Forum dyskusyjne


Malaria

kategoria zdrowie w podróży

Misiaczka dołączył
10.06.2011

Misiaczka 11:51 | 10.06.2011

Witam. Planuje wyjazd do Tanzanii i chciałabym prosić o podanie jakiś środków przeciw malarii. Bardzo się obawiam o swoje zdrowie. A też nie chcę aby jakiś lek mi zaszkodził. Dużo na temat malarii przeczytałam na stronie malaria.net.pl/.  Ale jakoś mnie te informacje nie uspokoiły, wręcz na odwrót. Czy ktoś brał leki przeciwko malarii, jakie i czy nie szkodzą?


annowi dołączył
01.02.2011

annowi 12:14 | 10.06.2011

ja jak byłam w Kenii podczas safarii brałam Malarone , które kupiłam właśnie na Globtroterze , jest sporo ogłoszeń ... Też myślę o Tanzanii , bo w Afryce normalnie się zakochałam , napisz gdzie jedziecie i czy z wycieczką z biura ........ pozdrawiam


jagodana dołączył
03.11.2010

jagodana 17:27 | 23.06.2011

Witam!
Mam do odsprzedania 4 opakowania malarone - 100 zł każde.
Zostały mi po powrocie z Indii. Jest to jedyny lek z tego co wiem, przeciwko malarii. Masa ludzi je bierze, nie ma obaw.
Możliwy odbiór w Krakowie, Katowicach, Będzinie, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej lub przesyłka.

mail: ms_jago@tlen.pl

Pozdrawiam!
Jadwiga


eldora dołączył
23.06.2011

eldora 22:04 | 23.06.2011

tez wybieramy się z grupka do Tanzanii, a właściwie do Zanzibaru we wrześniu i tez nie mogę się zdecydować, czy wziąć te leki przeciwmalaryczne, czy nie. Trochę boję się skutków ubocznych


maczak dołączył
30.08.2010

maczak 21:09 | 25.06.2011

Malarone jest ok, właściwie większość lekarzy poleca te tabletki. A byłaś na szczepionce? Bo też warto zaaplikować sobie coś takiego. Jak w lutym byliśmy w Kenii, to poszliśmy specjalnie do specjalistów z Intermedis, gdzie nam powiedzieli co i jak, co trzeba zrobić przed wyjazdem, żeby nie zachorować, jakieś porady czego unikać na miejscu itp. Myślę, że fora są jak najbardziej pomocne, ale taka wizyta też może pomóc. My się nowych rzeczy dowiedzieliśmy, ale niestety nie wiem jak to jest w Tanzanii. Miłej wycieczki!


unihilator dołączył
12.09.2009

unihilator 15:35 | 27.06.2011

Co do malarii do zależy gdzie się wybieracie, jest kilka szczepów tej choroby.
Malarone jest niestety najdroższym lekiem.
Z informacji jakie udzielono mi w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej w Warszawie powiedziano mi że mogę kupić "Arechin"
Dostając receptę zapłaciłem za niego 3 zł !!! Słownie : trzy złote.


marinik dołączył
30.06.2011

marinik 08:13 | 26.07.2011

Arechin powiadasz?
www.malypodroznik.pl/porady/p_malaria.htm 
Wiedze medyczna mam ZADNA, ale informacje z powyzszego linka Arechin w Afryce wykluczaja.
Ciekawe kto ma racje


marinik dołączył
30.06.2011

marinik 08:08 | 26.07.2011

Zaraz, zaraz!!!! Watek jest o MALARII - nie bardzo kumam o jakiej zatem szczepionce pisze maczak. Szczepionka przeciwmalaryczna?


manni dołączył
24.06.2011

manni 22:36 | 28.06.2011

Jest wiele leków przeciwmalarycznych. WHO zaleca w zasadzie trzy: Lariam (i jego tańszy odpowiednik Mephaquin), Malarone i Doxycyclinę. W Niemczech Doxycyclina nie jest dopuszczona w zastosowaniu przeciwmalarycznym. Najskuteczniejszym, najdłużej stosowanym i najlepiej przebadanym jest Lariam. Lariam jest tańszy od Malerone (mephaquin jeszcze tańszy), zażywa się wygodniej ( 1 tabl. na tydzień) niestety skutki uboczne występują zdecydowanie częściej niż po Malerone. Niemiłe objawy występują u ok. 20% pacjentów a więc często. Uboczne objawy to uporczywe bóle głowy, nudności,depresja czasem mania (pobudzenie, majaki). Pozostałe 80% lek sobie bardzo chwali. Po Malarone efekty uboczne są podobne jw. ale występują zdecydowanie rzadziej. Jest też zdecydowanie droższe. Należy pamiętać o zjawisku oporności zarodźców malarii na leki dlatego leki dobiera się nie tylko według swoich upodobań do leku, lecz należy sprawdzić czy na terenie kraju do którego się wybieramy lek jest zalecany.Mozna to sprawdzić na stronach różnych instytutów medycyny tropikalnej. Dla forumowiczów niemieckojęzycznych polecam stronę www.tropeninstitut.de. 
Czy leki p-malaryczne szkodzą? Głownie powoduję niemiłe dolegliwości, które ustępują po odstawieniu leku. O tym czy lek tolerujesz przekonasz się dopiero po zażyciu leku. Niektórzy piszą "nie brać. ja nie brałem i przeżyłem, nie widziałem żadnych komarów". W Kenii i Tanzanii malerię wywołują najgroźniejsze zarodźce plasmodium falciparum wywołujące mózgową postać malarii bardzo często śmiertelną. Kiedy występują objawy choroby na leczenie może być już za późno. Skutki zachorowania zatem zdecydowanie przewyższają ewentualne dolegliwości powodowane lekami p-malarycznymi. Leki p-malaryczne nie dają 100procentowej ochrony przed malarią i nie zwalniają ze stosowania repelentów i moskitiery.


manni dołączył
24.06.2011

manni 22:43 | 01.07.2011

Arechin stosowany jest głównie w leczeniu tocznia rómieniowatego i chorób reumatoidalnych dlatego można go kupić z refundacją NFZ za 3zł. W stosowaniu jako lek p-malaryczny powinien być wypisany na 100% odpłatności. lekarz źle wypisał receptę. Inny lekarz może tak nie zrobić.
Arechin ma znacznie poważniejsze efekty uboczne niż Malarone. Oto cytat ze strony producenta:
"Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia akomodacji oka, obrzęk i zmiany rogówki, uszkodzenie siatkówki, zanik nerwu wzrokowego, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pobudzenie psychiczne, niekiedy drgawki i zaburzenia psychotyczne, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zmiany w zapisie EKG. W bardzo rzadkich przypadkach głuchota, neuromiopatie, zaburzenia w obrazie krwi, ból głowy, świąd skóry. Przy przedawkowaniu mogą wystąpić zaburzenia oddychania, zapaść krążeniowa, wstrząs i drgawki. "
Wolałbym nie brać takiego leku bez wyraźnej potrzeby.


[konto usuniete] dołączył
17.11.2009

[konto usuniete] 23:43 | 28.06.2011

Po Malarone nie mialem zadnych skutkow ubocznych


eldora dołączył
23.06.2011

eldora 17:46 | 21.07.2011

ok, dzięki chyba w koncu łyknę ten Malarone, a jak inne szczepienia, oprócz zółtej febry, którą juz przyjęłam kilka late temu?


Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 13:48 | 15.09.2011

Ja brałem Lariam. Poza tym, że czułem cały czas, że mam coś takiego jak wątroba, nie było żadnych skutków ubocznych. Lekarz mówił mi, że Malarone może powodować zaburzenia równowagi, wiec jest absolutnie niewskazany jeśli ktoś chce np. nurkować. Ponadto podobno może powodować mocno obniżone samopoczucie psychiczne. (!?) Trochę szkoda być w takim miejscu jak Afryka i oglądać ją z lekką deprechą...


manni dołączył
24.06.2011

manni 22:50 | 18.09.2011

leki p-malaryczne nie są żadnym złotym środkiem. Po wszystkich lekach wystęoują jakieś skutki uboczne. Efekty psychiczne są bardzo częste z tym, że po Lariamie znacznie częściej niż po Malarone.
Malarone jest lekiem nowocześniejszym i uwaza się, że na dzień dzisiejszy najlepszy dostępny na rynku. Najlepszy nie oznacza bynajmniej, że doskonały. My wraz z zaprzyjaźnioną rodziną braliśmy Malarone przez 4 tygodnie. Nasze dzieci nie miały żadnych objawów (najmniejsze dziecko 10 lat) my natomiast i nasi znajomi nie mieliśmy depresji (wręcz przeciwnie) ale miewaliśmy dziwne sny, bardzo realistyczne i niespokojne. U mnie pojawiła się trombocytopenia. Objawia się to dużymi siniakami przy niewielkich urazach. Wszysko ustąpiło po powrocie i odstawieniu leków.
Prawdę mówiąc miałem też okresy zwątpienia, czy jest sens faszerować się lekami. W hotelu moskitów nie widzieliśmy, nawet nie dawali moskitiery.aż któregoś wieczora zrobiło się jakoś cieplej i duszniej niż zwykle i zostalismy pogryzieni przez moskity. nawet nie wiedziekiśmy kiedy. Moskity sa mniejsze od komarów i nie bzyczą. Po tym incydencie nie było juz więcej dyskusji.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl