/ / NEPAL > Przewodnik EBC konieczny > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Przewodnik EBC konieczny

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:39 | 17.08.2022

Dostałem info od znajomego Nepalczyka, że od tego sezonu czyli od września 2022 niezbędny jest przewodnik na treku do EBC i 3 przełęczach. Proszę nie pisać mi, że wcześniej nie było potrzeba, bo wiem o tym doskonale, jeszcze wiosną 2022 nie był potrzebny. Jeżeli ktoś może sprawdzić tą informację to będę wdzięczny, a nie chcę pisać do agencji, bo ich odpowiedź znam.

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 04:43 | 14.09.2022

Nie trzeba, wymysl agencji turystycznych. Wczoraj wróciłem z Nepalu. Jak się przyciśnie tych agentów do muru, to one mowio że jak się wchodzi powyżej 5000m to dobrze byłoby mieć przewodnika w razie potrzeby gdyby coś się stało. Ale zadni strażnicy parkowi nawet mnie się nie pytali, czy mam takiego "guide 'a".

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:51 | 21.09.2022

A na jakim treku byłeś ?

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 06:41 | 22.09.2022

Annapurna Base Camp.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 14:12 | 26.09.2022

Przecież to zupełnie inny trek w innym miejscu. Mi chodzi o Everest Base Camp and 3 Passes. Podobno powyżej Namche Bazaar konieczny jest przewodnik. Zobacz temat.:)

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 19:51 | 27.09.2022

Ale Nepal je Nepal.Na Annapurna tez mi agencje wciskaly przewodnika, bo potrzebny.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 12:15 | 02.10.2022

Ale Śnieżka to nie to samo, co Rysy, a to przecież Polska. Pisz na temat ponieważ wprowadzasz czytających w błąd. Wciskanie nie ma nic do rzeczy. W temacie było wyraźnie EBC.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 16:57 | 02.10.2022

https://stingynomads.com/everest-base-camp-trek/
"Guide – not compulsory, can be done independently, with a guide/a porter, or in a group."

Matthew, September 13, 2022 at 06:30 PM

Hey guys, thanks for sharing this post. I’m still hearing news of a mandatory guide for the trek. [...]

Stingy Nomads, September 14, 2022 at 12:07 AM

Hello Matthew, trekking with a guide has never been a requirement for trekking to Everest Base Camp and I can not find any reliable sources stating this has recently changed.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl