Forum dyskusyjne

Qatar Airlines problemy

kategoria podróże po świecie

kraj Katar

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 22:26 | 16.03.2020

Witajcie,

Czy ktoś miał problem z liniami Qatar? Kupiłem w grudniu drogie bilety (3500 zł) i opłaciłem już noclegi na Seszelach. Miałem się przesiadac w Doha. Jednak linia lotnicza nieoczekiwanie zmieniła godziny moich lotów powodując że podróż ma trwać ponad 22 godziny. Oczywiście nie zgadzam się na to nie chce tyle lecieć. Mam podróż w maju. Mam pytanie czy znacie jakiś kontakt do tych linii w języku polskim? Czy ktoś miał podobna sytuację? Czy można odzyskać pieniądze za lot w takim przypadku? W ogóle zastanawiam się czy jest sens lecieć na wakacje w maju przy tej pandemii. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że całe oszczędności już poszły na tą podróż.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 23:12 | 16.03.2020

Podoba mi się Twój post. Co im chcesz powiedzieć po polsku?

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 07:56 | 17.03.2020

Zapewne maja jakies regulaminy - sprawdż co tam jest napisane. Warto jednak wiedzieć, że firma ma siedzibe poza UE i prawdopodobnie do wielu regulacji - oczywistych dla nas - nie musi się stosować np. odszkodowań za opóznienia, pewnie także rezygnacji z powodu siły wyższej (jak teraz) itp.
co do sensownosci lotu to przecież chyba nikt nie jest prorokiem, żeby przewidziec sytuacje w maju

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:23 | 17.03.2020

>Zapewne maja jakies regulaminy - sprawdż co tam jest napisane. Warto jednak wiedzieć,
>że firma ma siedzibe poza UE i prawdopodobnie do wielu regulacji - oczywistych dla
>nas - nie musi się stosować np. odszkodowań za opóznienia, pewnie także rezygnacji z
>powodu siły wyższej (jak teraz) itp.
>co do sensownosci lotu to przecież chyba nikt nie jest prorokiem, żeby przewidziec
>sytuacje w maju

Każda linia lotnicza, której lot zaczyna się w UE podlega regulacjom unijnym i musi się do nich stosować. Skoro wylatuje z Warszawy to jak najbardziej tak. Poza tym kolega jest z Warszawy, a na ul.Chłodnej 51 jest ich biuro, jeżeli są problemy z infolinią.
Pozdrawiam

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 14:32 | 17.03.2020

Dziękuję za info :) ale słyszałem, że nie obsługują klientów indywidualnych. Spróbuje ;)

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 15:50 | 17.03.2020

>Dziękuję za info :)

Ale przecież to info jest cały czas dostępne w sieci:
www.zadluzenia.com/qatar-airways-kontakt-infolinia/ 

Nie chcesz lecieć 22 godziny? Odstąp od umowy, oddadzą pieniądze.
Jeszcze raz zapytam: o czym chcesz z nimi porozmawiać (po polsku)? Namówić ich, żeby zmienili dla ciebie rozkład lotów?

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 15:54 | 17.03.2020

Tak chce lecieć na wakacje i zapytać o możliwość zmianę terminu. Może to tylko chwilowe zmiany rozkładów a jeśli nie to umówić z nimi warunki rezygnacji abym nie był stratny. Bo przecież to nie moja wina prawda?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:13 | 17.03.2020

">Tak chce lecieć na wakacje i zapytać o możliwość zmianę terminu. Może to tylko chwilowe zmiany rozkładów a jeśli nie to umówić z nimi warunki rezygnacji abym nie był stratny. Bo przecież to nie moja wina prawda?"

Dwa razy wykorzystałem zmiany w rozkładzie lotów (o 15 minut, he he), aby anulować lot. Oczywiście, dostawałem zwrot całej ceny biletu (bo jakże inaczej ;-) , prawo pasażera.

Raz mi chcieli zrobić dobrze i zmienili rozkład skracając podróż z ~50 h do ~30 h, ale się nie zgodziłem. Wytłumaczyłem, że wolę mieć dłuższą przerwę w podróży (tak zaplanowałem). Zaakceptowali.

Kilka razy zmieniali mi lotnisko międzylądowania. Czasem korzystnie, czasem nie. Z pięć razy zmieniali loty o parę godzin, akceptowałem, bo jestem przyzwyczajony do długich i intensywnych podróży ;-) Jakie znaczenia ma kilka godzin więcej przy dolocie do jakiegoś pięknego i interesującego regionu, jeśli będę w nim wiele dni/tygodni?

drepta dołączył
04.09.2011

drepta 20:30 | 21.03.2020

Cześć 20.03 miałam lecieć na trasie WAW- BKK moja rezerwacja potwierdzona , poszczególne odcinki nie potwierdzone , przelot WAW - Doha odwołany. Żadnego kontaktu informacji o odwołaniu na maila lub telefon wczoraj jeszcze mogłam sobie karty pokładowe wydrukować . Na nieszczęście kupowałam przez Opodo i u nich taka sama sytuacja rezerwacja potwierdzona ??? Ze strony obu firm wysłane po kilka zapytań o anulowanie lotu od tygodnia i zwrot pieniędzy ez odzewu. Czy wiecie może co w takiej sytuacji zrobić - wirtualnie poleciałam do Tajlandi ?

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:54 | 21.03.2020

A czy słuchasz co mówią w mediach i dla czego są odwołane loty, jeżeli napisałaś maila o odwołanie twojego przelotu to może być problem ze zwrotem kasy za przelot, trzeba było napisać że z uwagi na odwołanie lotu z przyczyn ode mnie niezależnych proszę o zwrot pieniędzy

Drogomił dołączył
08.11.2017

Drogomił 21:05 | 21.03.2020

Też się boję że nie zwrócą pieniędzy. Nikt nie odpowiada. Rozumiem że jest ciężka sytuacja ale chyba ktoś na infolinii powinien pracować? Dlaczego mamy nie odzyskać pieniędzy skoro wydaliśmy duża sumę a odwołanie jest nie z naszej winy?

Piotrekbb dołączył
17.01.2010

Piotrekbb 01:29 | 22.03.2020

Ja myślę że ci oddadzą jak takie chytre linie jak wizzair oddają to taka firma z pierwszej klasy by robiła pod górkę to nie możliwe. Mam nadzieje że rozwiążą problem z zadowoleniem dla ciebie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl