Forum dyskusyjne

Co polecacie

kategoria podróże po świecie

kraj Namibia

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:30 | 18.12.2016

Czy możecie polecisz coś ciekawego w Namibii, aby zachęcić do wyjazdu ?
Zbyszek

Kajka dołączył
21.11.2016

Kajka 21:01 | 19.12.2016

Wszystko, jeżeli lubisz krzaki, bezludzie i zwierzęta.
Nic, jeśli jesteś dzieckiem cywilizacji.

Co zobaczyć?
Pustynię Namib z czerwonymi wydmami.
Zejść na dno kanionu Fish River.
Wejść w góry Grotberg, zobaczyć cudowne minerały pod nogami,dzikie nosorożce i słonie górskie.
Wjechać na Kalahari i pogadać z Bushmenami jak przeżyć w miejscu nie do przeżycia.
Pojechać nad angloską granicę i zakochać się w Epupa Falls.
Płakać przy słoniach na Caprivi Strip, które mają więcej uczuć niz my.
Popatrzeć na dziewczyny Himba (nie ma znaczenia, jakiej jesteś płci, i tak zakochasz się w ich pięknie) i zrozumieć, czemu ich chłopcy do nich wracają -)
Zobaczyć największy meteoryt.
Podziwiać młode foki z mamami w Cape Cross.
Popatrzeć na najszybsze koty na świecie w Konserwatorium Gepardów.
Cieszyć się drogą, gdy przebiega nią zebra, springbok, kudu.

Nie, nie jedż do Namibii. Jak pojedziesz, będzie tam więcej turystów, a to nie jest fajne.

Namibii jeszcze nie opisałam....
www.kajkaikokosz.pl 

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 00:46 | 20.12.2016

Odpowiem tak. Zobacz mój profil i to wyjaśni moje pytania. Parę rzeczy już widziałem na świecie i szukam takich miejsc, które są inne, ciekawe, więc parę pytań,
1. Czy pustynia w Namibii jest piękniejsza niż ta w Jordanii ?
2. Czy kanion Fish River jest piękniejszy niż ten w Górach Siemen ?
3. Czy oglądanie zwierząt w Parkach Narodowych Namibii jest większym przeżyciem niż Serengeti i Ngorongoro ?
4. Czy wodospady w Epupa Falls są wyjątkowe ?
5. Czy dziewczyny Himba są piękniejsze niż te w Etiopii w dolinie rzeki Omo ?
6. Obawiam się, że i tak największe spotkanie z fokami przeżyłem na Galapagos, oglądając na lądzie i pływając z nimi w morzu i nic nie jest tego w stanie przebić.
7. Podobnie ma się rzecz z gepardami i to żywymi.
Chciałbym być dobrze zrozumiany. Szukam rzeczywiście miejsc, gdzie mógłbym przeżyć coś nowego, ciekawego, niezwykłego. Koszty wyjazdu do Namibii są duże, ale jeżeli przeżyłbym coś podobnego jak na Galapagos to z mojego punktu widzenia, warto by było.
Stąd wzięły się te pytania i wątpliwości.
Pozdrawiam
Zbyszek

Kajka dołączył
21.11.2016

Kajka 09:19 | 20.12.2016

No cóż, porównywanie Namibii z Galapagos to jak dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.
Namibia to kraj dwa i pół raza większy od Polski, który zamieszkują dwa miliony osób. To kraj, który jako pierwszy wpisał ochronę przyrody do konstytucji i który cały jest właściwie jedną wielką skarbnicą przyrody ...dla mnie to najpiękniejszy turystycznie kraj na świecie, ale dla innych może być miejscem monotonnych podróży w upale po kiepskich pustych drogach.
Poczytaj sobie trochę o Namibii i jej najpiękniejszych fragmentach i sam zdecyduj, czy to miejsce dla Ciebie.
Świąt pełnych marzeń i przygotowań do ich realizacji życzę
www.kajkaikokosz.pl 

Ela30 dołączył
12.05.2011

Ela30 22:56 | 20.12.2016

To ja postaram się odpowiedzieć.
Z miejsc wymienionych przez Ciebie widziałam dwa i powiem tak: Wadi Rum jest piękna ale wydmy Pustyni Namib i jej Deadvlei moim zdaniem przebijają Jordanię. W Ngorongoro też miałam szczęście być, podobnie jak w Etoshy i ilość zwierzaków w tym drugim parku oraz jego zróżnicowanie, w mojej ocenie, też dają mu wyższe miejsce. Może nie widziałam aż tak wiele krajów, ale Namibię przejechałam prawie całą i jak do tej pory bije ona wszystkie inne miejsca. Tak zróżnicowanego krajobrazowo kraju nigdzie nie widziałam.
Jeśli masz ochotę to możesz poczytać o naszej wyprawie do Namibii na corazdalej.pl.  Może to Cię przekona ;-)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:51 | 21.12.2016

Dzięki za komentarz.

[fb] Marcin Madej dołączył
27.12.2016

[fb] Marcin Madej 14:55 | 27.12.2016

Ja w tamtym roku odbyłem chyba przygodę życia wyjeżdżając na Safari do Namibii, skąd wyruszyliśmy w kierunku Zambii do Wodospadów Wiktorii! 12 dni, 11 nocy w drodze, zwiedziłem sporą część południowej Afryki z polskojęzycznym przewodnikiem. Bajka! Info o safari, szczegółowy plan i cennik jest na stronie wildwindsafaris.com.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 18:27 | 27.12.2016

> Ja w tamtym roku odbyłem chyba przygodę życia wyjeżdżając na Safari do Namibii, skąd
>wyruszyliśmy w kierunku Zambii do Wodospadów Wiktorii! 12 dni, 11 nocy w drodze,
>zwiedziłem sporą część południowej Afryki z polskojęzycznym przewodnikiem. Bajka!
>Info o safari, szczegółowy plan i cennik jest na stronie wildwindsafaris.com.

patrzyłam, jakieś zaporowe ceny mają na tej stronie.

bunditka dołączył
16.09.2016

bunditka 14:03 | 20.04.2018

powiem tak, bylam i na Galapagos i w Namibii - i nie bylo porownania!!
Obawiam sie ze nic nie przebije Namibii, i planuje znow sie tam wybrac jak najszybciej.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 05:50 | 23.04.2018

Dla mnie rejs statkiem wokół Isla Isabela był niezapomnianym przeżyciem. Codzienne pływanie z pingwinami i fokami, zejścia na ląd w celu oglądania zwierząt lądowych i ptaków, całe bogactwo tej wyspy pozostawiło na mnie wielkie wrażenie do tej pory. Wyspy Galapagos bez rejsu to trochę taki półśrodek. Byliśmy na Galapagos 10 dni przylatując na Baltrę i Santa Cruz, a wylatując z San Cristobal. Nie wiem jak Ty miałaś zorganizowany pobyt, ale moim zdaniem ciężko będzie to przebić. Spróbuję Namibię zrobić w przyszłym roku. W tyn roku Tybet.
Pozdrawiam
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl