Forum dyskusyjne

Sunsara czy 4challenge

kategoria polecam

kraj Nepal

Maciej Chudy dołączył
10.09.2021

Maciej Chudy 09:25 | 10.09.2021

Sunsara czy 4challenge? Jadę pod Everest w październiku. Mam ofertę z dwóch agencji- jak w w tytule. Czy ktoś miał przyjemność z nimi podróżować? Kogo polecacie? Cenowo podobnie...

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:23 | 10.09.2021

Nie ma znaczenia, to jest trip tego rodzaju, którego żadna agencja nie da rady położyć. Jeżeli sami nie pobijecie się między sobą, to nic innego, nieprzewidywalnego, nie może popsuć Wam wycieczki.

Maciej Chudy dołączył
10.09.2021

Maciej Chudy 11:34 | 10.09.2021

Dzięki.
Robiłem kiedyś trekking wokół Annapurny i do ABC, byłem w Indiach z 9 razy. Zawsze sam. I z jednej strony fajnie, że wszystko za Ciebie zorganizują a z drugiej jakoś mi dziwnie z tym, mało swobodnie. Dlatego, jeśli już ( a obecnie nie ma innej możliwości) to chciałbym wybrać dobrze. Widzę na jakiś forach, że cos się tam kiedyś w 4challenge nie udało. Wołałbym dolecieć i wrócić z Lukli, i mieć gdzie spać, skoro całą kasę zostawiam im:):)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 21:27 | 11.09.2021

Agencji w Kathmandu jest dużo. Ja preferuję firmy rodzinne typu Friendly Trekkers albo Three Jewels Adventures. Jest lepszy kontakt. To trzeba mieć agencję na treku do EBC ? Coś nowego.

Maciej Chudy dołączył
10.09.2021

Maciej Chudy 21:43 | 11.09.2021

Te agencje są polskie;) trzeba mieć agencje, bo Nepal nie zezwala obecnie na trekking bez agencji. I to bez agencji nepalskich ktore to oficjalnie prowadzą grupę. Dla indywidualnych turystów kraj jest jeszcze zamknięty, vize trzeba załatwiać bezpośrednio w Berlinie... Dzięki agencji nie ma tez kwarantanny....takie czasy

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:16 | 12.09.2021

Mam kontakt z właścicielem agencji w Nepalu i pisał mi ostatnio, że bez problemu załatwi mi wszystkie niezbędne kwity. Ogólnie wszystkie szlaki w Nepalu są otwarte, to wiadomość z 29 sierpnia. Agencje, które podałem są sprawdzone. Jedni organizował mi trek wokół Manaslu i Tsum Valley 2 lata temu, drudzy do Upper Mustangu. Jak zobaczyłem ceny w polskich agencjach to za głowę się złapałem. Powariowali, ale kto bogatemu zabroni.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:13 | 12.09.2021

Napisałem sms-a do właściciela agencji Friendly Trekkers i otrzymałem info, że nie ma kwarantanny w Nepalu i można spokojnie przyjechać indywidualnie. Wiadomość z dnia dzisiejszego sprzed 5 minut. Pozdrawiam.

Maciej Chudy dołączył
10.09.2021

Maciej Chudy 10:42 | 12.09.2021

Jasne, nepalczyk załatwi. Ale załatwi jedynie zaproszenie. Tymczasem znajomi kilka chwil temu zostali cofnięci z lotniska w Doha- bo trzeba wizę a nie zaproszenie. n=I to, że nepal zezwala z zaproszeniem, katarczyków nie obchodziło. A wizę dale konsulat w Berlinie, w tej chwili jedynie agencjom i grupom zorganizowanym obsługiwanym, przez agencję z Nepalu.
Niestety nie jest to w tej chwili takie proste, jakby sie wydawało. Ja Annapurnę obszedłem samotnie, również ABC, w indiach byłem sam z 10 razy już, najtaniej za 890zł z Budapesztu, gdzie na miejscu wydałem w 2 tyg. 170 dolarów. Wiem że przez agencję drogo. Bo odejmując stałe koszty jak loty, permity, vizy to wychodzi jakieś 6000-7000zł za spanie , jedzenie, kilku tragarzy i parę uroczystości za powitanie i pożegnanie. Ale mnie sie w tej chwili nie chce już wszystkiego załatwiać, myśleć, czy zdążę do Lukli na powrót, jeździć do Berlina z paszportem itp. Może wchodzę w wiem, że fajnie, jak załatwią za ciebie?:)
ps. w marcu 2019 cudem uciekłem z Indii, nadkładając drogi, kosztów, nerwów itp. Już mi sie nie chce:)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:00 | 12.09.2021

Kwestia gustu, co się komu opłaci. Ja w pażdzierniku lecę do Peru na własną rękę, bo jak miałbym zapłacić 20 tys. za imprezę czyli 40 tys. (lecę razem z żoną plus znajomi) to musiałbym na głowę upaść, aby wydać 10 tys. więcej za to, co sam mogę w tydzień zrobić. Nieważne. To Twoje pieniądze, ale wydaje mi się, że nie jest problemem zorganizować grupę, nazwać ją i zawieźć paszporty do Berlina jako grupa niż przepłacać kilka tysięcy zł. Mając dogadaną nepalską agencję wizę na pewno dostaniesz. W Nepalu przecież jest to samo, co z polskim biurem. Nawet jakieś biuro w Polsce współpracuje bezpośrednio z Chandrą, nie wiem czy nie 4Challenge. Ale to Twoja sprawa i życzę powodzenia na treku.
P.S. W marcu 2019 nie było covida na świecie, więc problem musiałeś mieć innej natury.

Maciej Chudy dołączył
10.09.2021

Maciej Chudy 13:17 | 12.09.2021

to był marzec 2020:) oczywiście. Wróciłem na dzień po zamknięciu polskiej granicy...

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 14:33 | 12.09.2021

Podobnie było w tym roku w maju w Nepalu, ale polskie agencje i tak nic nie mogły pomóc. Zamknęli lotnisko i koniec. Jak zwykle do polskiej ambasady w Delhi nie szło się dodzwonić. Na szczęście pomagała nepalska pani konsul honorowa w Kathmandu. Super kobieta. Wiem to z relacji ludzi. Ewentualnie po powrocie do kraju możesz chandryczyć się z biurem podróży, ale oni odpowiedzą, że nie są niczemu winni. Taka karma.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl