Forum dyskusyjne

Kazachstan Off Road

kategoria podróże po świecie

[konto usuniete] dołączył
28.12.2008

[konto usuniete] 18:44 | 11.02.2009

Witam. Szukam chetnych na wyjazd samochodami terenowymi dookola Kazachstanu. W obecnym planie skupiamy sie jedynie na zwiedzeniu calego Kazachstanu w ciagu jednego miesiaca (zamierzamy byc w KZ cale 30 dni, czyli tyle ila trwa wiza).
Wyjazd okolo 1 lipca

Obecnie mamy 4 samochody, oraz 4 pewne osoby ktore jada na 100%. Szukamy dodatkowych kilku osob.
Nasze auta to Suzuki vitara, 2x Pajero , oraz Land rover Discovery.
Do kazdego auta przewidujemy 4 osoby. Czyli mozemy zabrac dodatkowe 8 osob.
Bardzo chetnie przyjmiemy inne zalogi z wlasnymi autami, tak zeby pojechac na jaknajwiecej aut. Osobiscie jestem mechanikiem, swoje auta mamy przygotowane perfekcyjnie.

Moze teraz troche o samej wyprawie.
Wyruszamu z krakowa 1 lipca. Planujemy kilka dni spedzic na Ukrainie swiedzajac Odesse oraz caly Krym. Oczywiscie zwiedzimy tez po drodze inne ciekawe miasta. Z krymu kierujemy sie do Wolgogradu. Nastepnie jedziemy do Astrahaia gdzie przekraczamy granice RU-KZ. Kolejnym punktem w ktorym sie zatrzymujemy to miasto Atyrau w kazachstanie oraz Morze Kaspijskie. Pozniej kierujemy sie nieutwardzonymi drogami do Aralska gdze chcemy zobaczyc krajobraz po katastrofa ekologicznej czyli wysychajace Jezioro Aralskie i wraki statkow.
Nastepnie jedziemy prosto do Ałma-Aty gdzie chcemy zatrzymac sie nad jeziorem Kapchagay. Tutaj zamierzamy zabawic kilka dni ze wzgledu na rzeke Ili w ktorej zamierzamy zapolowac na 100 kilowego suma. Pozniej kierujemy sie nad jezioro Bałkasz, Alakol i Zajsan. Dalej jedziemy na polnocny zachod gdzie czeka na ans Karaganda oraz stolica Astana.
Po zwiedzeniu tych miast jedziemy dalej na zachod do Aktyubinska a dalej Uralsk i na tym koniec Kazachstanu. Droga powrotna do Polski to po najrotszej trasie przez Kijow. Byc moze po drodze bedzie cos ciekawego i sie zatrzymamy.

W naszej zalodze mamy mechanika oraz dobrego kucharza.
Szukamy osob konkretnych niekonfliktowych o luzackim nastawieniu do zycia. Zdecydowanie nie szukamy rozpieszczonych bachorow, lasek z wielkim mniemaniem o sobie oraz krawaciarzy.

Wyprawa jest 100% niekomercyjna, bez wygod, hoteli. Spanie pod namiotem, jedzenie tego co upolujemy(mechanik i kucharz zapewniaja dostawe swiezych ryb). Koczownictwo 21 wieku czyli samochod i namiot. Jedna osoba z naszego teamu jest kucharzem hobbysta wiec codziennie bedzie gotowanie i dobre jedzonko przygoptowane w kociolku.

Interesuja nas osoby ktore potrafia przezyc w takich warunkach i nie rozplacza sie w polowie drogi.
Zapewniamy mila i kluturalna atmosfere. Jestesmy w wieku 20-30 lat.

Koszty:
Wizy oraz inne formalnosci z tym zwiazane to okolo 600-700 zl
Jedzenie - ciezko poiwiedziec ale jesli sie nastawimy ze jemy tylko to co kupimy to max co trzeba miec to okolo 1000 zl. Zakladajac ze bedziemy jest to co zlowimy, to koszt moze spac praktycznie do zera. Oczywiscie piwa nie zlapiemy. Podobnie z chlebem.
Paliwo-2000 za osobe
Opony - 500 za osobe (na kzade auto potrzeba 6 fabrycznie nowych opon, ktore po powrocie i tak beda do wyrzucenia)
Łapowki, naprawy w drodze i inne niespodzianki - 1000 zl na osobe.
Łącznie kazda chetna osoba zrzuca sie po 3,5 tys zl na oplaty zwiazane z autem.

ŁĄczny koszt to okolo 5,3tys.
Czas jaki nalezy przeznaczyc to ponad miesiac. 30 dni na KZ i kilka na rosje i ukraine.

Zalecamy wykonanie szczepien.
Chetnie odpowiem na dodatkowe pytania.

DOROTA I  JACUŚ dołączył
14.02.2009

DOROTA I JACUŚ 21:39 | 14.02.2009

Witam . Jesteśmy zainteresowani (2 osoby).Proszę podajcie długość trasy .

28.12.2008

julek dołączył
06.07.2006

julek 07:54 | 19.02.2009

Czesc ! Troche sie ubawilem czytajac wasze plany powiedz moze jakie macie doswiadczenia przy takich wyprawach booo tu juz zarty sie koncza , mozna faktycznie pojechac sobie na Krym polecam , ale na Kazachstan to juz inna bajka
Jestem tez w trakcie przygotowan wyprawy za Ural i choc to tylko 8 tys km to dobranie sprawdzonej ekipy i sprzetu nie jest proste ale zycze powodzenia ! www.wyprawa-na-ural.cba.pl 

28.12.2008

[konto usuniete] 16:36 | 19.02.2009

bardzo fajnie ze se usmiales, ale moze podzielisz sie znami powodem smiechu ?

a co do reszty to powiem ci ze do kazachstanu ludzie fiatami cc czy maluchami jechali wiec nie przesadzaj. dobrze zgauje ze tam nigdy nie byles?

Akinom dołączył
14.06.2006

Akinom 18:14 | 19.02.2009

Wydaje mi sie ze poprzednik Julek ma sporo racji w tym co pisze.
Dobrana ekipa to podstawa. pamietaj inaczej zachowuja sie ludzi nawet bardzo dobrzy znajomi w pabie a inaczej gdzie i warunki sa ekstremalne i umysl trzeba miec trzezwy i doswiadczenie w planowaniu i pokonywanu trudnosci.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z korupcji w srod sluzb granicznych i mundurowych. jest to wielki problem i bardzo duze utrudnienie dla wielu podrozujacych w tamte regiony.
Stan drog jest tak fatalny ze az przerazajacy.
Kolejna sprawa to zaopatrzenie "medyczne" wraz z "medykiem" i znajomosc jezyka rosyjskiego.
Sam pomysl bardzo fajny i nawet malym fiatem dalibyscie rade.
w tego typu wyprawach zawsze najwiekszym problemem sa jednak ludzie. Pamietaj im wieksza grupa tym gorzej. A juz Nie sprawdzona grupa to masakra.
Mowie to z doswiadczenia.
Zycze jednak powodzenia i daj znac jak wrocicie.

julek dołączył
06.07.2006

julek 18:12 | 19.02.2009

Z wielkim szacunkiem ale usmialem sie z kwotami przeznaczonymi na łapowki , moze ty pochwal sie jakie masz doswiadczenia z wyprawani na wschod i to nie pisze po zlosci naprawde!
pozdrawiam

julek dołączył
06.07.2006

julek 18:23 | 19.02.2009

ps. polecam strone www,kafary.pl  (karelia) i www.waldek.sewera.pl  (krym)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 18:33 | 19.02.2009

i znowu ta ironia na naszym szacownym forum.....cóż. Jakbym tylko mogła to zaraz bym z wami pojechała (Patrol 35"MT :-)) ale urlopu brak. Faktycznie w dużej grupie trudniej się zgrać, ale mam wrażenie że jest to wyprawa o charakterze turystycznym a nie będziecie się ciągać 13tys km na wyciągarkach. Poza tym każdy jest dorosły i może odjechać w swoją stronę. Z malutkiego doświadczenia wypraw offroad nie polecam tylko 4 osób w aucie, to jednak za dużo. Wiele sytuacji łapówkowych udawało nam się pokonywać cierpliwością ewentualnie przewiezieniem kogoś jednym z aut....tylko trzeba jechać szybko. pozdr i życzę udanego wyjazdu.

28.12.2008

[konto usuniete] 20:44 | 19.02.2009

a ty chcesz z nami jechac, ze tak sie dopytujesz? nie ma sprawy. skoro uwazasz ze lapowki to problem to oki - placisz ekstra 4 kola i sprawa zalatwiona :>
ludzie skonczcie juz przesadzac. to nie jest podroz na ksiezyc. ludzie jezdza i nie narzekaja, a glupoty opowiadaja jak zwykle ci ktorzy nigdzie nie byli a tylko nasluchali sie innych glupot. zreszta to moja sprawa czy zaplace i iile lapowek. uczestnik placi tyle i tyle i g* go reszta obchodzi. ale ciesz sie ze martwisz sie o moje finanse :)

28.12.2008

[konto usuniete] 20:44 | 19.02.2009

a ty chcesz z nami jechac, ze tak sie dopytujesz? nie ma sprawy. skoro uwazasz ze lapowki to problem to oki - placisz ekstra 4 kola i sprawa zalatwiona :>
ludzie skonczcie juz przesadzac. to nie jest podroz na ksiezyc. ludzie jezdza i nie narzekaja, a glupoty opowiadaja jak zwykle ci ktorzy nigdzie nie byli a tylko nasluchali sie innych glupot. zreszta to moja sprawa czy zaplace i iile lapowek. uczestnik placi tyle i tyle i g* go reszta obchodzi. ale ciesz sie ze martwisz sie o moje finanse :)

julek dołączył
06.07.2006

julek 21:33 | 19.02.2009

kolego bardzo przepraszam ze sie odezwalem nie przemyslalem tego do konca! ale obiecuje naprawde bede sie bardziej kontrolowal i zycze tylko szerokosci i powodzenia !

AHOOY012 dołączył
20.02.2009

AHOOY012 10:17 | 20.02.2009

Witam , dla wszystkich zainteresowanych naszą wyprawą przesyłam link na dokładniejszą mapę z trasą naszego przejazdu. W razie pytań lub wątpliwości zapraszam na GG 10556762 lub zabrania głosu na forum. pozdrawiam.
www.voila.pl/211/nnahp/ 

28.12.2008

[konto usuniete] 04:57 | 01.03.2009

ogloszenie nadal aktualne

rayos dołączył
30.01.2009

rayos 19:34 | 01.03.2009

Skoro oni dali rade dojechac Kadetem do ponóża Himalajów w Pakistanie to myślle ze Tobie z pewnoscia uda sie objechac Kazachstan. powodzienia

www.youtube.com/watch?v=a63yAeqcSgA 
wygrali Wrocławski Festiwal Podróżników.

28.12.2008

[konto usuniete] 15:51 | 10.04.2009

pozostalo juz niewiele czasu na formalnosci, a my nadal mamy 1 lub 2 miejsca w samochodach.

AndrzejT dołączył
12.07.2007

AndrzejT 11:23 | 23.04.2009

Czy Wasza wyprawa jest już skopletowana?

28.12.2008

[konto usuniete] 02:08 | 24.04.2009

szukamy jeszcze jednej POWAZNEJ osoby. a nie zartownisiow jaich ostatnio mamy okazje spotykac :/

28.12.2008

[konto usuniete] 18:25 | 26.05.2009

UWAGA> NIeoczekiwanie zwolnilo sie jedno miejsce. Szukam JEDNEJ OSOBY. Oferta wazna do konca tygodnia ze wzgledu na wizy !!!

julek dołączył
06.07.2006

julek 21:58 | 01.11.2009

Czesc chlopaki ! pochwalcie sie jak udala wam sie wycieczka bo nie ukrywam ze jestem ciekawy ?
bardzo pozdrawiam

fischer28 dołączył
25.03.2009

fischer28 19:30 | 07.11.2009

Chyba nie wrócili :(

julek dołączył
06.07.2006

julek 13:00 | 08.11.2009

Moze trzeba poszuka chlopakow gdzies w stepie Kazachstanu zaczynam sie juz o nich martwic...

samotnywilkk dołączył
08.12.2009

samotnywilkk 19:31 | 03.01.2010

dowiedziałem się od znajomego ze nie dojechali do kazachstanu bo ich niewpuscili ,guzik z szumnych zapowiedzi -jaki organizator taka wyprawa ? trzeba na takich uwarzać???????

medard dołączył
04.11.2008

medard 23:59 | 03.01.2010

zeby cos zorganizowac to same chceci zbyt malo a latanie po forach i pisanie standartowego tekstu : mamy jeszcze jedno miejsce: czy" termin zostal przesuniety na prosbe uczestnika" to tez malo
jak oni top isali to ja zdazylem pojechac do kazachstanu i wrocic i wydaje mnie sie ze poki oni nie znajda ekipy ktora w pelni ich zasponsoruje ,poprowadzi przejmie na siebie calkowita odpowiedzialnosc za losy swoje i ich to z pewnosci nie rusza dalej jak sa krakowskie planty
pozdrawiam i zycze rozwagi

biernas dołączył
05.04.2003

biernas 20:32 | 25.03.2010

Witam
pozowle sie wypowiedziec bo tam bylem - MEDARD- masz 100% racje - w skrucie to faktycznie jedno auto nie przejechalo - cwaniakowali jak wlezie - drugiem - w nim bylem ja mimo roznych przygod zaliczylo cala wycieczke ktora naprawde byla interesujaca- faktycznie szukali chyba bardziej sponsorow niz zalogi, jednak w pore sie zorientowalem, sam nie wiem jakby bylo gdybym sie do tego nie przygotowal - tzn mapy i przewodnik i korespodencja z podroznikami czy zasiegniecie jezyka tu i owdzie
genaralnie jestem zaddowolony juz po - choc stracilem przez teorganizacyjne sprawy sporo nerwow- kazachstan oczywiscie polecam - piekny wieki kraj i wspaniali ludzie

Sklep.Badura dołączył
05.02.2010

Sklep.Badura 17:14 | 26.03.2010

Warte zwiedzenia sa przede wszystkim piękne stepy,kto raz był na pewno będzie chcial wrócic do Kazachstanu. Nie trzeba miec wcale grubego portfela żeby zwiedzic ten kraj.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl