzecz Akcji fotografie ze swoich prywatnych archiwów udostępniła plejada polskich żeglarzy i podróżników, lotników, szybowników i historyków, naukowców i himalaistów, muzea i instytucje kultury, galerie i kolekcjonerzy. W wielu przypadkach są to fotografie prezentowane po raz pierwszy, zawsze unikatowe, interesujące i piękne.

Zdjęcia: ---, ---, Biało-czerwona na bezdrożach, POLSKA
---, ---, Biało-czerwona na bezdrożach, POLSKAPomysł i realizacja akcji ,,Biało-czerwona”:
MOVIDA Group pomysłodawca i organizator specjalistycznych konferencji i seminariów, a także ekspert w montażu i demontażu profesjonalnych wystaw. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu merytorycznie i operacyjnie opiekuje się „Biało-czerwoną”. Wieloletnim Mecenasem Wystawy jest Biedronka.

Więcej zdjęć, niezwykłych, pasjonujących historii oraz ciekawostek znajdą Państwo na bialo-czerwona.org


Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Biało-czerwona na bezdrożach

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl