Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Czwarta wyprawa po USA > USA


Aga82 Aga82 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie USA / Utah / Utah / Widoki z oknaBryce Canyon

Piszę do Was z samego serca Bryce Canyon...Zasięgu telefonu tu nie doświadczysz, ale net bezprzewodowy - jak najbardziej...
Wczoraj rano dotarłyśmy do Arches NP. Kolejny park, który od początku zachwyca widokami. Tym razem były to pomarańczowe, wpadające w czerwień, strzeliste skały. Czasem wydawało się, że wręcz płoną! Najbardziej znane są tutaj "skalne łuki" tzw. windows. Park jest stosunkowo niewielki, więc przeznaczamy na niego kilka godzin. Powinnam dopisać niestety, bo i podczas całodziennej wizyty nie sposób się nudzić. Jak się okazało, najsłynniejszy łuk skalny upadł jakieś rok temu!! Upadł i więcej nie powstał, my zaś brzydko mówiąc zaoszczędziłyśmy kilka godzin. Żeby go zobaczyć, trzeba by było przejść 3 h piaskową ścieżkę. Zatrzymujemy się na polecanym przez strażników punkcie widokowym. "Windows" robi na nas wielkie wrażenie, oczywiście wdrapujemy sie najwyżej jak się da oraz wchodzimy w różne zakamarki skalnych piaskowców. Później się dowiem, że na terenie parku występuje sporo jadowitych węży, skorpionów i pająków (czarne wdowy). Ufff!!! Niedaleko znajduje się ścieżka widokowa, więc postanawiam się przejść samotnie po gorącej i jakże wspaniałej skalnej pustyni. Można poczuć się dosłownie jak na patelni. I wolność. Nie poczułam jeszcze wolności tak mocno jak wtedy, pośród strzelistych czerwonych skał..Na pewno swój wpływ miała na to sytuacja, że byłam sama. Jak dobrze:)
Po południu ruszamy dalej. Nie, nie do Bryce Canyon, wg planu, ale do niecodziennego miejsca gdzie "spotykają się" cztery stany USA. Utah, Arizona, Colorado i New Mexico. GPS gubi się kilka razy, deszcz nie przestaje padać (już drugi dzień!), ale nocą w końcu docieramy do celu. Znajduje się tu sklep z pamiątkami Indiańskimi ze wszystkich stanów. Ciekawe, czyj stanowy podatek naliczają do cen:) (ceny w USA nigdy nie są cenami totalnymi, zawsze należy doliczyć do nich podatek, do ok. 10%, w zależności od stanu). Nie jest nam dane się przekonać gdyż było już dość późno, ale niech nikt mi nie powie, że nie widziałam 10 stanów USA:D Mam zdjęcia jako dowód:)
Kierujemy się do Bryce Canyon NP. Po drodze zatrzymujemy sie na nocleg w pobliskim mu miasteczku. Krajobraz przywołuje obrazy typowo z westernu. Wielkie farmy, pasące się konie, mężczyźni w cowbojskich kapeluszach.. Trafiam do jednego z wielu tutaj Gift Shopów z pamiątkami, i udaje mi się kupić ręcznie malowanego bizona, z limitowanej serii wykonanego przez lokalnego artystę. Brawo dla Ameryki za wspieranie lokalnej twórczości!! Wczesnym popołudniem trafiamy tutaj - do Bryce Canton. Miejsce świetne do dłuższych wędrówek, na które my niestety nie mamy czasu. Patrząc jednak z góry na otaczający krajobraż trudno uwierzyć, że natura potrafi stworzyć tak wspaniałe rzeczy. W ofercie park posiada przejażdżkę na mułach, aj, niestety wolny termin dopiero jutro.. Znalazłam za to internet i prysznic, nielimitowany czas tylko za dwa dolary:) Zaraz wskakuje i później znów w drogę. Jest dość wcześnie by zahaczyć o Zion NP, spróbujemy. Przed nami jeszcze Grand Canyon (aj, to już jutro:D) i Las Vegas! Miasto! Kayna! No co, czasem trzeba się też zabawić po wielu dniach spędzonych z Matką Ziemią:)

Zdjęcia

USA / Utah / Utah / Widoki z okna

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl