Forum dyskusyjne

Transport w Doha

kategoria podróże po świecie

kraj Katar

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 16:21 | 23.02.2013

Witam, Mamy stopover w Doha, troszkę ponad 20 godzin. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa transportu z lotniska do centrum miasta i jakie są ceny. No i czy warto kupować wizę na kilkanaście godzin?
Pozdrawiam

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 11:33 | 24.02.2013

Wiza na lotnisku około 90 zł,płatne tylko kartą.Na lotnisku taxi-najczesciej Hindus,który nie zna drogi,najlepiej niech właczy licznik.Centrum to souk (tam mozna wejśc do sklepów z falconami,pan da na rączkę sokoła,bez opłat,obok -stadnina konii-wszystko za free,na souku-wypic kawę i zapalic shiszę,.Potem taksi -łap na ulicy-patrz na dach jakiego koloru-sa czerwone,granatowe i szare-Firma to KARWA--iidz do muzem sztuki islamskiej-warto zobaczyć i piękne widoki na część Doha.ogólnie -wart-Przynajmniej liznąć.

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 13:29 | 24.02.2013

...a jaki jest koszt transportu z lotniska do centrum?

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 19:27 | 24.02.2013

15 -20 riali-maks

SzczytyAfryki dołączył
01.09.2010

SzczytyAfryki 09:34 | 25.02.2013

Możesz spokojnie wyjść w miasto. Byłem kilka dni temu. Przyleciałem do Dohy o północy. Miałem 9 godzin do wylotu do PL. Wysiadasz z autobusu rozwożącego po terminalach na pierwszym terminalu (Arrivals - nawet jeżeli w rzeczywistości masz transfer i Pan patrząc na kolor Twojej karty mówi co innego). Płacisz Panu/Pani za ladą 100 Katarów (można kartą). I jesteś w mieście. Uwaga na alkohol ze stref. Po wykupieniu wizy, sprawdzają czy się nie wwozi alkoholu I później dopada Cię kilku Panów z taksówek. Tradycyjnie targujesz się. I za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych jedziesz na "starówkę" albo "pod wieżowce". Cena oczywiście zalezy od negocjajcji. Z jednego miejsca do drugiego jest około 5 km, więc później da radę na piechotę pochodzić. A później taksą wracasz na lotnisko. I odlatujesz
Chodziłem po tym mieście nocą i było (może miałem farta) bardzo bezpiecznie. Benzyna jest tam niesamowicie tania (o połowę tańsza niż butelka wody....), więc taksówki są tanie. Tu masz parę zdjęć z mojej nocnej po Dosze wędrówki: www.gerber.d7.pl 

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 10:08 | 25.02.2013

Dla tych co maja watpliwości- Katar jest bardzo bezpieczny,jednak trzeba pamietać o stroju.zakryte mają być kolana i ramiona.dekolty i prześwitywańnia- zabronione.Ja zawsze mam w torebce szal,którym sie okrywam,nawet przed zimnem(klimatyzacja)jest wszędzie. Zachowanie powściągliwe. Bez publicznego okazywania sobie namiętności!
Alkoholu do Kataru wwozić nie wolno, nawet jeżeli kupisz w Duty Free.
Taksi--nie targuj ceny-bo nie znasz wyjsciowych-niech właczy licznik!!!
Koszt wizy wynosi 100 QAR (ok. 25 EUR, Płatność tylko kartą-a jest to koszt 80-90 zł-z.Za kazdym razem miałam inna kwotę na rachunku .
Starówki w Katarze nie ma -to jest SOUK-stary nazywa się Suk Wakif,a obok złoty suk ale warto sie wybrać tylko w ciągu dnia, kiedy czynne są sklepy
A jak chcesz zwiedzac -to wysiadasz z busa - nie tam gdzie tranzyt ,tylko gdzie leca do Doha,najmniej ludzi tam wysiada,3-4 osoby.
I pozwiedzaj-jest ciekawie.

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 17:36 | 25.02.2013

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogliście:)
Mam jeszcze jedno pytanie...lecąc do Tajlandii w Doha będę miał wolne między 19 a 14, natomiast wracając miedzy 12 a 1. Pewnie ta druga opcja będzie lepsza na zwiedzanie, ale interesuje mnie czy późnym wieczorem jest tam bezpiecznie i czy są otwarte jakieś knajpki do późna?

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 10:10 | 26.02.2013

Ludzie!!!! Katar jest jednym z bezpiecznych krajów na swiecie.Na souku-knajpki najlepsze-a będzie super jak prowadzi Arab-a nie Hindus,Na ulicy barów nie ma.Jak chcesz sie napic alc-to do hotelu....a tam ceny,daja popalic .Ja za drinka -bez udziwnienia zapłaciłam 80 riali.Za rezerwacje stolika-1000zł!!! tak tak....ale tak jest w klubach i w hotelach gdzie co inni szukaja rozrywki.Najwiecej Anglików,
Lecac tam możesz sie wybrac na souk. i do knajpek,poobserwować lokalnych i ich nieskazitelnie białe dishdashe,. Na głowie goutra-biała lub kraciasta chusta -i Igal" czarna opaska utrzymujaca chuste na glowie Katarczyka- latwo mozna ich poznac, bo do czarnej opaski na glowie z tylu maja doczepione dlugie "fredzle" .
wracajac zwiedz IIslamic Museum Of Art-warto....i za free.
I pamietaj ze jest bezpiecznie.

Remek&Monika dołączył
21.02.2013

Remek&Monika 11:12 | 26.02.2013

Cześć, a daleko jest z lotniska do souku? Google maps pokazuje, że lotnisko jest w mieście. Czy szedł ktoś moze ne piechotę? A jak z wodą w morzu - czy jest czysta?:) będę wdzięczna za info

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 15:28 | 26.02.2013

W upał chcesz iść? juz terz jest goraco.Ja szłamz bagazem podrózmy, do mirjsca gdzie mieszkałam ,da sie-ale tem na zewnatrz wynosiła 28 stopni.I i marsz trwał około 15-20 minut.A jeszcze około 15 min do souku.
Jesli chcesz sie kapać w morzu -zapomnij-Plazy publicznej nie ma.Ja kapałam sie na terenie hotelu-gdzie za wejscie na plażę i korzystanie z niej zapłaciłam 50 riali( po zniżce),a woda była jak gprąca zupa.Ale mozna iść na Corniche-tam duuuuuze tereny trawy .gdzie można poleżeć i popatrzeć na panoramę Doha i wieżowców.
Można tez autem terenowym wybrać sie na pustynie i .....po kropkach z nawigacji zaprowadzi Cie na morze i granicę z Arabia Saudyjską.Można też spotkac dzikie wielbłady..."pasące?się na pustyni....a! i Arabów prześcigających się na białych olbrzymich mechanicznych rumakach,i bardzo pomocni jak sie zakopiesz w piasku.Ogólnie-super i przygoda pewna.

Remek&Monika dołączył
21.02.2013

Remek&Monika 17:23 | 26.02.2013

tylko 15-20 minut? szkoda byłoby mi czas tracić na pakowanie si ę do taksówki, skoro to jest tak blisko. Mamy tylko kilka godzin w Doha i właśnie chcemy pospacerować. Co do morza, raczej kąpać się nie zamierzam, ale chetnie pospacerowałabym nad wodą, jesli jest tam czysto. Dzięki za info i pomoc! pozdrawiam

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 17:36 | 26.02.2013

faktycznie bliziutko to lotnisko i chyba też na piechotę skoczymy do miasta a w drugą stronę taksówką. Troszkę przeraziliście mnie tymi cenami no ale chyba kupie coś do jedzenia w rozsądnej cenie:)
Remek&Monika kiedy będziecie w Doha? my mamy postój 1 i 21 marca.

Remek&Monika dołączył
21.02.2013

Remek&Monika 14:02 | 27.02.2013

My też mamy tam postój, ale niestety w innych terminach 9 i 31 marca. Jakbyście odkryli coś fajnego ( np. jakąś fajną plaże w centrum w normalnych cenach:), to dajcie prosze znać. Udanego wyjazdu!

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 20:29 | 27.02.2013

Pisałam juz! Nie ma plazy publicznej.ja gośzczę czesto w Katarze,nie mieszkam w hotelu ,tylko w centrum mam mieszkanie.Jak mam ochote na plażowanie to korzystam z zaprzyjaznionego słuxbowego hotelu (daleko)i tam za wejscie do hotelu i korzystanie tylko z plazy płace %0 raiali( po znizce)
W Katarze -nie ma "normalnych"cen!!!!

Remek&Monika dołączył
21.02.2013

Remek&Monika 10:03 | 28.02.2013

Tak, czytałam Twój posto plażach, pisząc o plaży w normalnych cenach miałam na myśli jakąś hotelową. Ale skoro nie ma nic "sensownego, to trudno -pooglądamy wieżowce:) pozdrawiam

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 11:54 | 01.03.2013

...więc jesteśmy na miejscu;) z 20 godzin zrobiło się 25... Lot do bkk się opóźnił i lecimy innymi liniami. Na lotnisku da się wytrzymać te 20h dają jedzenie i można przekimac na lezakach...przerobilem chyba wszystkie możliwe pozycje;)) internet działa chyba na całym lotnisku i bez problemu można podladowac baterie. Ceny w restauracjach podobne co na Okęciu. Zwiedzanie miasta zostawiamy na drogę powrotną.

rayos dołączył
30.01.2009

rayos 18:29 | 01.03.2013

podroze.onet.pl/aktualnosci/czy-za-opoznienie-samolotu-przyslug  uje-odszkodowanie-europejski-trybunal/njylp

Remek&Monika dołączył
21.02.2013

Remek&Monika 16:25 | 04.03.2013

Dzięki za info! myślę,że się przyda, bo też mamy spory postój. udanej podróży!

lem5 dołączył
26.04.2015

lem5 19:39 | 26.04.2015

Witam,

A jak wygląda sprawa z walizką? Trzeba odebrać bagaż i po kilku godzinach znowu go nadać? Czy można zrobić tak, żeby nie odbierać walizki? W jaki sposób to zrobić? Będę miał przerwę niecałe 8 godzin.

Pozdrawiam,
lem5

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 20:41 | 26.04.2015

Nieistotna jest długość przerwy dla bagażu nadawanego i nieistotne jest czy przesiedzisz ten czas na lotnisku czy zwiedzisz pół Kataru

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 20:43 | 26.04.2015

nadajesz bagaż na lotnisku europejskim (tak mniemam) lecisz Qatar Airways, czyli przesiadka w Doha i potem dalej np. do Melbourne - nic nie musisz specjalnego robić odnośnie bagażu

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl