Forum dyskusyjne

Trekking wokół Manaslu - formalności

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

Brocken dołączył
27.02.2014

Brocken 15:32 | 29.09.2019

Witam! Na przełomie października/listopada wyjeżdżam z koleżanką do Nepalu. Wyjazd organizujemy indywidualnie, w palach trekking wokół Manaslu. Mam pytanie: czy damy radę załatwić na miejscu wszelkie formalności (Restricted area permit, MCAP, ACAP) i przede wszystkim przewodnika w ciągu jednego dnia i w jednej agencji? Czas nas trochę ogranicza. Jak rozumiem nic się do tej pory nie zmieniło i przewodnik jest obowiązkowy? Będę wdzięczna za każdą informację i radę.

MichalGR dołączył
06.01.2016

MichalGR 14:32 | 03.10.2019

Witaj. Dwa lata temu szlismy wokol Manaslu. Z tego co sie orientuje bedzie potrzebny przewodnik. Nie sadze zebys w ciagu jednego dnia zalatwil wszystko poczawszy od przewodnika a skonczywszy na permitach itd. Znajdz jakies biuro z Katmandu (jest ich dosyc duzo) i popros ich o pomoc. Bedzie ci potrzebny skaner, fotki. Oni musza miec kopie zdjec paszportowych i kopie paszportu. Na tej podstawie zalatwia ci permit. Nie sadze rowniez ze przylecisz do Katmandu i od razu znajdziesz przewodnika, ktory bedzie mogl wyruszyc z toba na trase z dnia na dzien. Trwa sezon wiec wiekszosc ma juz zaplanowane trekingi. Masz jeszcze czas, wiec powinno byc ok. Pozdrawiam

MichalGR dołączył
06.01.2016

MichalGR 14:42 | 03.10.2019

Oczywiscie mowiac ''znajdz'' mam na mysli szukac i to juz przez wujka Google albo na FB. Widze ze nawet tutaj sie oglaszaja a niektorzy forumowicze polecaja osobiscie przewodnikow. Powodzenia

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:22 | 03.10.2019

Widzę, że znawcy nie za bardzo kwapią się do odpowiedzi, więc ja spróbuję. Po kolei: przewodnik jest obowiązkowy na ten trek i muszą być minimum 2 osoby (może być tzw. duch, to nepalskie agencje załatwią), aby załatwić Manaslu Restricted Area Permit niezbędny jest paszport na miejscu czyli w Katmandu, MCAP i ACAP bez problemu. Wszystko da się załatwić w 1 dzień, ale Wy musicie najpierw znaleźć agencję lub przewodnika. Moim zdaniem, 2 dni minimum. Poza tym 25 października zaczyna się święto Tahir i trwa 5 dni. Jak święto to święto, państwowe biura nie działają.
Pozdrawiam
Zbyszek

Brocken dołączył
27.02.2014

Brocken 19:51 | 06.10.2019

Dziękuję za informację! Pozdrawiam

Brocken dołączył
27.02.2014

Brocken 19:34 | 06.10.2019

Zbyszku, bardzo dziękuję za przydatną i rzeczową odpowiedź! Sprawdzałam święta nepalskie, ale to mi umknęło bo jest ruchome.
Pozdrawiam, Ania

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:54 | 06.10.2019

Wszystkie informacje są aktualne, wylatujemy na ten trek 22 października z Warszawy. Uważaj na wysokie ceny jedzenia na treku, dużo drożej niż na Annapurna Circuit np. dal bat 800-1200 NPR.
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl