Forum dyskusyjne

Bezpieczeństwo w Rio de Janeiro

kategoria podróże po świecie

Bogna59 dołączył
10.08.2016

Bogna59 13:27 | 03.10.2019

Czy był ktoś ostatnio w Argentynie? Szczególnie interesuje mnie temat bezpieczeństwa w Rio de Janeiro. Słyszałam, że zrobiło się tam niebezpiecznie. Czy to prawda?

Bogna59 dołączył
10.08.2016

Bogna59 13:36 | 03.10.2019

Oczywiście interesuje mnie Brazylia i Argentyna (oba miasta: Rio de Janerio i Buenos Aires)

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 14:19 | 03.10.2019

Nie wiem co rozumiesz przez "ostatnio", ale jak "miałem bytność" to w centrum obu miast nie było problemu. Nawet piechotą samemu po zmroku. W Rio dużo patroli żandarmerii, w Buenos ... nie zanotowałem jakoś wzmożonego ruchu mundurowych. Ale tam to ogólnie jakoś tak ... luźniejsza atmosfera ;-)

Bogna59 dołączył
10.08.2016

Bogna59 15:10 | 03.10.2019

Dziękuję za odpowiedź. Wyjazd planuję dopiero w lutym 2020, ale już chciałam rozpocząć zakup biletów itp. W ostatnich dniach otrzymałam informację od osoby, która wróciła z Argentyny, że bardzo wzrosła przestępczość. Okradani są turyści i nawet zdarzją się napady z kradzieżą. Nie wiem, czy to nie jest przesadzone. Pozdrawiam

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 21:07 | 03.10.2019

Do tego typu informacji należy podchodzić z dużą dozą ... rezerwy. Oczywiście są kradzieże i napady, ale statystycznie rzec biorąc, to trzeba mieć pecha. A na pecha i szczęście trzeba sobie zapracować. Tak więc, nie kusić losu, zachować zwykłe środki bezpieczeństwa, a będzie dobrze.
Pozdrawiam.

Dario Mario dołączył
26.09.2019

Dario Mario 11:29 | 04.10.2019

pewnie to zależy od tego "GDZIE" się chodzi :)
Nie bez przyczyny jest to jedno z najniebezpieczniejszych miast na świecie.

Bogna59 dołączył
10.08.2016

Bogna59 11:41 | 04.10.2019

Dziękuję

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl