Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pakistan , 7 > PAKISTAN


benbm benbm Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SRI LANKA / Kendy / Kendy / KwitnąCDN

Po drodze sprawdzano nasze paszporty kilkanaście razy wpisywano nas do ksiąg ,,,,, wieczystych ,,,,że tamtędy przejeżdżaliśmy W nocy w Czitralu szukamy noclegu i nic i nikt nie otwiera .Podjeżdża patrol wojska ,paszporty proszę z kąt do kąt ,odpowiadam szukam noclegu ,pakujcie się do środka ,już myślałem że skończy się na posterunku policji ale nic takiego jesteśmy pod jakimś hotelikiem .Facet zastukał a właściciel stanął na baczność, od razu wszystko pootwierał i zaraz miejsce się znalazło .okazało sie że nie jesteśmy sami w środku Niemiec ,pasterz z zawodu pracuje w Szwajcarii przy wypasie owiec ,a na zimę obiera sobie Pakistan tu ma spokój i cisze . Miał na imię Horst dziwoląg ,uwielbiał cisze a tu miał wszystko co mu potrzeba do szczęścia Opowiadał że jako dziecko został pod kościołem w beciku ,a rodzice jako dzieci kwiatów ruszyli w świat .O dzieciństwie nie chciał rozmawiać miał wielki żal że go zastawili a on ma taką sama pasje jak oni .Z domu dziecka pamięta krzyki i bicie ,nie chce o tym mówić ,kościół to złe wspomnienia na pytanie o religię ,,wszystko byle nie katolik ,, A teraz ma spokój bo góry zastępują mu miłość i wiarę Japończyk pokazuje zaje fajne zdjęcia Kalaszy więc decyzja jedziemy Kalesze to lud żyjący w trzech dolinach ,Bumburet ,Rambur ,Birir .Jeszcze w Chitralu poznałem Kalesza super gadał po Angielsku i to on nas tam zamontował za 3 USA plus całe jedzenie i to do oporu .Jadymy ,w chacie jak dotarliśmy taki smród że wejść do pokoju to dwa skunksy na progu to mało .Czułem sie tak jakby mnie młotkiem walnęli w czoło Taki smród

CDN

Zdjęcia

SRI LANKA / Kendy / Kendy / Kwitną

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec