Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Ruszasz w podróż - wybierz audiobooka > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka1Możemy chyba śmiało założyć, że każdy, kto odwiedza tę stronę, kocha podróże. Poznawanie nowych, fascynujących miejsc, zdzieranie podeszew butów na dawno już utartych i doskonale znanych trasach, urlopy rodzinne i samotne wycieczki - nie ma jednego, idealnego sposobu na podróżowanie, tak jak nie ma dwóch identycznych ludzi. Bez względu na to czy jesteśmy właśnie w trakcie rocznej wycieczki dookoła świata czy na weekendowym wypadzie za miasto, w zwiedzaniu świata nie chodzi przecież o mechaniczne odhaczanie kolejnych miejsc na mapie, ale o przeżycia, doświadczenia i relaks, którego nic innego nie zastąpi. Tak jak i nic nie zastąpi odpowiednio dobranego kompana.

Audiobook - idealny towarzysz długiej podróży

Jednym z nieodłącznych elementów każdej trasy jest dojazd na miejsce przeznaczenia. A ten bywa czasem długi, żmudny i… nudny. W oczekiwaniu na przygodę borykamy się z przesiadkami, katujemy godzinami spędzanymi na lotniskach i dworcach, a bywa, że i sam środek transportu potrafi nieźle zajść za skórę. Przyzna tu rację każdy, kto choć raz podróżował autobusem po indyjskich drogach. Z kurami, radiem włączonym na cały regulator i z klimatyzacją działającą tylko umownie.

Zdjęcia: ---, ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka2, POLSKA
---, ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka2, POLSKAW takich okolicznościach nie zawsze mamy ochotę na rozmowy, a czytaniu książek nie sprzyjają intensywne bujanie czy hałasy. Ale zaraz, zaraz… Czy aby na pewno? Z rozwiązaniem perfekcyjnie skrojonym na podróż w każdych warunkach przychodzi serwis Storytel i jego przebogata biblioteka wirtualnych tytułów. Można tam znaleźć audiobooki wszelkiej maści i treści, od klasyków literatury pięknej, przez powieści z gatunku fantasy, po poradniki włącznie. Taki towarzysz może się okazać wybawieniem nie tylko na azjatyckich drogach, ale i przy basenie w eleganckim kurorcie. Wolne ręce przydają się wtedy w sam raz na szklaneczkę ulubionego trunku.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić sobie dalekie wyprawy, warto sięgnąć po równie egzotyczne audiobooki. Strzałem w dziesiątkę może się okazać seria „Cykl demoniczny” i otwierający serię Malowany człowiek Peter V. Brett doskonale zna się na budowaniu napięcia i wciąga czytelnika w świat zupełnie mu obcy, pełen nieziemskiej magii i bardzo przyziemnego okrucieństwa. Dzięki dynamicznie prowadzonej narracji, stajemy oko w oko z bestiami czającymi się w ciemnościach, tuż za bezpiecznymi ścianami chaty, chronionej runami. Otchłańce nie spoczną, dopóki nie nasycą głodu albo nie zastanie ich świt. Biada tym, których zabezpieczenia zawiodły, bo była to ich ostatnia noc na ziemi… Chyba że są wybrańcami, którzy czują, że świat to coś więcej, niż ciągła rozpacz i ucieczka. Pozycja zachwyci z pewnością wszystkich koneserów fantastyki na najwyższym poziomie.

Zdjęcia: ---, ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka3, POLSKA
---, ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka3, POLSKAZ kryminałem w szeroki świat – pobierz i słuchaj offline za granicą

Znajdą się pewnie i tacy, którzy kilka razy rozważą pomysł sięgnięcia po ten gatunek w czasie podróży. Zwłaszcza solo. W myśl zasady, że straszne jest głównie to, co nieznane, warto się jednak oswajać z grozą, szczególnie, jeśli podana jest w gustownej formie literackiej fikcji.

Nikomu, kto choć trochę orientuje się we współczesnych trendach na polskim rynku wydawniczym, nie trzeba przedstawiać kolejnego autora. Audiobook mistrza kryminału  przez wielu nazywanego nawet jego królem  Remigiusza Mroza, poleca się równie mocno na spokojne wieczory przy ognisku, szybkie podróże lotnicze, jak i na stanie w korkach na zatłoczonych ulicach Mediolanu. Z Behawiorystą
w głośnikach każda trasa wyda się krótsza, a mijane w przelocie miejsca tak kwieciste, jak sam język autora. Pierwsza część przygód Gerarda Edlinga pełna jest zagadek i pułapek, do których zamachowiec prowadzi śledczych jak po sznurku. Ekscentryczny były prokurator musi jakoś dotrzeć do porywacza i odgadnąć sterujące nim motywy, inaczej zginą niewinne dzieci. To genialna podróż po zawiłych torach ludzkiego umysłu. Remigiusz Mróz po raz kolejny udowadnia, że na Chyłce świat kryminału się nie kończy.

Zakładając, że spotkanie z „Behawiorystą” pójdzie dość szybko, dobrze zawczasu przygotować sobie rezerwowe tytuły, zwłaszcza, jeśli wybieramy się w podróż po szerokim świecie. Choć aplikacja Storytel działa w wersji online jedynie w kraju, w którym została zainstalowana, pozwala na słuchanie również offline. Warto zatem pamiętać, aby przed opuszczeniem Polski zapisać sobie w aplikacji książki, do których planujemy wrócić już za granicą, aby bez problemu cieszyć się nimi w trakcie wyjazdu.

Zdjęcia: ---, ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka4, POLSKA
---, ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka4, POLSKAJeśli wybór padnie na „Martwy sad” Mieczysława Gorzki, nikt nie powinien poczuć się zawiedziony. Thriller trzyma mocno za gardło, kiedy przeszłość łączy się z teraźniejszymi zbrodniami. Spokojna, podwrocławska wieś, powojenny koszmar znikających bezpowrotnie dzieci i komisarz Zakrzewski, który próbuje połączyć zdarzenia w całość, to przepis na arcyciekawe doznania. Czy możliwe jest, aby jeden i ten sam morderca czaił się gdzieś w ukryciu od ponad siedemdziesięciu lat?

Zdjęcia: ---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka5, POLSKA
---, Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka5, POLSKAWbrew pozorom podróż nie musi być daleka i długa, aby można było ciekawie wykorzystać każdy jej etap. Między wakacyjnymi turnusami do Ciechocinka, a survivalem w amazońskiej puszczy znajduje się cały ocean możliwości. Godzinna podróż autem do dziadków to świetny moment, aby sięgnąć po opowieści dla całej rodziny i wspólnie śmiać się z perypetii jej bohaterów. Wspinaczkę po zboczach malowniczych Tatr wesprze audiobook z biografią słynnego alpinisty, a stukot kół pociągu na trasie Warszawa-Kraków zagłuszy kilka rozdziałów rozdział powieści obyczajowej, która przecież już od dawna czekała na liście do przeczytania. Podróże małe i duże to wspaniały czas dla audiobooków. Wcisną się wszędzie, nie obciążają i tak już przepełnionych walizek, troszczą się o kręgosłupy dźwigające ciężkie, turystyczne plecaki. Są po prostu wszędzie tam, gdzie zawiodą nas nogi. Jedyne, czego potrzebujemy w czasie tej podróży w głąb cudzych historii, to chwila wolnego umysłu, naładowany telefon z aplikacją i abonamentem Storytel, a czasem też słuchawki, żeby nie przeszkadzać współtowarzyszom drogi. Chyba że chcą słuchać razem z nami, ale to już zupełnie inna para trampek.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka1POLSKA / --- / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka2POLSKA / --- / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka3POLSKA / --- / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka4POLSKA / - / --- / Ruszasz w podróż  wybierz audiobooka5

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl