Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

New York > USA


kuzyni kuzyni Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie USA / brak / New York / New YorkWłaśnie zaczynamy swoją 3 letnią podróż dookoła świata - startujemy w Nowym Jorku - krótka relacja.

W końcu nadeszła ta długo oczekiwana chwila 11 stycznia 2010 roku – dzień, w którym wyruszamy na podbój świata, naszą 3 letnią podróż dookoła świata!
Startujemy z podkrakowskich Balic, gdzie pożegnało nas kilku przyjaciół, krótkie międzylądowanie w Dublinie i po 9 godzinach lotu jesteśmy w Nowym Jorku. Wcześniej zarezerwowaliśmy sobie tani hostel na Harlemie.
/Dla zainteresowanych hostel o nazwie „5th Avenue Spot Hostel” znajdujący się przy 126 i 5 Alei. Koszt 25$/osobę. Jest czysto i przyjemnie, plus darmowy Internet. Dobry dojazd metrem do lotniska i centrum miasta. Koszt przejazdem metra 2,15$/
Po przybyciu do hostelu było już po 22-iej, byliśmy trochę głodni i wybraliśmy się coś zjeść. Po przejściu kilku przecznic znaleźliśmy fajnie wyglądającą knajpkę. Było dobre jedzenie ale czuliśmy się trochę dziwnie – bo na ponad sto osób w lokalu byliśmy jedynymi białymi ludźmi.
Następnego dnia z samego rana ruszyliśmy na podbój miasta. Idąc z Harlemu na Manhattan przechodzi się przez Central Park, niestety nie zrobił na nas większego wrażenia – może przez to, że jest zima?
Za to Manhattan, widoki z Empire State Building, 5th Avenue, Times Square I Ground Zero to miejsca, które koniecznie należy zobaczyć odwiedzając NYC.
Polecamy na pewno wjazd na Empire State Building /koszt 47$/ - ale widoki robią wrażenie. Nam się udało, gdyż mieliśmy piękną pogodę i mogliśmy zobaczyć całą panoramę miasta.
Oczywiście musieliśmy spróbować nowojorskiego hot-doga z ulicy /koszt 1,5$/ - nie smakuje tak dobrze jak na Statoil ale dało się zjeść ;)
Przeszliśmy słynnymi dzielnicami Little Italy i Chinatown aby poczuć klimat tych wyjątkowych miejsc i idąc tymi dzielnicami człowiek jakby nagle przeniósł się w inny świat – nagle wszystko się zmienia – budynki, flagi, sklepy i przede wszystkim ludzie. Niesamowite wrażenie.
Na koniec dnia doszliśmy do Times Square – miliony świateł, telebimy, ekrany LED, byliśmy tam już dawno po zmierzchu a wydawało nam się że jest dzień. Będąc w tym miejscu można stwierdzić, że to miasto naprawdę żyje.
Ostatnie fotki i powrót metrem do hostelu. I znów dziwne uczucie bo w metrze jadącym na Harlem jesteśmy jedynymi białymi ludźmi. I tu musimy zmienić stereotyp o nowojorskim metrze – jest bezpiecznie i brzydko nie pachnie :P
Pobudka o 4 rano i gnamy na lotnisko skąd odlecimy przez Seattle na słoneczne Hawaje!!!!
Koszt biletu kupionego na www.expedia.com Kraków – Dublin - New York – Seattle - Hoolulu –2200zł

Pozdrawiamy Team KUZYNI®
www.kuzyni.eu

Zdjęcia

USA / brak / New York / New York

Dodane komentarze

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 2010-02-01 23:18:42

No to powodzenia. Wrzucajcie czasem coś na Globa, ale nie tylko fotki waszych minek tylko coś ciekawego ,co spotkacie po drodze. Bywajcie :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl