Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pakistan , 7 > PAKISTAN


benbm benbm Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SRI LANKA / Kendy / Kendy / KwitnąCDN

Po drodze sprawdzano nasze paszporty kilkanaście razy wpisywano nas do ksiąg ,,,,, wieczystych ,,,,że tamtędy przejeżdżaliśmy W nocy w Czitralu szukamy noclegu i nic i nikt nie otwiera .Podjeżdża patrol wojska ,paszporty proszę z kąt do kąt ,odpowiadam szukam noclegu ,pakujcie się do środka ,już myślałem że skończy się na posterunku policji ale nic takiego jesteśmy pod jakimś hotelikiem .Facet zastukał a właściciel stanął na baczność, od razu wszystko pootwierał i zaraz miejsce się znalazło .okazało sie że nie jesteśmy sami w środku Niemiec ,pasterz z zawodu pracuje w Szwajcarii przy wypasie owiec ,a na zimę obiera sobie Pakistan tu ma spokój i cisze . Miał na imię Horst dziwoląg ,uwielbiał cisze a tu miał wszystko co mu potrzeba do szczęścia Opowiadał że jako dziecko został pod kościołem w beciku ,a rodzice jako dzieci kwiatów ruszyli w świat .O dzieciństwie nie chciał rozmawiać miał wielki żal że go zastawili a on ma taką sama pasje jak oni .Z domu dziecka pamięta krzyki i bicie ,nie chce o tym mówić ,kościół to złe wspomnienia na pytanie o religię ,,wszystko byle nie katolik ,, A teraz ma spokój bo góry zastępują mu miłość i wiarę Japończyk pokazuje zaje fajne zdjęcia Kalaszy więc decyzja jedziemy Kalesze to lud żyjący w trzech dolinach ,Bumburet ,Rambur ,Birir .Jeszcze w Chitralu poznałem Kalesza super gadał po Angielsku i to on nas tam zamontował za 3 USA plus całe jedzenie i to do oporu .Jadymy ,w chacie jak dotarliśmy taki smród że wejść do pokoju to dwa skunksy na progu to mało .Czułem sie tak jakby mnie młotkiem walnęli w czoło Taki smród

CDN

Zdjęcia

SRI LANKA / Kendy / Kendy / Kwitną

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl