Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:CYPR

Liczba wyszukanych artykułów: 5

CYPR / Góry Troodos / Rzeka Kryos Potamos / Wodospad Kaledonia
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 879

Antoni Góry Troodos, cypryjskie królestwo przyrody, są alternatywą dla zatłoczonych, gorących plaż wybrzeża. Tutaj, nawet w środku lata, znajdziemy chłodne, pachnące sosnami powietrze, spokojne górskie wioski i samotne klasztory pod niebem z krążącym ptakami drapieżnymi. Od grudnia do marca, gdy w Larnace jest ok. 20 °C, na stokach Gór Troodos leży śnieg, działają wyciągi narciarskie, zjeżdżają narciarze i snowboardziści. http://www.krajoznawcy.info.pl/narty-na-wyspie-afrodyty-mozliwe-21995

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

CYPR / Limassol / Limassol / Limassol
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 292

Arek i Kamil Sierpniowy wyjazd na Cypr

DANIA / Aarhus / Muzeum Sztuki ARoS / Tęczowa panorama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1297

Antoni Europejska Stolica Kultury, to miasto wybrane przez Unię Europejską, które w ciągu jednego roku może zaprezentować własne życie kulturalne, a także całego regionu i kraju. Każdego roku typowane są dwa państwa, z których chętne miasta 9 lat wcześniej składają swoje kandydatury. Tytuł ma podkreślać kulturową różnorodność Europy oraz wskazywać na wspólną historię i dziedzictwo. W ubiegłym roku honory Europejskich Stolic Kultury pełniły Wrocław oraz San Sebastian w kraju Basków w Hiszpanii. W tym roku są to Pafos na Cyprze (pafos2017.eu) i Aarhus w Danii (aarhus2017.dk).

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2016-04-05

loo Skała Afrodyty

CYPR / Dystrykt Pafos / - / Skała Afrodyty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2971

loo Szlak Afrodyty, plaża Afrodyty, drink i woda mineralna Afrodyta, biuro podróży Afrodyta. Jesteśmy na wyspie Afrodyty. Musisz więc koniecznie zobaczyć legendarną Skałę Afrodyty.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CYPR / Troodos Mountains / Kakopetria / Agios Nikolaos tis Stegis
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2988

loo Góry Troodos to nie tylko wspaniałe widoki i najsłodsze winogrona, jakie kiedykolwiek jadłem. To również 10 wpisanych na listę UNESCO kościółków z pięknymi malowidłami w swoich wnętrzach.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2646, Łączna liczba odwiedzin: 10774947X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl