Forum dyskusyjne

tour operator

kategoria podróże po świecie

magos dołączył
09.06.2018

magos 20:45 | 09.06.2018

Witam, czy toś mógłby polecić jakieś wycieczki z Ułan Bator? Lub inny sposób na zwiedzanie Mongolii bardziej zorganizowane. Może lepiej wynająć kierowcę z autem? Ma ktoś doświadczenia?

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 23:52 | 09.06.2018

Gana's Guest House
tel. kom. 99116960
Ulaanbaatar Gandan Tuuł 2-22

magos dołączył
09.06.2018

magos 20:48 | 11.06.2018

Dzięki, a korzystałeś? Jaką wycieczkę kupiłeś?

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 21:50 | 11.06.2018

Ja nie kupowałem wycieczki, tylko u niego spałem, ale Gana pomagał nam załatwić dobrego kierowcę ze znajomością terenu - nasza trasa liczyła ponad 2 tys. kilometrów, wszystko przez step i pustynię Gobi. Napisz, albo zadzwoń do niego - mówi po angielsku. U Gany na pewno załatwisz ciekawy trip.

magos dołączył
09.06.2018

magos 20:56 | 12.06.2018

Dzięki:)A masz gdzieś umieszczony opis(blog?) gdzie jeździliście? Ile Was to kosztowało?

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:18 | 13.06.2018

Nie prowadzę bloga i opisu też nie mam. Gdziekolwiek nie pojedziesz będzie pięknie i egzotycznie. W centrum masz stepy, na południu drugą pustynię świata, na zachodzie wysokie góry, a na północy zieloną tajgę. Wszędzie było super, ale dla mnie najbardziej odlotowe i egzotyczne były wydmy Chongoryn Els i Klify Tsagaan Suvarga - możesz sobie obejrzeć w mojej galerii. Generalnie jest to kraj bardzo górzysty, więc gdziekolwiek będziesz zawsze jakieś góry będą w zasięgu wzroku.Ponieważ byłem tam 11 lat temu moje ceny na pewno nie będą adekwatne - kosztowało mnie to chyba około 1,5 tys. dolarów, ale dolar był wtedy coś koło 2 zeta. (-:

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 14:18 | 13.06.2018

Cen żywności nie pamiętam, ale nie była droga - na dzień mieliśmy zaplanowane po 5 baksów, a w terenie było jej mało. Chleb i masło praktycznie niedostępne. Nocleg w ger (jurta) u lokalsów ca. 3 tys. tugrików (w 2006 roku 1 $ wart był ca. 1600 tugrików. Po drodze w osadach można było zjeść jakieś zupy, buzy (pirogi z baraniną) - dla mnie niejadalne, cujwan - makaron z koniną, oraz huszury - placki smażone na głębokim oleju - dla mnie najlepsze. Sery były tak słone i twarde, że praktycznie niejadalne. W miarę fajne pamiątki (rękodzieło) ca. 10 tys. tugrików i w górę. Ceny wstępu do muzeów i klasztorów w Ułan Bator nie pamiętam, ale tanio nie było. We wszystkich obiektach 10 baksów za możliwość fotografowania i osobno 10 za kamerowanie, ale warto - najbardziej rozczarowało mnie muzeum historii naturalnej - poza tym słynnym, najbardziej kompletnym, szkieletem tyranozaura praktycznie nic mnie nie zainteresowało. Pamiętam, że tłumacz angielsko-mongolski brał 10 baksów za dzień. Taxi było w miarę tanie, benzyny nie pamiętam. Najciekawsze i najbardziej znane miejsca w interiorze, które odwiedziłem to już wspominane: Khongoryn Els (pisane także przez Ch lub H: Chongoryn) - 100 km na zachód od Bayandalai; Klify Tsagaan Suvarga - na południowy-wschód od osady Olziyt; Dolina Orkhon Gol w Górach Changaj (pisanych także: Changajn Nuruu - Ałtaj Gobijski) z wodospadem Orchon Ulaan Cutgalan chürchree; Góry Zoolongjyn Nuruu; Dolina Yolyn Am - Gardło Sępa oraz Płonące Klify z wielka ilością kości dinozaurów koło Dalanzadgad; Jezioro Terhin Cagaan w Ałtaju Wysokim. Oczywiście cala pustynia Gobi wymiata!

magos dołączył
09.06.2018

magos 20:37 | 13.06.2018

Dzięki wielkie za tak wyczerpujący komentarz.Widziałam Twoje zdjęcia i na pewno skorzystam z rad. Jeszcze raz dziękuje.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 23:37 | 13.06.2018

Jak zrealizujesz swój plan, to będę wdzięczny za uaktualnienie informacji - czy tutaj, czy na priv bez znaczenia. Już od kilku lat planuję powtórzyć ten trip, tylko nie mogę znaleźć fajnej ekipy, więc może świeże info w połączeniu z nieznaczną nutką zazdrości podziała na mnie mobilizująco ((-:

magos dołączył
09.06.2018

magos 20:42 | 14.06.2018

Jasne. Nie zapomnę. Tylko nie wiem czy uda mi się za kilka miesięcy czy kilkanaście.

Piątek Antek dołączył
15.12.2016

Piątek Antek 17:01 | 22.07.2018

Paweł ale super to opisałeś, My jedziemy do Mongolii na przełomie października i listopada :) I jesteśmy trochę przerażenia jak sobie poradzimy. Dużo czytałam, że ciężko się komunikować i że z transportem jest bardzo trudno. Z chęcią się odezwiemy do tego gościa.

Prowadzimy bloga, czasnawywczas.pl/  więc po wyprawie opiszemy aktualną sytuację cenową.
Dzięki

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl