Forum dyskusyjne

Gdzie wyjechać zimą w polskie góry

kategoria podróże po świecie

kraj Polska

malwa2138 dołączył
13.01.2017

malwa2138 13:22 | 14.01.2017

Witam!
Zastanawiam się, gdzie warto wyjechać zimową porą w nasze kochane góry?? Nie chodzi mi o wyjazd na narty. Mam na myśli bezpieczne i możliwe do przejścia szlaki piesze, ciekawe widoczki na szczytach ;) Jak wiadomo, zimą szybko robi się ciemno, więc nie chciałabym porywać się z motyką na słońce. Myślałam o Bieszczadach, ale liczę na Waszą pomoc i propozycje miejsc oraz szlaczków. Pozdrawiam! :)

el_gato dołączył
20.03.2012

el_gato 23:25 | 14.01.2017

Bezpieczne szlaki piesze... Dolina Kościeliska ;-)

OneDayStop dołączył
09.03.2016

OneDayStop 22:11 | 15.01.2017

Karkonosze są spoko - zwłaszcza jeśli chodzi o chodzenie.
Osobiście wolę czeską stronę (np. Szpindleruw mlyn, Pec czy Janskie)
Bieszczady do pochodzenia są też przyjemne, ale bardziej dzikie.

W kwestii nart i infrastruktury za Czechami jesteśmy 15 lat. U nas gondola czy krzesełko to luksus, tam - standard. I stoki szersze, bezpieczniejsze.

A ceny? Takie same...

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:36 | 15.01.2017

Dziewczyny, wszystko zależy jakim ubiorem dysponujecie. I jaka będzie temperatura, jak mokry i głęboki będzie śnieg. Akurat Bieszczady, w zimie, wcale nie są takie hop. Aby wyprawa była przyjemnością, a nie mordęgą, najważniejsze będą buty. Od tego jakie macie buty tzn. jak są ciepłe i jak szybko przemokną lub nie zależy na jakie szlaki i podziwianie widoków możecie sobie pozwolić. I podstawowe pytanie, czy chcecie spać w jednym miejscu w schronisku w górach, w pensjonacie u podnóża gór, czy chodzić z plecakiem i spać w różnych miejscach. Dopiero znając takie info. można coś zaproponować.

malwa2138 dołączył
13.01.2017

malwa2138 14:32 | 16.01.2017

Ubiór mam sprawdzony ;) preferuję rajdy z plecakiem. Chciałabym jechać gdzieś, gdzie trasa jest możliwa do przejścia, ale i widoczki całkiem fajne. Nie chciałabym ryzykować jakimiś trudnymi i długimi trasami, bo nie mam takiego doświadczenia. Pomożesz?

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 23:15 | 17.01.2017

Koleżanki, ja na zimową wędrówkę wybrałbym Tatry lub Bieszczady. Oczywiście we wszystkich górach są piękne i urokliwe zakątki, ale tylko Tatry i Bieszczady ze względu na swoją specyfikę dają możliwość wielogodzinnych wędrówek po otwartym terenie, gdzie co chwile można cieszyć się rozległymi widokami. W Bieszczadach: Schron na Połoninie Wetlińskiej. Śpicie i wstajecie wysoko w górach (najładniej położone schronisko w Bieszczadach. Jak traficie na inwersję powietrza, to zobaczycie niesamowite widoki włącznie z Tatrami i Gorganami – kilka razy mi się zdarzyło – rewelacja!. Dalej możecie przenieść się na Przełęcz Przysłup. Studenckie schronisko Koliba, także świetnie położone. Stamtąd możecie zrobić wycieczki na Połoninę Caryńską. Dalej przeskoczyć do Mucznego. Niestety tam jest najniżej, ale za to stamtąd jest najbliżej na najpiękniejszy w Bieszczadach, bardzo rozległy, grzbiet Bukowego Berda. To jest absolutne cudo. Gdybym był zmuszony wskazać najpiękniejszą górę w Polsce, Bukowe Berdo byłoby na krótkiej liście. Z Mucznego przez Bukowe Berdo można zrobić całą koronę bieszczadzką, chociaż w zimie to raczej nie możliwe, ale zawsze można podziwiać. A jeżeli zdecydujecie się na Tatry, a jeszcze ich nie znacie, to wybór jest bardzo prosty: Piątka w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Stamtąd możecie zrobić tyle wspaniałych wycieczek, że nic dalej szukać nie trzeba. Oczywiście jeżeli warunki śniegowe i pogodowe pozwolą. A jeżeli zdecydujecie się na coś mniej wymagającego, to mogę polecić Masyw Babiej Góry ze schroniskiem w Markowych Szczawinach i na Hali Krupowej. Fajny teren tylko bardziej zalesiony, ale widoki także przepiękne, szczególnie na Tatry i Orawę. Pamiętajcie tylko, że Bieszczady to nie Karkonosze, szlak może być nieprzetarty, a wtedy małe są szanse na daleką wycieczkę.

Halinka dołączył
01.02.2017

Halinka 13:32 | 03.02.2017

Niedzica, Czorsztyn, Sromowce Niżne...cudowne miejsca zwłaszcza zimą, slicznie ciho, jest blisko do Zakopca, a jednocześnie można wypoczać, dookołą są ruiny zamków i inne atrakcje:)

adik356 dołączył
09.04.2014

adik356 19:57 | 22.02.2017

A może Bukowina Tatrzańska? To duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy i myślę, że nie będziesz się nudziła. Fajną bazą wypadową w tej miejscowości może być Hotel Harnaś. Trafiłam ostatnio na ich profil na FB i jestem zachwycona. Nawet zastanawiam się nad majówką w tym miejscu. Eleganckie, komfortowe wnętrza. Na miejscu bar, restauracja. Cudowne widoki - deklarują widok na góry z każdego pokoju :D No i blisko termy, spa. Możesz tam liczyć na ciszę i spokój, bo hotel przyjmuje tylko gości powyżej 15 r.ż. Dla mnie to duża zaleta, bo lubię komfortowy wypoczynek. Sprawdź i hotel, i okolicę.

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 13:56 | 23.02.2017

ja osobiście polecam Karkonosze, są piękne zimą a trasy nie są jakieś ekstremalnie trudne (np. jedna z tras na Śnieżkę, ze Szrenicy na Śnieżne Kotły i wiele innych) :) więcej info o regionie znajdziecie na karkonosze.pl
jak już się Wam znudzą szlaki to macie też w okolicy trasy biegowe i stoki
ostatnio byłam też na Babiej Górze i jak na zimowe warunki mogę polecić trasę :)

sylwia s dołączył
11.02.2017

sylwia s 22:10 | 28.02.2017

Polecam Karkonosze. Trasy nie są trudne. Widoki przepiękne. Podaj maila to podeślę kilka zdjęć z zimowego wejscia na Śnieżkę

OneDayStop dołączył
09.03.2016

OneDayStop 23:46 | 02.03.2017

Tatry - piękny kierunek, ale trrzeba mieć doświadczeie by się wybrać w wyższe partie gór.

Karkonosze - są fajne - Śnieżka nie jest trudna do zdobycia, a widoki są też miłe dla oka. Dużo schronisk, a po czeskiej stronie nawet hoteli.
Najlepsze miejsce do "wygodnego" polowania na wschody zachody słońca :)
Śnieżka: onedaystop.com/blog/sniezka-zima-wiatr-lod/ 
Śnieżka: onedaystop.com/blog/poczatek-zimy-sniezka/ 
Czeskie Karkonosze: onedaystop.com/blog/karkonosze-labski-szczyt-czechy/ 

Bieszczady - urocze, ciche i wyludnione - tu trzeba się liczyc z tym, że na szlaku będziesz pierwsza i przemieszczać się trzeba w głębokim śniegu czasem. Szczyty są raczej proste do zdobycia, ale o schroniska już ciężej. No i dojazd...
Bieszczady: onedaystop.com/blog/bieszczady-zima-weekend/ 

Beskidy - to mamy na liście :)

Patka88 dołączył
28.12.2015

Patka88 18:43 | 29.04.2017

Co prawda była zima i już po zimie ;) choc w ostatnie dni i tak dawała się we znaki ;) to idealnym miejsce na narty sa bieszczady ;) Ja jak jeżdżę to jeszcze sobie wybieram bardzo fajny pensjonat - nazywa się dom gościnny borsuczyna - mam przepiękne widoki na stoki jasła ;) z których potem udało mi sienejednokrotnie zjeżdżać . A pensjonat polecam raz ze względu na piękne widoki , ale też ze względu na cenę oraz świetne warunki . Mega zadbany pensjonat .

karinos83 dołączył
06.11.2018

karinos83 08:36 | 06.11.2018

Narty w górach - jak najbardziej. Ale z Warszawy to kawałek do przejechania :) A po drodze są tak fajne miejsca jak np. stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska, gdzie również można spędzić czas szusując na stokach. Mają świetnie zorganizowaną infrastrukturę, dostosowaną nawet do potrzeb dzieci. Więc jest to idealne miejsce na pobyt dla całych rodzin.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl