Forum dyskusyjne

Pomoc w sprawie wizy

kategoria podróże po świecie

kraj Namibia

zebros512 dołączył
27.02.2013

zebros512 20:50 | 27.02.2013

Witam,

Prosiłbym o kontakt osobę orientujacą się dobrze w sprawie wizy do Namibi. Wyczytałem, że po przylocie zanim zostanie wpuszczonym sie do kraju trzeba okazać bilet powrotny. A co jeśli ja takiego biletu nie chce kupować. Czy wizę turystyczną można spokojnie otrzymac na 3 miesiące?

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 13:37 | 28.02.2013

Odpowiem Tobie przynajmniej częściowo. Trzykrotnie "wlatywałem" do Namibi w latach 2008-10, dwukrotnie od strony RPA (do Walvis Bay), raz bezpośrednio z Berlina (do Windhoek) i pies z kulawą nogą nie interesował się ani biletem powrotnym, ani co dziwniejsze wizą. Kontrolę imigracyjną przechodziło się "w biegu" bez sprawdzania ze strony urzędników czegokolwiek. Sprawdzani byli wyłącznie osobnicy o ciemniejszym odcieniu skóry. W/g mojej wiedzy, aby otrzymać wizę do 3 msc musisz się legitymować tzw. "listem gwarancyjnym" - ale najlepiej przedzwonić osobiście do konsulatu w Berlinie. W RPA wizę otrzymuje się znacznie łatwiej.
Pozdrawiam.

zebros512 dołączył
27.02.2013

zebros512 20:43 | 28.02.2013

Dzięki za odpowiedź to troche sprostowało moje pojecie o tej kontroli

andrzej1961 dołączył
08.01.2013

andrzej1961 04:50 | 04.03.2013

Z tym "psem z kulawą nogą" radzę uważać. Czasem jak jest jakiś upierdliwy urzędnik na lotnisku wylotowym to po prostu Ci nie wyda karty pokładowej jeśli komputer mu pokaże

andrzej1961 dołączył
08.01.2013

andrzej1961 04:51 | 04.03.2013

Z tym "psem z kulawą nogą" radzę uważać. Czasem jak jest jakiś upierdliwy urzędnik na lotnisku wylotowym to po prostu Ci nie wyda karty pokładowej jeśli komputer mu pokaże, że np. Polacy muszą mieć bilet powrotny z Namibii do Europy.

03.12.2012

[konto usunięte] 12:54 | 04.03.2013

Tak z czystej ciekawości - na jakiej podstawie twierdzisz, że "urzędnik na lotnisku wylotowym" jest władny nie wydać Tobie karty pokładowej jeżeli posiadasz wizę do portu docelowego wymienionego na bilecie lotniczym? "Komputer" to może mu pokazać co najwyżej fakt posiadania biletu lub jego brak. A obywatele państw od których wymagana jest wiza do Namibii zobligowani są do posiadania biletu wyjazdowego z Namibii (nie jest określone jakiego rodzaju) lub "planu podróży" (czytaj posiadać odpowiednie zabezpieczenie finansowe na czas podróży).

andrzej1961 dołączył
08.01.2013

andrzej1961 03:29 | 05.03.2013

Ależ oczywiście że tak. W momencie odprawy gdy pokazujesz paszport baba w okienku sprawdza jakie są wymagania wjazdowe do kraju docelowego dla posiadacza danego paszportu (w tym wypadku Polaka) i jeśli np. wymagany jest bilet powrotny to ci go może kazać pokazać - najbardziej upierdliwi tu są Niemcy. I jak go nie pokażesz to ci go każą na pniu kupić a jak tego nie zrobisz to cię nie odprawią do samolotu. A prawda jest taka, że ponieważ obecnie nie ma czegoś takiego jak bilet - to oczywiście nasi wspaniali rodacy wpadki na pomysł, że drukują sobie fikcyjne fałszywe plany podróży, tylko nie wiedzą, że każdy taki plan podróży ma swój kod rezerwacji, który jest dla urzędnika na lotnisku bardzo łatwy do wyśledzenia w systemie rezerwacji amadeus, albo sabre and windspan i takiego delikwenta od razu namierzają. Oczywiście zdarzą się że w krajach typu Hiszpania/Portugalia czy Włochy tego nie sprawdzą i wtedy na jednostronny bilet można przelecieć, ale nie radziłbym na to liczyć.

03.12.2012

[konto usunięte] 13:05 | 05.03.2013

Bardzo ładne wytłumaczenie tylko nie na temat. Tematem tego wątku jest/było:
"Prosiłbym o kontakt osobę orientujacą się dobrze w sprawie wizy do Namibi. Wyczytałem, że po przylocie zanim zostanie wpuszczonym sie do kraju trzeba okazać bilet powrotny. A co jeśli ja takiego biletu nie chce kupować. Czy wizę turystyczną można spokojnie otrzymac na 3 miesiące? "
Odnośnie Twojej wypowiedzi - masz rację "ogólnie", ale nie jeśli chodzi o Namibię. "Baba z okienka", nawet w Niemczech nie zmusi ciebie do kupna biletu lotniczego z Namibii ,czy z tego powodu nie wyda tobie karty pokładowej, bo nie ma do tego zwyczajnie prawa. Polaków nie obowiązują jakieś wyjątkowe obostrzenia przy wjeździe/wlocie do Namibii. Warunki są takie same dla wszystkich nacji wjeżdzających do tego kraju "bez wizy" czy "z wizą". Mitem nagminnie powielanym jest jakoby wymóg posiadania biletu lotniczego powrotnego bezpośrednio z Namibii. Nie ma czegoś takiego. Wystarczy sprawdzić to sobie np. na stronie konsulatu wiedeńskiego - wszystko jest jasno opisane.

andrzej1961 dołączył
08.01.2013

andrzej1961 03:35 | 05.03.2013

A druga sprawa to jest lotnisko przylotowe i tu faktycznie mnie nikt nigdy w żadnym kraju (a w kilkunastu zamorskich byłem) nie pytał o bilet wylotowy. Natomiast na lotnisku wylotowym prawie zawsze żądali ode mnie pokazania biletu powrotnego lub wylotowego do innego kraju

andrzej1961 dołączył
08.01.2013

andrzej1961 03:45 | 05.03.2013

Jeszcze jedno- bilet powrotny oznacza niekoniecznie wylot z kraju do którego się przylatuje . Np. w Am.,Płd. można mieć przylot do Sao Paulo w Brazylii a np. wylot z Limy do Europy i to honorują. Ale jak zażądają pokazania biletu (czy planu podróży) powrotnego to coś trzeba mieć. Może w przypadku Namibii - jeśli ktoś chce przejechać Afrykę lądem wystarczy powrót np,.z Kairu albo Nairobi.

03.12.2012

[konto usunięte] 13:28 | 05.03.2013

No właśnie, sam Sobie odpowiedziałeś. To jedno. Drugie to, że ekwiwalentem "biletu powrotnego" jest posiadanie "odpowiednich" środków finansowych, listu gwarancyjnego lub opłaconego pakietu pobytowego. Mówię oczywiście o Namibii, a nie "wyspach Hula - Gula".

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl