Forum dyskusyjne


lot do Namibii przez Angolę

kategoria podróże po świecie

kraj Namibia

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 10:57 | 19.02.2018

Witam,
Proszę o pomoc i jakieś wyjaśnienia w sprawie lotu do Windhoek przez Luandę. Kupiliśmy bilety do Windhoek z Lizbony i mamy międzylądowanie w Luandzie (angolskie linie TAAG). Jerzy Mazgaj z Bocian Safaris powiedział, że Polacy którzy lecieli w październiku zostali cofnięci na lotnisku bo nie mieli wizy do Angoli. Taka wiza kosztuje 200$. Kupili nowe bilety lotnicze na lot bezpośrednio do Winhoek. Czy ktoś z was leciał przez Angole do Windhoek?

Pozdrawiam
Andrzej


aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 11:42 | 19.03.2018

Witam,
Wróciłem z Namibii i już wiem jak jest. W ambasadzie Angolii w Warszawie pan powiedział, ze jak pobyt tranzytowy jest krótszy niż 24 godziny to nie trzeba wizy tranzytowej. Na lotnisu w Lizbonie nie chcieli nas wpuścić do samolotu bo nie mamy wizy. Po dłuższych dyskusjach zgodzili się, że skoro celem jest Namibia to nie jest potrzebna wiza. Upierdliwy był pewien młody inspektor. Dopiero konsultacje z przełożonym dały efekt w postaci zgody na wpuszczenie nas na pokład. W Angoli po wylądowaniu nie wchodzi się od razu do strefy międzynarodowej (tranzytowej) ale przechodzi przez Imigration Gate. Nasz samolot był spóźniony i na Imigration Gate nie było nikogo i wszystko pootwierane. Więc przebiegliśmy dalej. Nie wiem jak by było gdyby na swoich stanowiskach byli urzędnicy.
Generalnie odradzam lot do Namibii z międzylądowaniem w Luandzie. Jest to ryzykowane.

Pozdrawiam
AndrzejStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl