Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

KEY AFAR > ETIOPIA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

KEY AFAR
Do Key Afar wyruszyliśmy z Turmi jeepami ok trzy godziny jazdy po bardzo złych drogach. Po drodze spotykaliśmy ludzi z plemion Hamer, Bena, Ari podążających w kierunku targu które odbywają si ę co tydzień w czwartek. Jest to duży kolorowy targ ściągający ludzi nawet z bardzo odległych wiosek. Mężczyźni są ubrani w spódniczki i przyozdobieni kolorowymi koralikami. Natomiast kobiety przyodziane w skóry zdobione kolorowymi koralami i muszelkami , na głowach często noszą połówki bukłaków z tekwy (kele-kil) które często służą jako naczynie np. do picia lub na zakupione przyprawy. Pokonują duże odległości pieszo często w celach towarzyskich, ale i także handlowych. Można tam kupić wszystko zwierzęta, naczynia, lokalną biżuterię oraz ubiory. Zdjęcia można robić bez ograniczeń ale na indywidualne portrety należy uzyskać zgodę od osoby fotografowanej. Wiąże sie to z małą zapłatą- na ogół są to 2 biry w przeliczeniu na złotówkę ok.60gr. Podczas oglądania rynku towarzyszyły mi dzieci pełniły tu rolę przewodników jak i negocjatorów podczas zakupu pamiątek z tych miejsc. Większość dzieci potrafi mówić po angielsku, co ułatwia dialog ze starszym pokoleniem plemion tam zamieszkałych. Uważam że warto poświęcić jeden dzień by zobaczyć targ w Key Afar i drugi dzień na targ Jince, ale o tym napisze w następnej części.

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl