Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal” > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”Ostatnie tragiczne wydarzenia zwróciły uwagę całego świata w stronę Nepalu ... W ostatnich dekadach kraj ten zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę ...

7 maja czwartek, godz. 19:00
Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”
Miejsce: Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Wstęp wolny!

Podczas Spotkania z pasją będziemy przeprowadzać zbiórkę środków na poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w najbardziej potrzebujących regionach Nepalu. Zbiórka jest prowadzona za zgodą ministerstwa administracji i cyfryzacji i ma nadany numer: 2015/1734/OR.


Jeszcze pół wieku temu Nepal był zamknięty dla wszystkich zwiedzających. W ostatnich dekadach zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę. Na północy kraju znajdują się najwyższe góry świata Himalaje – z wieloma ośmiotysięcznikami. Środkowy Nepal to niższe góry zamieszkałe przez ludy pochodzenia tybetańskiego i indyjskiego. Na południu kraju znajduje się płaska i gorąca kraina – Terai. Nepal to prawdziwy tygiel religii, kultur i narodów, które nauczyły się żyć ze sobą w zgodzie, wzajemnie się uzupełniając.

Podróż po Nepalu zaczniemy od Doliny Katmandu. Przeniesiemy się w czasie spacerując po starożytnych miastach królewskich Katmandu, Patanie czy Bhaktapur. Miasta te są pełne starej, ceglanej zabudowy oraz wielopiętrowych świątyń, poświęconych hinduistycznym i tybetańskim bóstwom. Zobaczymy miejsca, gdzie żyją uchodźcy z Tybetu m.in. Bodhanath, gdzie wybudowano olbrzymią stupę. Zobaczymy zdjęcia z Parku Narodowego Chitwan - safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Ze spokojnej Pokhary wyruszymy na wirtualny trekking w Himalaje. Zobaczymy wiele zdjęć pięknych gór i wiosek u podnóża Himalajów przypominających skanseny.

Tomasz Tułak – podróżnik, absolwent leśnictwa (UR w Krk) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin. Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd.

Zdjęcia z jego podróży można zobaczyć na stronie: baranek.aksarai.pl


Zdjęcia: ---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”, POLSKA
---, ---, Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”, POLSKA

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl