Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W Tatry z dziećmi – co warto zobaczyć? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / Karpaty / Tatry / Tatry z dailmler.pl 1Nic tak nie integruje rodziców z dziećmi, jak wspólnie spędzony czas. Idealnie jest, jeżeli można realizować swoje pasje, przekazując je kolejnemu pokoleniu.

Szczęśliwy rodzic, który nie rezygnuje z własnych zainteresowań tylko dlatego że na świecie pojawiły się dzieci – to przecież skarb. A co, jeśli pasją rodzica są góry? Czy wraz z ojcowską czy matczyną karierą, kończy się etap wędrówek po skałach, zdobywania szczytów, spacerów na wysokości chmur? Czy widok wschodu lub zachodu słońca przez okno schroniska pod Tatrami pozostanie gorącym wspomnieniem? No pewnie, że nie! Jedź w Tatry z dziećmi!


Dziel się swoją pasją

Zdjęcia: Tatry, Karpaty, Tatry z dailmler.pl 1, POLSKA
Tatry, Karpaty, Tatry z dailmler.pl 1, POLSKA
Opowiadaj dzieciom o górach. Zanim znajdziecie się w Tatrach, pokażcie dzieciom zdjęcia z własnych wypraw, podzielcie się wrażeniami z przebytych tras. Dzieci chłoną emocje – szybko załapią, że w tych opowieściach jest radość i tęsknota. Że warto tam być. Że Tatry trzeba kojarzyć z ekscytacją, satysfakcją, z pasją. Zaczną tęsknić, zanim tam w ogóle wyjedziecie.


Realnie oceniaj możliwości

Zdjęcia: Tatry, Karpaty, Tatry z dailmer.pl 3, POLSKA
Tatry, Karpaty, Tatry z dailmer.pl 3, POLSKA
Jeżeli bywasz w Tatrach to wiesz, że podstawą jest by realnie oceniać możliwości. Jadąc w Tatry z dziećmi, trzeba wiedzieć – jak długo maluchy dadzą radę maszerować, jak szybko się nudzą, ile czasu potrzeba na odpoczynek. Dobrze przygotuj się do wyprawy – przekąski i ciepła herbata w dużej ilości, to podstawa. Planując trasy należy uwzględnić wiek dziecka, jego kondycję, ewentualne kryzysy (czy też humory, fochy i podobne historie) które mogą wpłynąć na czas przebywania w Tatrach. Mając za plecami wszystkie te informacje, można zadać sobie arcyważne pytanie:


Co warto zobaczyć?

Zdjęcia: Tatry, Karpaty, Tatry z dailmer.pl 2, POLSKA
Tatry, Karpaty, Tatry z dailmer.pl 2, POLSKAA może inaczej: co warto pokazać dzieciakom? Bo to nie jest to samo. My, dorośli, widzimy zupełnie co innego – i zachwycamy się czym innym. Dla nas panorama świata ponad szczytami gór, zapierające dech w piersiach widoki, niebo po horyzont – to esencja Tatr. Zachwyt młodych budzić może zieleń na zboczu Doliny Strążyńskiej albo ukwiecona łąka w Dolinie Małej Łąki. Warto nieco wypośrodkować nieco własne tęsknoty z tym, co się spodoba maluchom – no i z miejscami, w które dadzą radę fizycznie dojść.


Tatry dla dzieci – to z pewnością wszystkie Doliny: Chochołowska, Kościeliska, Lejowa, Strążyńska, Małej Łąki. Zostawiwszy auto, można zrobić sobie nawet kilkudniową wyprawę która pokaże najmłodszym piękno gór, jednocześnie nie eksploatując delikatnych organizmów zbytnio. Doliną Kościeliską można obrać szlak niebieski na Halę Stoły – dzieci będą zachwycone różnorodnością skał, kamieni, otaczającą zielenią i mnóstwem roślin, jakich nie spotkają na co dzień. Dodatkowym atutem jest stosunkowo mała ilość turystów na szlaku – jest on bowiem ślepo zakończony. Widok, jaki czeka Was na skraju wędrówki, docenią zarówno dorośli, jak i dzieci. Czerwone Wierchy, które są nagrodą za przejście tej trasy, będziecie wspominać jeszcze długo.


Pokaż dzieciom różnorodność Tatr


Jadąc w Tatry z dziećmi, koniecznie trzeba pokazać im jak wiele niespodzianek kryją góry. Można spróbować czarnego szlaku nad Smreczyński Staw, a z nieco większymi pociechami można nawet zwiedzić Jaskinię Mroźną. A kiedy dzieci są już gotowe na finał, warto poprowadzić je Rusinową Polaną przez Gęsią Szyję – by pooddychać czystym powietrzem z panoramą Tatr Bielskich. Oczywiście, na koniec nie można odmówić sobie i dzieciom przyjemności przejechania się kolejką na Kasprowy Wierch. Taka wyprawa w Tatry z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych pociech. Kto wie, być może załapią bakcyla i te góry staną się ich ulubionym miejscem na Ziemi?

Więcej pomysłów na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem znajdziesz na www.4fathers.pl.


Zdjęcia

POLSKA / Karpaty / Tatry / Tatry z dailmler.pl 1POLSKA / Karpaty / Tatry / Tatry z dailmer.pl 3POLSKA / Karpaty / Tatry / Tatry z dailmer.pl 2

Dodane komentarze

Pugilares dołączył
10.11.2017

Pugilares 2017-11-10 15:04:22

"Nie ma to, jak wtranżolić się do lasu blachosmrodem. Wstrętna kryptoreklama koncernu samochodowego. Ludzie, dajcie żyć! Już nawet w górach nie da się uciec od hałasu i smrodu samochodowego. Taka nastała moda, żeby wpie--ć się wszędzie swoim gratem. Opanujcie się!"

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 2017-11-05 08:26:53

Witam,

Może nie autoreklama, ale tekst sponsorowany. Wszystkie materiały z konta Globtroter.pl i oznaczone na górze artykuły partnerskie/sponsorowane.

pozdrawiam

GlobAdmin

toronegro dołączył
06.12.2014

toronegro 2017-11-04 23:54:00

Przeczytałem, nawet dwa razy i... nie wiem co autor chciał nam przekazać? Autoreklama???

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl