Przewodniki

KUWEJT - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AzjaKUWEJT
KUWEJT
(Państwo Kuwejt)
Stolica: Kuwejt
Waluta: dinar kuwejcki (KWD);
Język urzędowy: arabski
Inne języki: angielski

KUWEJT


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

Uwaga: Osobom podróżującym do Kuwejtu zaleca się zachowanie ostrożności z uwagi na możliwość zagrożenia ze strony fundamentalistów muzułmańskich.

 

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy podlegają obowiązkowi wizowemu. O wizę można się ubiegać w Ambasadzie Kuwejtu w Warszawie. Obywatele polscy mogą również otrzymać wizę w celu turystycznym na okres do 3 miesięcy na lotnisku w Kuwejcie, bez uprzednich formalności. Do uzyskania jej niezbędny jest paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy. Opłata za wystawienie wizy wynosi 6 KWD (21 USD lub 16 EUR). Uwaga: Szczególną ostrożność przy planowaniu podróży do Kuwejtu winny zachować samotnie podróżujące kobiety do lat 40, którym władze kuwejckie mogą odmówić wydania wizy (zaleca się wcześniejszy kontakt z Ambasadą Kuwejtu w Warszawie). Nie ma możliwości przedłużenia lub zmiany sposobu wykorzystania wizy turystycznej (visit visa) dla innego rodzaju pobytu (np. w przypadku zamiaru podjęcia pracy) bez wcześniejszego opuszczenia terytorium Kuwejtu. Uwaga: Granica kuwejcko-iracka zamknięta jest dla ruchu turystycznego i biznesowego.

PRZEPISY CELNE
Nie ma ograniczeń we wwozie i wywozie pieniędzy. Zabronione jest wwożenie alkoholu, wędlin i innych przetworów z mięsa wieprzowego, materiałów pornograficznych, narkotyków, środków psychotropowych, sterydów, a bez specjalnego zezwolenia - broni i amunicji.UBEZPIECZENIE
Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są w Kuwejcie honorowane.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. W Kuwejcie nie są wymagane szczepienia ochronne. Wizyta u specjalisty w prywatnej klinice kosztuje od 10 do 15 KWD (ok. 35-50 USD). W zależności od rodzaju schorzenia koszt całodobowego pobytu w szpitalu prywatnym wynosi od 58 do 145 KWD (ok. 200-500 USD). Podstawowe lekarstwa są dostępne bez recepty.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Międzynarodowe prawo jazdy wydane w Polsce jest akceptowane przez 3 miesiące w przypadku cudzoziemców przebywających w Kuwejcie na podstawie wiz turystycznych. Cudzoziemcy przebywający na podstawie wiz pobytowych, legitymujący się prawem jazdy swego kraju i mający wyższe wykształcenie mogą uzyskać kuwejckie prawo jazdy ważne we wszystkich krajach Zatoki Perskiej (w przypadkach wątpliwych sugerowany jest kontakt z przyszłym pracodawcą).

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Cudzoziemcy mogą poruszać się bez ograniczeń, z wyjątkiem stref wojskowych, rejonów eksploatacji złóż ropy naftowej, zakładów energetycznych i przepompowni wody. Wykonywanie fotografii w tych strefach, a także w sąsiedztwie instytucji państwowych i placówek dyplomatycznych zagrożone jest karą grzywny i zatrzymaniem.

BEZPIECZEŃSTWO
W Kuwejcie zagrożenie przestępczością pospolitą jest znikome.

OBYCZAJE
Ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zaleca się odpowiedni strój w miejscach publicznych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet - nie powinny nosić zbyt krótkich sukienek, szortów czy ubrań z dużym dekoltem. W okresie miesięcznego postu ramadanu nie wolno w miejscach publicznych (od wschodu do zachodu słońca) spożywać jedzenia, pić napojów ani palić tytoniu. Nie należy także samodzielnie, bez przewodnika, wchodzić do meczetów i muzułmańskich domów modlitwy.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Banki czynne są od niedzieli do czwartku. Nie zezwala się na zakładanie rachunków bankowych bez okazania wizy pobytowej.
Walutę można wymieniać w kantorach.
Dni wolne od pracy to piątek i sobota.

Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Kuwejt
ambasador: Janusz Szwedo
Kuwejt, Kuwejt, Al-Qutaifiya 66, Str.No.519, Saha 49, P.O. Box 5066, 13051, Safat
Tel.: +96525311571 Tel. dyżurny: +96525311572 Faks: +965 25311576
kuwejt.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

KUWEJT - galerie i zdjęcia z podróży

KUWEJT / ZATOKA PERSKA / ZATOKA PERSKA / NA MOLO...KUWEJT / brak / Kuwejt / symbol Kuwejt CityKUWEJT / Al-Ahmadi / Wafra / Pustynna droga

KUWEJT - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data

KUWEJT - artykuły i relacje z podróży

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
2014-05-28
Trzeci Stopień Ryzyka

kraje: URUGWAJ, USA, WIETNAM, MALEZJA, MEKSYK, AUSTRALIA, INDIE, CHINY, SYRIA, TURCJA, IRAN, IRAK, AFGANISTAN, KUWEJT, BRAZYLIA, PERU, PARAGWAJ, CHILE
zawartość: zdjęcia, mapy, linki
liczba odwiedzin: 3974
liczba komentarzy: 3

Trzeci stopień ryzyka

Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl