Forum dyskusyjne

co warto zobaczyć

kategoria podróże po świecie

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 15:24 | 19.02.2014

Ruszam na początku maja do Azerbejdżanu. Co trzeba zobaczyć koniecznie a co można odpuscić? Czy ktoś z Was był i może polecić trasę? Zamierzam tam spędzić min 7 dni.
Dzieki
Ola

rallygator dołączył
19.08.2007

rallygator 11:43 | 20.02.2014

Ja byłem trasą z północy lagodeki (gruzja) - Balaklan - Zaqutala - Szeki - Baku i okolice - Gobustan.
Kraj nie zrobił na mnie oszołamiającego wrażenia. W porównaniu z Gruzją jest drogi (zwłaszcza okolice Baku). Z tego co widziałem polecam:
- miasteczko Szeki wraz z pałacem Chanów i Karawanserajem. Warto przenocować w Karawanseraju.
- Baku (trzeba zobaczyć i za dnia i w nocy). Niesamowity przepych i marnotrastwo wody sprowadzanej w ten pustynny rejon rurociagami. Warto przejść się promenadą, zobaczyć Iczeriszecher (stare miasto), wejść lub wjechać na górę nad miastem, zobaczyć nowoczesne budynki i stare secesyjne kamienice, pomniki Alijewa :). PS. Uważaj na szalonych kierowców na drogach - Baku to nie miasto dla pieszych.
- Gobustan (must see) - przede wszystkim błotne wulkany, ale warto też się wybrać na petroglify (najtaniej autobusem z Baku i na miejscu wynajać lokalną taxi)

Nie zrobiły na mnie wrażenia:
- świątynia wyznawców ognia
- paląca się góra Janar Dag

Nie byłem ale podobno warto pojechać do:
- miasteczko Quba w górach na północ
- Lenkoran (podobno klimatycznie jak w Iranie)

Pozdrawiam i powodzenia w podróży.

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 14:41 | 20.02.2014

Dziekuje za cenne rady. Będe jechała z Gruzji, tam też spędzę kilka dni. Co do poruszania się po mieście i przechodzenia przez ulice to przeżyłam Sajgon i Indie więc wprawa pewna jest :-)
Pozdrawiam

rallygator dołączył
19.08.2007

rallygator 11:44 | 21.02.2014

Chodzi o to że tam prawie w ogóle nie ma przejść dla pieszych :)
Trzeba czasem iść kilka km do przejścia podziemnego. Ale za to przejścia podziemne są takie, że Wersal by się nie powstydził.

Przy okazji jak będziesz jechać z Guzji przejściem w Lagodekhi to polecam zwiedzanie miasteczka Sighnaghi i parku narodowego w Lagodekhi (piękny 40m wodospad).

W Lagodekhi można też w bardzo dobrych warunkach przenocować u pana Jerzego Tamady (ex-Polaka z niesamowitymi historiami) - tzw. dom Polski opisywany min. w Bezdrożach. Sprawdź jednak czy nadal tam mieszka, bo miał się przeprowadzać do Tbilisi.

Pozdrawiam,
Rafał

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 22:16 | 21.02.2014

A ja mam pytanie dotyczące wizy.Czy już ją masz czy tez dopiero będziesz się starała o nią?Zamierzam w sierpniu w drodze powrotnej z Iranu odwiedzić Baku i czytałem o warunkach je otrzymania na stronie www ambasady  Azerbejdżanu(wyłącznie wizy elektroniczne).Oni tam ,wskazuja ponad 30 biur podróży z AZ jako pośrednikoów w staraniach.Jak wygląda sprawa rezerwacji hoteli?Piszą,ze booking.com odpada...Mam wrazenie ,ze chcą za to pośrednictwo mount of money..A może niektóre z tych biur załatwiają tzw. zaproszenie bez rezerwacji hotelu?.Z góry dziekuje za informacje W.

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 11:35 | 22.02.2014

W poniedziałek wróciłam z Indii, nie miałam kiedy się tym zająć. Lecę 17 kwietnia i pewnie w przyszłym tygodniu przejadę się do ambasady.
Wiem że rezerwacja jest potrzebna ale dlaczego booking.com odpada? Jeśli tak wyszukam hotelu i skontaktuje się bezpośrednio...

Może ktoś jeszcze cos wie?

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 11:36 | 22.02.2014

17 kwietnia lece do Gruzjii a w maju będę w Azerbejdżanie. Dla uściślenia :-)

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 16:20 | 22.02.2014

Większość ze wskazanych w załączniku na www ambasady  AZ w Warszawie jako - powiedzmy - pośredników w uzyskaniu e-wizy AZ (od lipca ub. roku inna opcja jest wykluczona,tzn. nie można np. uzyskać wizy składając osobiście dokumenty w ambasadzie)żada rezerwacji hoteli np. w Baku za pośrednictwem biura podróży.Niektóre z tych biur wykluczają z góry możliwość nabycia opcji wyłącznie pośrednika w załatwieniu wizy.Jaka jest praktyka nie wiem,dlatego szukam info o tym jak to realnie jest.Jak sama zapewne wiesz ceny hoteli w Baku sa lekko crazy (jak Paryż,Londyn itp.;),nie ma tam w ogóle tzw. tanich hoteli a w każdym razie te biura takich tańszych opcji nie oferują (wiadomo,chodzi o napędzenie klientów hotelom droższym plus zysk z pośrednictwa;booking.com żadnych opłat nie pobiera).E-wiza jest realatywnie tania (20USD),ale ciekawe,ile kosztuje w rzeczywistości np. 3 dni w Baku (w zasadzie mnie tylko to interesuje)jeżeli doliczyć koszt tych nowych wymagań.Ponadto niektóre z tych biur żądają potwierdzenia rezerwacji biletu lotniczego,a ja np. zamierzam tam przybyć droga ladowa autobusem z Iranu,zatem nie wiem,jak oni to rozwiązują.Wiele pytań zatem,życze owocnych starań o wizę AZ,mam nadzieję,że odezwiesz się z dobrymi wieściami W.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl