Forum dyskusyjne

Namibia to duzo slonca

kategoria podróże po świecie

kraj Namibia

Philip dołączył
19.08.2010

Philip 21:48 | 25.07.2012

Witam,

Mieszkam w Namibi, na poludniu Afryki i jestem przewodnikiem.
Jezeli ktos sie wybiera do tej czesci swiata i potrzebuje porad to z przyjemnoscia odpowien na pytania,

Pozdrawiam

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 23:08 | 12.08.2012

tak, duzo pytan :) ja sie teraz zastanawiam nad przyszlym rokiem, zeby gdzies sie powloczyc przez miesiac w sierpniu. wiec pytania: jak z pogoda w sierpniu? jak wyglada sprawa wyjazdu z 5-6 latkiem? ceny na polach namiotowych (czy sa w miare dobre campingi w Namibii) - mysle o zwiedzaniu, aktywny wypoczynek, kultura i ludzie - nie o pobycie w osrodkach z basenem. kazde info bedzie cenne :)

Philip dołączył
19.08.2010

Philip 21:47 | 13.08.2012

Czesc,
bardzo dobry okres na zobaczenie duzo dzikiej zwiezyny w Etoshy i koniec naszej zimy czyli temperatury jeszcze nie tak wysokie, drogi szutrowe przejezdne.
5 - 6 latki beda mialy duzo zabawy i egzotyki ze zwierzetami, podrozowanie z dziecmi po namibi jest swietne, jak mozesz wymierzyc dystans pomiedzy przestankami kampingami zeby nie zaduzo jechac w ciagu dnia to bedzie swietnie. Ja podrozowalem ze swoimi jak mialy 5miesiecy i wgure, nie ma problemu.
Pola namiotowe mozesz kalkulowac na okolo + - 10 euro za osobe dorosla i polowe za dziecko, w Etoshy troche wiecej. Mozesz wynajac 4X4 duzy samochod za okolo 130 euro na dzien albo okolo 60 euro za maly samochod toyota corola ktorym rowniez dojedziesz o tej porze roku do najwarzniejszych atrakcij turystycznych. Pola namiotowe sa swietne, duzo przestrzeni i prywatnosci z prysznicem i miejscem gdzie mozesz grilowac.
Mozesz zobaczyc plemienia Himby, Bushmenow, Damara, Owambo i Herero. Niezapomniane przezycie.

Pozdrawiam :)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:42 | 18.12.2012

Jeśli chcesz się zorientować jak podróżować po Namibii z dziećmi to polecam książkę Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody by Krzysztof Kobus, Anna Olej-Kobus

mdut dołączył
17.12.2012

mdut 14:27 | 17.12.2012

Witam.

Planujemy z zona wyjazd Namibia-Botswana-Wodospady Wiktorii. Jakies okolo 2-3 miesiace powolnej wloczegi. Jestesmy na etapie wyboru ubezpieczenia, i tutaj pytanie - jakie firmy ubezpieczeniowe maja swoje bezposrednie przedstawicielstwo w Namibii?

Z gory dzieki i pozdrawiam
Michal

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 22:55 | 17.12.2012

Dzieki wielkie, Philip. A jak wyglada sprawa bezpieczenstwa? Chodzi mi o to. ze bede tylko ja i moj maly. moze ktos do nas dolaczy, ale na chwile obecna planujemy byc sami. A temperatury - nie za wysokie, czyli?

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 15:21 | 18.12.2012

Poziom bezpieczeństwa pogarsza się z roku na rok. Może to nie jest jeszcze RPA, ale w dużych miastach (czyli w takich od 1 tys dusz) to spory problem. Druga sprawa to taka, że wybierasz się do kraju bardzo rzadko zaludnionego, gdzie praktycznie nie ma czegoś takiego jak komunikacja publiczna, pozostaje tylko wypożyczenie samochodu i to tylko z pełnym zakresem ubezpieczenia (koszty). Trzeba też być przygotowanym na częste "łapanie gumy" i uszkodzenia szyb. Trzeba mieć zawsze zapas paliwa i wody.Najlepsza opcja to jazda w dwa samochody, zresztą to jest zrozumiałe. No chyba, że planuje się jazdę tylko z Windhoek do Walvis Bay lub coś w ten deseń. Opieka medyczna "na prowincji" bardzo trudno dostępna i pozostawiająca dużo do życzenia. A temperatury lipiec/sierpień? - zależy gdzie - Namibia to dosyć duży kraj. Na płaskowyżu centralnym np. w dzień może być pod 30 C, w nocy temp. spada często poniżej 0 C. W strefie wybrzeża (20-30 km w głąb lądu) silne, regularne wiatry, w nocy gęste, lodowate mgły. Tak więc ciepłe ubranka jak najbardziej wskazane - można bez problemu kupić na miejscu. Pomijam kwestie finansowe - to jest drogi kraj. I nie chodzi mi bynajmniej o cenę chleba w supermarkecie, tylko o całokształt.
Reasumując, jazda samotnej matki z małym dzieckiem w tamte rejony na tzw wakacje, to moim zdaniem, nie jest najlepszy pomysł.
Pozdrawiam.

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 22:37 | 18.12.2012

dzieki Colmar - kazde informacje sa przydatne, i cenne :). Jak maly mial 4 lata, zrobilismy sobie objazdowke po wsch RPA i Botswanie - z omijaniem w miare mozliwosci duzych aglomeracji - ale fakt, ze na dwa auta. I w drugim byla para z 2latkiem. Ale kraj krajowi nierowny, stad tyle mam pytan i watpliwosci. Ok, wychodzi na to, ze trzeba szukac odpowiegniego towarzystwa na wyjazd :)

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 16:48 | 17.02.2013

wlasnie skonczylam czytac. swietna ksiazka, i chyba nie tylko dla rodzicow z dziecmi :). ale chyba finansowo uda sie dopiero w 2014. dzieki za info!

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 16:52 | 17.02.2013

wlasnie skonczylam czytac. swietna ksiazka, i chyba nie tylko dla rodzicow z dziecmi :). ale chyba finansowo uda sie dopiero w 2014. dzieki za info!

Radtke dołączył
23.05.2009

Radtke 22:14 | 01.12.2014

Jak mieszkasz w Namibii, to napisz, jak tam zamieszkać na stałe, bo chcę się wyprowadzić z Polski. Mam stały dochód malutki (400 USD). Dam radę?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl