Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

5 POWODÓW DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ KORSYKĘ! > FRANCJA


physioontheroadpl physioontheroadpl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=1Pełny artykuł przeczytać można na http://www.physioontheroad.pl

Na początku 2018 roku postanowiliśmy przeprowadzić się na kilka miesięcy na Korsykę, w okolice miasta Ajaccio – stolicy wyspy. Ta francuska wyspa określana jest często jako Ile de Baute czyli Wyspa Piękna i zdecydowanie zasługuje na swoje miano. Szybko też zrozumieliśmy dlaczego! (...)

1. PLAŻE

Nie bez powodu na Korsykę mówi się, że to europejskie Seszele. Znajdziemy tu jedne z najpiękniejszych plaż. Krystalicznie czysta woda, nieustannie zmieniająca kolor od głębokiego niebieskiego, przez turkus i szmaragd. Biały, delikatny piasek i kontrastujące z nim szare skały. (...)

Zdjęcia: Korsyka, Korsyka, foto=1, FRANCJA
Korsyka, Korsyka, foto=1, FRANCJA2. CALANQUES DE PIANA
Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rezerwat obejmujący ponad 920 ha wybrzeża i 1000 ha powierzchni morza. Wyjątkowe miejsce z majestatycznymi czerwonymi skałami wchodzącymi do morza, pomiędzy którymi wije się wąska, górska droga. (...)

Zdjęcia: Korsyka, Korsyka, foto=2, FRANCJA
Korsyka, Korsyka, foto=2, FRANCJA3. LEGENDARNA TRASA GÓRSKA GR20
To najpiękniejszy i jeden z najważniejszych szlaków turystycznych w Europie obejmujący ponad 120 szczytów o wysokości około 2000 metrów! Ale jest to również jeden z najtrudniejszych! (...)

Zdjęcia: Korsyka, Korsyka, foto=3, FRANCJA
Korsyka, Korsyka, foto=3, FRANCJA4. MIASTA I MIASTECZKA
Korsyka urzeka swoimi malowniczymi miastami i typowymi górskimi miasteczkami zagubionymi pośród szczytów. Od Bastii położonej na północnym Cap Corse, przez serce Korsyki Corte, Ajaccio – stolicę wyspy, aż po Sartene i wspaniale położone Bonifacio. (...)

Zdjęcia: Korsyka, Korsyka, foto=4, FRANCJA
Korsyka, Korsyka, foto=4, FRANCJA5. NATURA
Korsyka jest idealnym miejscem dla osób ceniących piękne krajobrazy i bliskość natury. Nie znajdziemy tu wielu imprezowych miejsc jak na Ibizie czy Majorce, a wspaniałe miejsca do trekkingu czy nurkowania. Zwierzęta pasące się przy drodze, czyste powietrze, lokalne produkty, wyjątkowe panoramy – wyspa zachwyca o każdej porze roku. (...)

Zdjęcia: Korsyka, Korsyka, foto=5, FRANCJA
Korsyka, Korsyka, foto=5, FRANCJA


JAK DOTRZEĆ NA KORSYKĘ?

Kilka linii lotniczych obsługuje Korsykę. Z Polski niestety nie ma bezpośrednich połączeń, ale można szukać tanich lotów przez Paryż, Londyn czy Brukselę. Inną opcją jest prom z kilku francuskich miast: Nicei, Tulonu lub Marsylii albo z włoskiego Livorno. Dobra opcja, gdy planujemy wyjazd swoim samochodem, jednak takie rozwiązanie wydłuża zdecydowanie czas podróży, gdyż prom płynie minimum 5 godzin. Warto dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Istnieje kilku przewoźników regularnie kursujących między wyspą a kontynentem jak Corsica Ferries czy Corsica Linea.


Więcej ciekawych relacji z podróży po Europie i Śwecie na moim blogu http://www.physioontheroad.pl

Zdjęcia

FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=1FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=2FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=3FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=4FRANCJA / Korsyka / Korsyka / foto=5

Dodane komentarze

janusz44 dołączył
13.02.2013

janusz44 2019-03-21 07:59:27

Pozwolę sobie uzupełnić dane dot. szczytów na Korsyce - jest ich 30 o wysokości powyżej 2500 m npm. a jedem szczyt ma prawie 2900 m. Przejechałem rowerem szosą wiodącą wybrzeżem z Bastii do Ajaccio, skąd na prom autobusem do Bastii. Z Ajaccio do Bastii kursuje pociąg, ale rowerzyści z przejazdu z rowerem skorzystać nie mogą. Pozostaje autobus do dyspozycji, o ile będzie miejsce w bagażniku autobusowym. Rowerzystom z ciężkim ekwipunkiem turystycznym nie jest łatwo przemierzać szlak wiodący dookoła wyspy ze względu na długie i dość strome podjazdy, ale wszelkie uciążliwości jazdy rekompensują wspaniałe korsykańskie widoki.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl