Forum dyskusyjne

Kuchnia Azerbejdżanu i Dagestanu - prośba o informacje

kategoria podróże po świecie

WitPod dołączył
13.03.2020

WitPod 19:20 | 13.03.2020

Czy ktoś mógłby mi podać, gdzie mogę znaleźć bardziej obszerne informacje o kuchni Azerbejdżanu i Dagestanu ?
Wybieram się w ten region Kaukazu. Interesują mnie nie tylko nazwy potraw, ale i co się pod tymi nazwami kryje.
Przyznam się że należę do gatunku ludzi, którzy "jedzą aby żyć". W każdej podróży nie tylko oglądam i zwiedzam,
ale i chcę poznawać nowe dla mnie smaki.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 19:27 | 13.03.2020

>
>Czy ktoś mógłby mi podać, gdzie mogę znaleźć bardziej obszerne informacje o kuchni
>Azerbejdżanu i Dagestanu ?

Przecież tego jest pełno w sieci.Wystarczy wpisać "Дагестанс&# 1082;ая кухня" i "Азербайдж&# 1072;нская кухня".

WitPod dołączył
13.03.2020

WitPod 20:45 | 13.03.2020

Liczyłem na to że ktoś mi podpowie jakąś konkretną stronę. No cóż, dziękuję i za taką odpowiedź...

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:49 | 13.03.2020

Witam, może to coś ci podpowie
1. Co zjeść w Baku? Mini przewodnik po kuchni Azerbejdżanu ...
2.Azerbejdżan od kuchni

Czytaj więcej na: idziemydalej.pl/azerbejdzan-od-kuchni/ 

Jevanshir dołączył
13.03.2020

Jevanshir 21:04 | 13.03.2020

Wbrew pozorom na stronach rosyjskojęzycznych nie ma zbyt dużo informacji o kuchni azerbejdżańskiej i dagestańskiej.
To z reguły opisy kilku, góra kilkunastu, najbardziej znanych potraw, a najczęściej są to przepisy kulinarne. Chyba
najbardziej obszerną informację na temat kuchni azerbejdżańskiej można znaleźć na stronie azerbejdzan.eu
Są tam nie tylko opisy bardzo wielu potraw, ale również owoców, warzyw, ziół, słodyczy, alkoholi.

Kuchnia Dagestanu to w pewnym sensie nazwa zbiorcza. Na terenie Dagestanu, którego obszar jest kilkakrotnie
mniejszy od Polski, zamieszkuje kilkadziesiąt narodów. Kuchnie narodów zamieszkujących tereny górskie mają
wiele cech wspólnych, bardzo popularne są tam potrawy mączne. W kuchniach narodów zamieszkujących tereny
stepowe przeważają potrawy mięsne. W samym Dagestanie raczej nie używa się nazwy kuchnia dagestańska,
tylko kuchnia awarska, dargińska, lezgińska, kumycka itd. Bardziej obszerną informację o kuchni(ach) Dagestanu
znaleźć jest trudno. Na stronach rosyjskojęzycznych przeważają przepisy kulinarne. Kilka lat temu ukazała się książka
w języku rosyjskim "Dagestańska kuchnia" (Дагестанск ;ая кухня), której autorem jest Żanna Abujewa (Жанна Абуева).
Jej fragmenty można znaleźć w Internecie, można również ją kupić w formie elektronicznej.

WitPod dołączył
13.03.2020

WitPod 21:12 | 13.03.2020

Dziękuję za podanie strony azerbejdzan.eu
Właśnie takie źródło informacji poszukiwałem. Czy nie ma czasem takiej strony o kuchni dagestańskiej ?

Jevanshir dołączył
13.03.2020

Jevanshir 21:22 | 13.03.2020

Niestety takiej strony o Dagestanie jak azerbejdzan.eu nie ma. Prawdę mówiąc
zarówno reklama turystyczna Dagestanu, jak i reklama dagestańskiej kuchni
czy folkloru jest tylko w powijakach.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:41 | 13.03.2020

>
>Wbrew pozorom na stronach rosyjskojęzycznych nie ma zbyt dużo informacji o kuchni azerbejdżańskiej i dagestańskiej.
>To z reguły opisy kilku, góra kilkunastu, najbardziej znanych potraw, a najczęściej są to przepisy kulinarne.

To zależy od umiejętności szukania.
Przykładowo: alimero.ru/kavkazskaja-kukhnja  100 recept.

A książkę Abujewej można kupić za 5 zł:
www.yakaboo.ua/dagestanskaja-kuhnja.html 

To chyba nie problem?

WitPod dołączył
13.03.2020

WitPod 22:04 | 13.03.2020

Po pobieżnym zapoznaniu się ze stroną azerbejdzan.eu spostrzegam,
że zawiera ona bardzo bogatą informację nie tylko o azerbejdżańskiej
kuchni, ale i o Azerbejdżanie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie kuchni dagestańskiej.
Kuchnia którego z narodów zamieszkujących Dagestan jest najbardziej interesująca ?

Jevanshir dołączył
13.03.2020

Jevanshir 22:12 | 13.03.2020

Chyba najbardziej interesująca jest kuchnia lezgińska. Lezgini zamieszkują pogranicze Dagestanu i Azerbejdżanu. W ich kuchni widoczne są wpływy kuchni azerbejdżańskiej.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:35 | 27.03.2020

>
>Liczyłem na to że ktoś mi podpowie jakąś konkretną stronę. No cóż, dziękuję i za taką
>odpowiedź...
Moze dobrym pomysłem, byłaby przed wyjazdem wizyta w knajpce azerskiej... Tu bys spróbował a i opowiedziano by Ci dokladnie o tradycjach i recepturach, bo to czesto lokalne, rodzinne biznesiki..
Ja uwielbiam szaszłyki i sadż, płow i lepioszki. Mozesz sobie dobic na FB "Sumakh Bistro" oni zwykle publikowali menu, więc juz z tego trochę poznasz nazw i składników, a na miejscu wyprobujesz.... 😉

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl