Forum dyskusyjne


EKUZ

kategoria zdrowie w podróży

Mary25 dołączył
25.02.2013

Mary25 18:00 | 25.02.2013

Załatwiacie przed wyjazdem, warto ?


Zabcia dołączył
26.10.2012

Zabcia 10:05 | 26.02.2013

Jesli podrozujesz po Europie (szczegolnie krajach Unii Europejskiej) to polecam. W wielu krajach wymagana przy wizycie u lekarza.


baschovia dołączył
07.02.2013

baschovia 14:31 | 26.02.2013

Jak to mówią: lepiej nosić niż się prosić :)
Ale konieczność załatwiania tej karty co roku jest wkurzająca.


manni dołączył
24.06.2011

manni 23:08 | 10.03.2013

Jakieś ubezpieczenie warto zawsze mieć. W razie zachorowania musisz mieć albo gotówkę albo ubezpieczenie. Bez tego zwłaszcza pacjent z tak podejrzanego kraju jak Polska zostanie odprawiony z kwitkiem ( o ile zachorowanie nie zagraża życiu).
Dla oszczęnych może być EKUZ.Ttrzeba jednak pamiętać, że EKUZ załatwia jedynie strikte leczenie, zatem np. koszty transportu do domu musisz opłacić sama, podobnie transport lotniczy helikopterem ze stoku narciarskiego jest płatny i to słono.
W prywatnych lecznicach karta EKUZ nie będzie honorowana, każą i tak zapłacić a po powrocie do Polski można dochodzić zwrotu kosztów leczenia. NFZ jednak z pewnością nie zapłaci całej kwoty. Prywatne lecznice mocno zawyżają rachunki i NFZ zwróci tylko do poziomu kosztów leczenia w państwowej służbie zdrowia.
W sumie polecam dodatkowe ubezpieczenie od kosztów leczenia i transportu medycznego. Jest to zdecydowanie lepsze od EKUZ ale droższe.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl