Forum dyskusyjne


Uwagi o trek w Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:20 | 02.12.2019

Jestem po kolejnym trekkingu w Nepalu, tym razem Tsum Valley i wokół Manaslu. Oto kilka spostrzeżeń po kolejnej wizycie w tym kraju. Trek bardzo piękny, ale dość wymagający. Piękne widoki na szczyty i przejścia przez wszystkie poziomy roślinności. Niestety robi się coraz drożej. O tanim jedzeniu na treku można zapomnieć. Dal bhat bez mięsa w okolicach 7$ to raczej tanio nie jest. Szczytem był wrzątek w dużym termosie za 1200 NPR czyli za 11$. Noclegi jeszcze w cenach przyzwoitych po 600 NPR za dwójkę, ewentualna ciepła woda to koszt 200-300 NPR. Dzienny koszt noclegu i wyżywienia na treku trzeba liczyć na około 22-25$ bez alkoholu. Piwo to wydatek rzędu 5-7$ w zależności od wysokości. Koszt przewodnika to około 30$ za dzień, porter to 22-25$ za dzień. Takie ceny są do uzyskania przy dosyć sporym targowaniu się. Wywoławcze jeszcze wyższe. Nie dajcie wrobić się w imprezę, że agencja zapewnia Wam wszystko czyli także wyżywienie i nocleg. Tutaj dopiero mają popis do szaleństwa cenowego. W tym roku podrożała też nepalska wiza i koszty większości permitów. Oczywiście nadal Nepal jest tanim krajem, ale niekoniecznie na treku. Dobrze, że Nepalczycy są mili i przyjaźni, co znacznie rekompensuje te wyższe koszty imprezy. Reasumując, pewnie jeszcze z raz tam pojadę (na trek dookoła Kanczendżongi), ale powoli można zastanawiać się na innymi kierunkami. Polecany na forum Jhamka też okazał się dla nas za drogi. Są tańsi i równie opiekuńczy. Pozdrawiam wszystkich miłośników gór.
Zbyszek


bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:49 | 04.12.2019

Ze względu na pytania podaję dane agencji, która organizowała nam trek.
właściciel: Chandra Bhujel,
strona: www.friendlytrekkers.com 
e-mail:bhujelchandra2005@yahoo.com
Pozytywem jest, że można spać u nich w domu, blisko Pokhary, taki homestay i popatrzeć na codzienne życie mieszkańców Nepalu. Rzeczywiście Chandra ma kontrolę nad imprezą i czujesz jego zainteresowanie podczas treku nawet jeżeli nie idzie razem z wami.
ZbyszekStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl