Forum dyskusyjne

Samolot Ułan Bator - Chowd

kategoria podróże po świecie

Aksak dołączył
18.06.2020

Aksak 13:10 | 25.03.2021

Czy ktoś może leciał samolotem z Ułan Bator do Chowd (inna nazwa Kobdo, mong. Ховд) ?
Jeśli znajdzie się taka osoba proszę o informację ile kosztuje bilet i jakie samoloty tam latają.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 18:58 | 25.03.2021

Nie latają.
www.flightradar24.com/data/airports/hvd 

Ponoć loty krajowe są zawieszone do 31 marca:
mongolia.embassy.gov.au/ 

Rozpiska jest, ale brak statusów Landed :(
www.flightradar24.com/data/flights/mr121 

Napisz do sales@hunnuair.com

Bilety Hunnair według R2R kosztowały 130-1200 zł.
Latał też Aero Mongolia.

Sugeruję zrezygnować z wyjazdu, nie wiem, czy sobie poradzisz.

Aksak dołączył
18.06.2020

Aksak 19:36 | 25.03.2021

W Mongolii byłem kilkukrotnie. Nie jest to więc dla mnie Terra Incognita,
lecz ostatni raz byłem tam ponad 10 lat temu. Tym razem nie dysponuję czasem na podróż drogą lądową, stąd pytanie o samolot.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 20:30 | 25.03.2021

Wierzę.
Ja po prostu nie rozumiem sytuacji, kiedy ktoś pyta o to, czego sam może się dowiedzieć.

Aksak dołączył
18.06.2020

Aksak 22:06 | 25.03.2021

Jest różnica między informacją z pierwszej ręki, że ktoś zapłacił konkretną sumę za bilet, a podaniem widełek cenowych. Po to właśnie istnieje forum, aby spróbować takie informacje z pierwszej ręki uzyskać. Za każde jednak informacje jestem wdzięczny.

Chciałem również na forum zasięgnąć informacji jakie samoloty latają na tej trasie - w podtekście o stan samolotów. Moi koledzy przeżyli w latach 80. w Mongolii przymusowe lądowanie wskutek awarii samolotu. Sądzę, że to się zmieniło na lepsze, ale jeszcze nie tak dawno w Mongolii na lotach krajowych latały AN-2. Nawiasem mówiąc w Internecie piszą, że od nich zaczynała linia Hunnu Air.

"Hunnu Air is backed by the mining company Mongolyn Alt (MAK) Group and the Bodi Group. The airline was launched as Mongolian Airlines on 2 December 2011 following the acquisition of Monnis Air Services and its fleet of Antonov An-2 single-engine biplane aircraft".

DMW45 dołączył
12.12.2013

DMW45 23:37 | 25.03.2021

>Wierzę.
>Ja po prostu nie rozumiem sytuacji, kiedy ktoś pyta o to, czego sam może się
>dowiedzieć.

Aksak logicznie wyjaśnił Ci dlaczego pytał.
A teraz mam pytanie do Ciebie. Czy Ty nie możesz normalnie pomóc, czy tak często musisz być taki złośliwy, czy taką przyjemność sprawia Ci dowalanie innym? czepianie się dupereli. Człowieku, masz dużą wiedzę podróżniczą, podziel się nią z innymi i daj se spokój z tym niepotrzebnym hejtem.
pozdrawiam serdecznie

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 00:38 | 26.03.2021

>A teraz mam pytanie do Ciebie. Czy Ty nie możesz normalnie pomóc, czy tak często musisz być taki złośliwy, czy taką przyjemność sprawia Ci dowalanie innym? czepianie się dupereli. Człowieku, masz dużą wiedzę podróżniczą, podziel się nią z innymi i daj >se spokój z tym niepotrzebnym hejtem.

Dowalanie?
Hejt?

Złudzenie.
Przewrażliwienie.

Moim zdaniem, ktoś, kto samodzielnie podróżuje ma umiejętność wyszukania samodzielnie informacji. Inaczej jego możliwości samodzielnego podróżowania stoją pod znakiem zapytania.

Ile kosztuje samolot z Krakowa do Gdańska?

Ktoś odpowie 30 zł, ktoś inny 500 zł. Taryfy się różnią. Zależą od przewoźnika, klasy, promocji, terminu.

Niewielki sens ma pytanie o koszt biletu, zwłaszcza po roku od początku pandemii.

Załóżmy, że ktoś na tym forum leciał z Ułan Bator do Chowd w 2008 roku i zapłacił 200 USD. Mało prawdopodobne. Na 317.000 lotów zgłoszonych na F4f - nikt nie leciał na tej trasie. Ale powiedzmy, że tu się ktoś znajdzie.

No i?

Naprawdę, ktoś będzie tak naiwny, by przyjąć taką cenę za obowiązującą?

Kiedy obowiązującą? Teraz? Nie, samoloty nie latają. Za pół roku? A skąd wiadomo, jakie będą ceny?

Każdy może zadawać pytania.
Uprzejmie odpowiedziałem na pytania w tym wątku.
Wyraziłem również obawę o los podróżnika.

No i?

DMW45, daj se siana. Aksak to duży chłopiec i, jeśli poczuł się źle z moją obawą, to sam sobie poradzi. Po raz kolejny robisz uwagi pod moim adresem.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl