Forum dyskusyjne


przejscie graniczne Chiny - Kazachstan

kategoria podróże po świecie

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 18:14 | 12.04.2012

czy ktokolwiek wie, czy przejscie jest otwarte? Otrzymanie rzetelnej informacji z chinskiej ambasady jest w zasadzie niemozliwe, wiec moze ktos z Was moglby odpowiedziec? Rowniez wszelkie uwagi dotyczace przejazdu przez Kazachstan i Uzbekistan byloby mi milo przeczytac,,,a zwlaszcza tejak sie przemieszczac i jakie sa koszty w srednim standardzie ( wyroslem juz z hard core).


suave dołączył
10.04.2004

suave 19:10 | 16.02.2017

Co to, nikt tam nie był, nikt nic nie wie na ten temat? Ponawiam pytanie.


[fb] Magda Baryga dołączył
16.12.2017

[fb] Magda Baryga 15:37 | 16.12.2017

Przekraczałam granice pieszo - jeśli naprawdę nie chcecie spędzić na granicy kilkunastu godzin (potrzebujecie tez zapasu wody, bo jak sie uprzesz/uprzecie i przekroczycie granice na nogach to nie ma opcji, żeby wrócić np. po wodę. Nie ma też opcji, żeby pójść dalej. U mnie bite godzin w skwarze). Możecie liczyć na łaskę celników i to, że po kilku godzinach przewiezie Was jakiś autokar. Oczywiście jest też autobus przed granicą (to jakieś 75 pln o ile pamiętam- ale decyzje podejmuje sie przed a nie po, po przejsciu nie ma powrotu ;-)). Generalnie ze wzgledu na specyfikę Chin - gdybym miała lecieć drugi raz szkoda byłoby mi doby na użeranie się z przejściem. Autobus Urumczi-Ałma Aty. Każde przejście kosztuje - poruszanie się samemu jest wyjątkowo skomplikowane ;-)). Od nas wzięto paszpory i dano taksówkarzowi (wszysko w świetle urzędu). Oddaje paszport po zapłacie- nie pamiętam jaka była wysokość, ale oczywiście wysoka jak na odległość. Taksówka bierze cztery osoby- bez względu na to, czy kogoś znasz czy nie. Raz nie zaplacilismy, ale spałam pod kałaszem na granicy - szczerze mowiąc średnia atrakcja - zwlaszcza, jeśli nie masz pewności, czy ktoś Ci nie zrobi krzywdy jak wyjdziesz w nocy się wysikać :D. Ale może już byłeś i masz nowe wiadomości.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl