Forum dyskusyjne

Kazachstan na 2 tygodnie

kategoria podróże po świecie

Hubercik dołączył
27.12.2011

Hubercik 22:45 | 11.06.2017

Cześć,
Jak w temacie wybieram się do Kazachstanu na dwa tygodnie (28.08-11.09). Po odliczeniu straconego czasu na loty zostaje 13 pełnych dni. Ląduje 29.08 w Ałmie. Co polecacie na tak krótki czas? Zależy mi na 3-5 dniowym trekkingu. Czy warto np. na trekking podskoczyć do sąsiedniego Kirgistanu korzystając ze zniesienia wiz zarówno w Kazachstanie jak i Kirgistanie? Dodatkowo chciałbym zrobić z 2 dni z noclegiem w "hotelu tysiąca gwiazd" w Kanionie Szaryńskim. Czy ktoś spał tam pod namiotem? Do tego jeziora Kolsai i Kaindy (może to właśnie tutaj zrobić trekking?), jezioro Bałchasz, Wielkie Jezioro Ałmatyńskie, Karaganda (czy warto?), Bajkonur (jak z dojazdem? czy warto?). Chciałbym też zobaczyć Astanę szczególnie, że jest EXPO, ale obawiam się, że nie starczy czasu :( (znalazłem loty w obydwie na trasie Ałma - Astana za 347 z Bek Air - ciekawa nazwa, leciał ktoś? ;) ).
Doradźcie proszę swoim fachowym okiem z czego zrezygnować, a co zobaczyć :)
Ps. wystąpiłem o zmianę lotu z 28.08 na 25.08 więc mogę zyskać dwa dodatkowe dni :)

Kilka pytań praktycznych:
1. Jak wygląda kwestia badań na HIV? Czy ktoś to egzekwuje?
2. To samo z meldunkiem.
3. Jak wygląda sprawa nocowania w namiocie?
4. Dolary czy euro?
5. Czy ktoś leciał z przesiadką w Moskwie? Robią jakieś problemy? Przy przesiadce do 24 godzin nie jest potrzebna z tego co się dowiadywałem wiza.
6. Jaki dzienny budżet, jestem ogólnie niskobudżetowcem, ale bez przesady :)
Z góry dzięki za każde pomocne słowo :)
Pozdro,
Hubson

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 23:17 | 11.06.2017

Kilka dni temu wróciłem z tego obszaru.
Ad. 1 Z wyjątkiem paszportu niczego innego się nie sprawdza
Ad. 2 Wprawdzie na kartce wjazdowej jest jeszcze informacja o obowiązkowym meldunku w ciągu 5 dni, ale to już przeszłość. Bezwizowy pobyt do 30 dni.
Ad. 3 Bez problemu
Ad. 4 Euro, dolary, ruble, somy - kantorów jest sporo, również bankomaty
Ad. 5 Wjeżdżałem lądem z Kirgistanu, więc na to nie odpowiem
Ad. 6 W granicach 10 euro
Do Kanionu Szaryńskiego taksówka zbiorcza z dworca Sajahat, kombinacje z powrotem. W soboty i niedziele jeżdżą autobusy turystyczne (przejazd należy wykupić w jednym z biur podróży w Almaty, koszt 6000 tenge, ale powrót tego samego dnia).
Kilkudniowy trekking można zrobić z Karakol w Kirgistanie na trasie Jeti Oguz - Jezioro Ala-Kul - Altyn Arashan.
Wielkie Jezioro Almaty to mały staw, ale zerknąć warto.
Przyjemności!

Hubercik dołączył
27.12.2011

Hubercik 23:38 | 11.06.2017

Super, dzięki. Czekam na inne wskazówki :)

Agnika dołączył
22.09.2006

Agnika 13:58 | 25.06.2017

Można wiedzieć jak długo byłeś. Wszystko wskazuje na to, że będę miała 6 tygodni wolnego i zamierzam się wybrać do Kazachstanu, w związku z tym, że wiza jest na 30 dni, pewnie pojadę na 2 tygodnie do Kirgistanu. Preferuję niespieszną podróż.
Coś Ciebie szczególnie urzekło?, lubię się włóczyć po wioskach, jak oceniasz to logistycznie?, raczej będę podróżowała sama.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:49 | 12.06.2017

Spałem pod namiotem w kanionie Szarskim nie było żadnego problemu ,w Ałmie spałem w Parku i nic się nie działo -jedynie na granicy Kirgistan Kazachstan chcieli zaświadczenie że nie jestem chory na Hif ,chcieli wyciągnąć kilka drobnych ale mieli pecha Hajer kasy nie rozdaje

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:49 | 16.06.2017

W Almaty niezłym miejscem do nocowania jest niedawno (na początku maja) otwarty Nice Hostel przy jednej z głównych ulic Furmanowa mający aktualnie cenę 1450 tenge za miejsce w sali wieloosobowej.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 19:20 | 25.06.2017

W samym Kazachstanie byłem 10 dni, ale tylko w części południowej blisko granicy z Kirgistanem. Między dużymi miastami oraz do osad w pobliżu dużych miast marszrutki kursują często. Do maleńkich wiosek już raczej nie, w rachubę wchodzą taksówki zbiorcze lub taksówki indywidualne. Byłem w kilku małych osadach, byłych kołchozach, ale mnie nie urzekły, zresztą miasta również. Ciekawsze były wędrówki po górach. Jeśli znasz rosyjski to nie powinnaś mieć kłopotów z dokładną informacją.

Agnika dołączył
22.09.2006

Agnika 16:23 | 26.06.2017

>W samym Kazachstanie byłem 10 dni, ale tylko w części południowej blisko granicy z
>Kirgistanem. Między dużymi miastami oraz do osad w pobliżu dużych miast marszrutki
>kursują często. Do maleńkich wiosek już raczej nie, w rachubę wchodzą taksówki
>zbiorcze lub taksówki indywidualne. Byłem w kilku małych osadach, byłych kołchozach,
>ale mnie nie urzekły, zresztą miasta również. Ciekawsze były wędrówki po górach.
>Jeśli znasz rosyjski to nie powinnaś mieć kłopotów z dokładną informacją.
>

spasiba, gawarju pa ruskij :), będę miała więcej czasu, więc nie muszę się spieszyć

kozula dołączył
27.07.2015

kozula 22:47 | 24.08.2017

Rozległy ten Kazachstan. Byłam miesiac i jeszcze nie wszystko obejrzałam. Wazna jest informacja o biurach podróży z Almaty. Mają coś w swojej nazwie ...ekologiczne... Faktycznie jeżdżą tylko w piątki soboty i niedziele. Czyli może z nimi zdążysz pojechać do 3-4 miejsc i będziesz padniety, ale zobaczysz. Almata/Astana na trasie kursuje pociąg nocny (24godzin) z postojem 8 godzinnym w K...Nie pamiętam już gdzie, ale po środku trasy. Bilety kupuje się wcześniej bo jest brak. Można też autobusem, tragicznie długo .Powodzenia, z pytaniami wal śmiało.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 23:17 | 24.08.2017

Busy na trasie Astana - Almaty nie takie tragiczne, jadą około 16 godzin, a generalnie w przeciwieństwie do biletów kolejowych, na busa bilet można kupić w miarę na bieżąco. Jest kilka firm, oprócz oficjalnych busów, odjeżdżających z dworca autobusowego w Astanie, są również takie, które jadą spod dworca kolejowego (w sumie tuż obok) ... A i jadą przez Karagandę, ale to zaledwie 3 godziny z Astany ....

suave dołączył
10.04.2004

suave 21:33 | 25.08.2017

No to nabiliście mi ćwieka z tymi biletami na pociąg bo myślałem ze kupi się od ręki tak jak piszą ludzie na necie a tu mowa o tym ze nawet na busa nie kupię w tym samym dniu co ląduje a ląduję tam za 3 dni.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 22:24 | 25.08.2017

Od ręki (chyba) nie kupisz biletu kolejowego. W lipcu (konkretnie 12) najbliższy wolny termin był na 19 bodajże 1 bilet, a kolejne terminy na 24, więc raczej w wakacje bym się nie nastawiał. Na powrót (Ałmaty - Astana) już nawet nie sprawdzałem. Za to autobus w miarę bezproblemowo, choć komfort mniejszy

suave dołączył
10.04.2004

suave 10:21 | 27.08.2017

No wiec tak rozkminiłem troszkę temat i z biletami kolejowymi w Kazachstanie jest chyba podobnie jak w Indiach gdzie bardzo trudno o bilet od reki kupić. Ale jest fajna stronka kazachska Ticketskz coś podobnego własnie jak indyjskie Cleartrip tylko że na Ticketskz jest łatwiejsza rejestracja bez konieczności posiadania kazachskiego numeru telefonu a bilety tam nie tylko kolejowe kupuje się w bardzo prosty sposób. Własnie kupiłem sobie bilet i problem mam rozwiązany.

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 16:09 | 15.12.2017

Hej,
Jak było w Kazachstanie?

Hubercik dołączył
27.12.2011

Hubercik 17:27 | 15.12.2017

Hej,
Ostatecznie tydzień spędziłem w Kirgistanie co było świetnym wyborem, gdyż przypadł mi bardziej do gustu niż Kazachstan. Aczkolwiek Kazachstan też piekny, ale żeby go w całości poznać trzeba minimum miesiąc :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl